• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

[STABLE] TWRP 3.0.2-0 For Casper Via V8C

SeGoMo

Onursal Üye
Onursal Üye  

Casper Via V8c İçin İlk Ve Tek Custom Recovery TWRP.
Stabil
3.0.2-0 Versiyon
Çoklu Dil Desteği
MTP
Saf Tema Arayüzü

TWRP'yi 2 Şekilde Kurabilirsiniz;

1.Yöntem (Bilgisayar İle)

İndir >
İçeriği görebilmek için önce cevap yazmalısınız.
> Size Verdiğim Linkteki Dosyayı İndiriniz Ve İçerisinde Driver, SP FLash Tool Ve recovery.img Dosyalarını Göreceksiniz.

> Bunları Masaüstüne Winrar İle Çıkartınız.

> Ardından İlk Olarak En Önemlisi Driver Klasörüne Girip İnstallDriver.exe Dosyasına Bir Kere Tıklamanız Ardından Uyarı Geldikten Sonra Driver Kurma İşlemimiz Bitiyor.

> Geri Gelip SP Flash Tool Klasörüne Girip flash_tool.exe Programını Çalıştırınız.Scatter-loading Kutucuğuna Tıklayarak Masaüstüne Çıkardığımız Klasörün İçindeki MT6592_Android_scatter.txt Adlı Scatter Dosyasını Seçiniz Ve Otomatik Olarak recovery Dosyasının Seçili Olduğu Satırlar Gelecektir.

> Eğer ki recovery.img Seçili Değil İse Kendiniz Seçerek Karşısına da Tik İşareti Katarak Download Butonun Basınız Ve Telefonu Kapatıp USB Kablo İle Bilgisayara Bağlayın.

> İşlemin Başarılı Olduğunu Gösteren Tik İşareti Çıkacak.Bu Şekilde Cihazınıza TWRP Kurulumunu Tamamlamış Oluyoruz.Eğer ki Kurulum Hata Verir İse Driver Kurulumunu Baştan Ve Eksiksiz Yapınız.

2.Yöntem (Telefondan)

İNDİR =
İçeriği görebilmek için önce cevap yazmalısınız.
> Cihazınızı Herhangi Bir Uygulama İle Rootlayınız.Örneğin;Kingroot,Kingoroot vs.

> Verdiğim Linkteki Recovery Dosyasını İndiriniz.

> Rashr,TWRP Manager,Flashify Gibi Uygulamalar İle Cihazınıza TWRP Kurabilirsiniz.

> Örneğin Flashify Uygulamasına Giriniz Ve Root İznini Veriniz.

> Karşınıza 3 Sekme Çıkacak Buradan Recovery İmage Bölümüne Tıklayın Ardından Choose a file Diyin Herhangi Bir Dosya Yöneticisi İle recovery.img Dosyasını Seçerek TWRP'yi Cihazınıza Yüklemiş Olursunuz.

------------------------------------------------------------------------------

NOT = TWRP'ye Girebilmek İçin Güç Tuşu + Ses Arttırma + Ses Azaltma Tuşlarına Aynı Anda 10 Saniye Basılı Tutunuz Karşınıza 2 Seçenek Gelecek.Bir Kez Ses Arttırma Tuşuna Basarak TWRP'ye Giriş Yapabilirsiniz.

Herhangi Bir Custom Rom Kurduktan Önce İMEİ Yedeğinizi Almayı Unutmayınız Ya da Direk Herşeyi Yedekleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
MT6592_Android_scatter.txt dosyasını bulamıyorum rar dan çıkarttığım dosyaların içrisinde konu hakkında yardımcı olurmusunuz.

Yebicer02

Üye
teşekkür butonunubulamıyorum ki

bir de lüt fen video şeklinde daha açıklayıcı bir şekilde adım adım ne yapmamız gerek anlatabilir misiniz lütfen

Birde android 7 gelicek mi acaba casper via  v8 için

aek1207

Üye
abi başka bir şekilde twrp yüklenemez mi usb girişim bozuk telefon  özel güvenlik kodu isteyip açılmıyor

Ela

Üye
İçerik kaldırıldı mı acaba? Beğenmeme rağmen göremiyorum. Emeğiniz için teşekkürler.

Üst Alt