TT175 BootSound Ekleme | Forum Android - Android Topluluk Forumu

TT175 BootSound Ekleme

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Size daha iyi hizmet vermek adına web sitemiz üzerinde reklam gösterimi yapılmaktadır.
Daha az reklam görmek için üye olabilirsiniz.

Kayıt Ol
30 Kasım 2017
36
9
57

Selamün Aleyküm arkadaşlar. TT175 cihazınızın açılıştaki sessizliğinden sıkıldınız mı ? O zaman tam yerine geldiniz ? . Uzun süredir ( yani tam 3 gündür ?? ) bu konuya kafa patlattım.. Bir çok blog ve forumda MTK ( MediaTek) işlemcili telefonlara BootSound Ekleme adı altında asılsız kafa karıştırıcı ve bir o kadar da ise yaramaz konuya rast geldim ve deneme yanılma yöntemi ile başarıya ulaştım Allah'ın izniyle. Lafı daha fazla uzatmadan konuya geçelim.

İhtiyacımız olan araç ve gereçler İlk olarak elbette ki vazgeçilmez olan telefonumuz root'lu olması TT175' nasıl root atılır diyorsanız bu yöntem %100 işe yarıyor
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
root erişimine izin veren güzel bir dosya yöneticisi tavsiye olarak Es Dosya Yöneticisi ve bootanimation'unuzun açılış süresine eş değerde bir MP3 ses dosyası (Not kesinlikle MP3 dosyası olmalı) ihtiyacımız olan materyaller bu kadar. Es Dosya Yöneticisi vb. bir uygulama yüklüyoruz ve root erişimini aktif ediyoruz

Ardından cihaz bölümüne giriyoruz

Sekmeyi aşağı doğru çekip system klasörüne tıklıyoruz

Ve buradan Media klasörüne giriyoruz

Media klasörünün içine girdikten sonra hazırladığımız ses dosyasını ismini (bootaudio.mp3) olarak değiştirip kayıt ediyoruz

Ardından telefonumuzu yeniden başlatıyoruz ve açılışta BootSound'umuzun keyfini çıkartıyoruz ?? Umarım işinize yarar bir konu olmuştur herkese kolay gelsin.

Moderatörün son düzenlenenleri: