• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

[TR] MIUI 8 ZUK Z2

drason

Emektar
Emektar  

Türkçe dil seçeneği olan MIUI 8 custom romu ZUK Z2 kullanıcılarına sunuldu.

YOK

Ön Hazırlık ;
Arkadaşlar Ön hazırlık ile başlayalım.
ÖN Hazırlık
Cihazınızın bootloader kilidi açık olmalı Bootloader kilidini açmak için tıklayınız.
TWRP Recovery kurulu olmalı TWRP Recovery ' i Kurmak için tıklayınız.
MIUI 8 custom romunu telefonunuzun hafızasına atınız. (Link aşağıda olacaktır.)

Kurulum Talimatları
TWRP ekranında Wipe Kısmına gelelim.
* Bu aşamada Hafızanız silinmez sadece uygulamalarınız silinir.
Wipe , Dalvik , System, Cache Data
seçeneklerini seçelim ve
''Swipe to Factory Reset'' bölümünü sağa kaydıralım.
İşlem tamamlandığında TWRP ana menüsüne tekrar gelelim.
Install kısmına basalım
Burada telefonuzun hafıza kısmına attığınız '' ROM dosyasını bulalım ve seçelim.
Aşağıdaki ''Swipe to Coniform Flash'' seçeneğini sağa kaydıralım ve romun yüklenmesini bekleyelim
4-5 Dakika içerisinde rom kurulmuş olacaktır.
Sağ aşağıdaki Reboot System seçeneğine basarak cihazımızı yeniden başlatalım.

Romumuz ilk açılma süresi 10 dakikayı bulabilir.Korkmayınız

Teşekkür etmeyi unutmayınız.
Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Vergilow

Donut
Üye
sunum için teşekkürler elinize sağlık. 
zuk z2 ye romu kuramadım kurulumu yapıyorum açılmıyo ilk açılışta 10 dk sürebilir demişsiniz ama yaklaşık yarım saat bekledim olmadı bildirim işığı yanar şekilde bekliyo başka bişi olmuyo yarım saat sonunda yenden başlatıp eski romu yükledim oldu neyi yalnış yapmış olabilirim acaba konudaki yönergeleri aynen izledim yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler.

drason

Emektar
Emektar  
zuk z2 ye romu kuramadım kurulumu yapıyorum açılmıyo ilk açılışta 10 dk sürebilir demişsiniz ama yaklaşık yarım saat bekledim olmadı bildirim işığı yanar şekilde bekliyo başka bişi olmuyo yarım saat sonunda yenden başlatıp eski romu yükledim oldu neyi yalnış yapmış olabilirim acaba konudaki yönergeleri aynen izledim yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler.
Bendede aynı sorun oldu Vergilow.Yapmanız gereken 
Linke Tıklayın
Android 6.0 Marshmallow Stock Romunu kurun daha sonrasında MIUI romunu kurun çünkü 7.0 dan bazı custom romlara geçerken sıkıntı yaşanabiliyor

Vergilow

Donut
Üye
Bendede aynı sorun oldu Vergilow.Yapmanız gereken 
Linke Tıklayın
Android 6.0 Marshmallow Stock Romunu kurun daha sonrasında MIUI romunu kurun çünkü 7.0 dan bazı custom romlara geçerken sıkıntı yaşanabiliyor
[/quote]

çok teşşekkürler deneyeceğim.

vuqar

Donut
Üye

drason

Emektar
Emektar  
Google Play yok  root mevcuttur

smoktr

Eclair
Üye
verdiğiniz linkte dört adet rom var hangisini yüklememiz gerekiyor acaba

smoktr

Eclair
Üye
hepsi tr mi acaba? ayrıca sürümlerden birini yüklemeyi denedim. romun başlangıcında siyah ekranda duruyor

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
hepsi tr mi acaba? ayrıca sürümlerden birini yüklemeyi denedim. romun başlangıcında siyah ekranda duruyor
15 dakika vs bulabilir.O kadar beklediyseniz wipe işlemlerini düzgün yaptığınızdan emin olup son sürümü kurun.Sorunun çözülmesi gerek.

smoktr

Eclair
Üye
en güncel olan sürümü yükledim bütün wipe işlemlerini doğru olarak yaptım. lineageos kurarken herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum ancak malesef bu romu bir türlü yüklemiyor. en son olarak yükledim herhangi bir hata vermedi ancak şu an zuk yazısından sonra sürekli reset atıyor.

vurulkan

Froyo
Üye
Merhabalar,

30.06.2017 ve 13.07.2017 tarihli olanları denedim, fakat Türkçe yok.
Hangi dosyada var Türkçe?