Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

Snapdragon Port Romlar İçin Fix Kılavuzu

Shimawa

Lollipop
Lollipop
Selam arkadaşlar. Port meraklısı arkadaşlar için belli başlı hata fixleri paylaşacağım.32 bit(arm) cihaz kullanıcılarını LİB64 bölümleri ilgilendirmemektedir. sadece lib dosyalarını taşıyacaklar. BU FİXLER SORUNLARI %100 ÇÖZMEZ SADECE ÇÖZME OLASILIĞI OLAN YÖNTEMLER BU KONU İÇERİSİNDEDİR.

Ses İçin;
1- Taban Aldığınız romun system/etc dizininden mixer_paths_qrd_skui.xml dosyasını port romunuzun system/etc dizinine atın ve dosyaları değiştirin. Eğer mixer dosyası system/etc dizininde değilse system/vendor/etc dizinindedir. Tabanda vendor/etc dizininden alıp portta mixer hangi klasördeyse o klasöre atıp dosyaları değiştirin ve deneyin.
2- Eğer ki Bu sorununuzu çözmezse tabandan porta
system/lib/hw/
audio.primary.msm****.so
audio.primary.default.so
system/lib64/hw/
audio.primary.msm****.so
audio.primary.default.so
bu dosyaları atın. Ve tekrar deneyin. Büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.
Sensörler
-Taban ve port kerneli unpack edin. Ve tabandan porta olacak şekilde ramdisk klasörünün içindeki uneventd.qcom.rc ve uneventd.rc dosyalarını eşitleyin.
-Olmazsa system/lib/hw ve system/lib64/hw klasörlerinden sensor liblerini tabandan porta taşıyın. sonra system/lib ve system/lib64 dizininden libsensorservice dosyasını tabandan porta atın ve zipleyin.
Led Bildirimi
-Tabandan porta olacak şekilde
system/lib/hw/lights.msm****.so
system/lib64/hw/lights.msm****.so bu dosyaları taşıyın.
Yavaş wifi/Wifi Kopması
-system/etc/wifi ve system/etc/firmware/wlan klasörlerinin içindeki tüm dosyaları tabandan porta aynı dizinlere atın.
Çalışmayan Navigation Bar(Alt Bar) tuşları
-system/usr/keylayout klasöründen
goodix.kl
gpio-keys.kl
Generik.kl
dosyalarını tabandan porta atın.
Wifi
-system/bin dizininden
wpa_supplicant
-system/etc dizininden
firmware ve wifi klasörü
wifitest_recv.sh ve wifitest_send.sh (varsa)
system/lib dizininden
libwpa_client.so
system/lib/modules dizininden
cfg80211.ko
ath6kl
Dosyalarını tabandan porta atın. Arm64 yani 64bit kullanıcıları system/lib ve system/lib/modules klasorunde değiştirilecek dosyaları system/lib64 dizininin içinde varsa onları da tabandan porta atsınlar
Sinyal(ril)
system/lib ve lib64 dizinlerinden libril dosyalarını tabandan porta atın ve değiştirin.
Kamera
system/bin dizininden
mm-qcamera ile başlayan dosyaları
system/lib ve lib64 dizininden
lib/hw klasöründe
camera.msmxxxx.so dosyasını
lib ve lib64 klasöründe ise
libmm,libcamera,libchromatix ve omx içeren tüm lib dosyalarını tabandan porta taşıyın.

Aklınızda farklı fixler varsa konu altına ekleyebilirsiniz.

Mbtt

Dikiştutmaz Mbtt
Pie
İnsan bi credits verir yüce mbtt serveri azim zül server ve dehşet diye ayıp ayıp geri geliyorsun haberim olmuyor.

Shimawa

Lollipop
Lollipop
İnsan bi credits verir yüce mbtt serveri azim zül server ve dehşet diye ayıp ayıp geri geliyorsun haberim olmuyor.
aaa ben senden bu kadar basit şeyleri öğrenmedim ki böyle basit şeyler diğer kılavuzlardan çıkıyor ama port kılavuzuma veririm credits :troll:

OneDroid

Gingerbread
Genel Direktör
Elinize sağlık hocam araştırma yapan biri bulduğunda yararını görecektir.

fxpro

Cupcake
Cupcake
hocam benim telefonum k6note ama k6power romları da çalışıyor ama sim kart ve arka kamerası çalışmıyor.
sim kart için libril dosyalarını denedim çalışmadı.
sadece terminalde killall rild komutunu girince çalışıyor. ne yapabilirim?

Shimawa

Lollipop
Lollipop
hocam benim telefonum k6note ama k6power romları da çalışıyor ama sim kart ve arka kamerası çalışmıyor.
sim kart için libril dosyalarını denedim çalışmadı.
sadece terminalde killall rild komutunu girince çalışıyor. ne yapabilirim?
tabandan porta system/bin dizininden rild dosyasını atın o da olmazsa boot.img içindeki ramdiskten ril satırlarını dosyalardan tabandan porta eşitleyin