• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Zenfone 6 hakkında?

OMERZEN

Froyo
Üye
Burada yayınlanan Zenfone 5 Romların hangisi ya da hangileri %100 Zenfone 6 ile uyumludur?
Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Anladığım kadarıyla XDA'da genellikle uyumlu olduğu söyleniyor ama RR Romun Zenfone 5 ve Zenfone 6 için iki farklı sürümü mevcut.

Şu an Zenfone6 için olan RR romu yüklü ancak stock tabanlı romları da denemek istiyorum. 
Ayrıca farklı öneriniz varsa da yorum olarak yazabilirsiniz.

TheArda

Froyo
Üye
Burada yayınlanan Zenfone 5 Romların hangisi ya da hangileri %100 Zenfone 6 ile uyumludur?

Anladığım kadarıyla XDA'da genellikle uyumlu olduğu söyleniyor ama RR Romun Zenfone 5 ve Zenfone 6 için iki farklı sürümü mevcut.

Şu an Zenfone6 için olan RR romu yüklü ancak stock tabanlı romları da denemek istiyorum. 
Zen 5 e çıkmış olan 6.0.1 romlarının hepsinde sensör sorunu var yani ekran döndürme filan çalışmıyor

OMERZEN

Froyo
Üye

Zen 5 e çıkmış olan 6.0.1 romlarının hepsinde sensör sorunu var yani ekran döndürme filan çalışmıyor
[/quote]

anladığım kadarıyla tüm Zenfone 5 romları Zenfone 6 'ya yüklenebiliyor ama rotation ve GPS sorunu çıkıyor.
GPS'le işim olmamıştı ama döndürme açıkken ekran yatay konuma dönmüyordu...

Zenfone 6'ya bugün XOSP 6.1 romunu yükledim. Üstüne Google-Apps + Xperia-Apps'ı yükledim..Sorunsuz çalıştı ve ilginçtir dönme sorunu da yok :)))

Linki: forum.xda-developers.com/zenfone-5/development/rom-xosp-5-4-t3375606

Bugs: 
  • GPS
  • FM
    denmiş. Radyo ve Navigasyon sorunlu sadece.