Rom System Düzenlemek | Forum Android - Android Topluluk Forumu

Rom System Düzenlemek

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Size daha iyi hizmet vermek adına web sitemiz üzerinde reklam gösterimi yapılmaktadır.
Daha az reklam görmek için üye olabilirsiniz.

Kayıt Ol

epsilon-nues

Yeni Üye
Üye
3 Nisan 2018
6
2
3
21
İstanbul
Merhabalar. LG G4 H818p cihaz sahibiyim. Bilen bilir cihazın bootloader kilidi var ve custom rom atılamıyor. En son beta olarak nougat çıktı ve anca o yükleniyor.

Zip olarak nougat sürümü elimde ve 7zip programıyla system dosyasını açabiliyorum. Benim yapmak istediğim şey ise bu rom sürümünü LG'nin kendi gereksiz programlarından ayıklamak ve biraz daha olsun telefonuma can gelmesini sağlamak.

Sormak istediklerim şunlar:

-Sadece System içindeki App klasöründeki .apk dosyalarını silsem bir sonuca ulaşabilir miyim? Rom yüklenmesinde sorun olur mu ?
-Kendi istediğim uygulamaların rom ile birlikte yüklenmesi için ne yapmam gerekir?
-Başka bir rom içindeki App ve priv-app klasörlerini direk kopyalasam bir sonuç elde edebilir miyim?

Dediğim gibi amacım telefonu gereksiz uygulamalardan temizlemek. Sadece yüklü gelen LG uygulamalarını kaldırsam bile yeter.

Hgunduz295

Emekli Geliştirici
Emekli Geliştirici
2 Ağustos 2016
2,431
1,870
113
Root atabiliyormusunuz kingo root tek tiklama ile root atan programlar ile vs

epsilon-nues

Yeni Üye
Üye
3 Nisan 2018
6
2
3
21
İstanbul
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
yayınlandı fakat şansınıza küsün. H818 serisinde dokunmatik çalışmıyor :D
O da offical nougat gibi kalacak gibime geliyor. Normalde LG, Eylül ayında nougat yayınlanacak dedii fakat hiç öyle olmadı.. Bu xda konusunda da bu kalacak gibime geliyor. 2k ekran ve berbat optimizasyonlu stock rom yüzünden 2 saat ekran süresi aldığımda bile sevinir hale geliyorum. Kendim yapabileğim bir şey olsa keşke

Hgunduz295

Emekli Geliştirici
Emekli Geliştirici
2 Ağustos 2016
2,431
1,870
113

epsilon-nues

Yeni Üye
Üye
3 Nisan 2018
6
2
3
21
İstanbul
Android 5.1 de bootloader kilidini açıp 7 ye guncellediginizde hala açık kalmasi gerekmiyor mu?
Bootloader açılmadan, sürüme uygun system.img dosyasını adb aracılığıyla cihaza attım ve bu sayede rootlandı. Cihaz açıkken flashfire programıyla da nougat sürümünü flashladım. Twrp yüklenmedi, bootloader hiç açılmadı yani.

Yukarıdaki şekilde başka rom da atamıyorum çünkü bootloader lg stock rom olmayan bir şeyi açamaz, bootloop verir çok büyük bir ihtimalle.

Lollipop harici lg stock için rootlu system.img dosyası olmadığı için de nougatı rootlayamıyorum

Hgunduz295

Emekli Geliştirici
Emekli Geliştirici
2 Ağustos 2016
2,431
1,870
113
Bootloader açılmadan, sürüme uygun system.img dosyasını adb aracılığıyla cihaza attım ve bu sayede rootlandı. Cihaz açıkken flashfire programıyla da nougat sürümünü flashladım. Twrp yüklenmedi, bootloader hiç açılmadı yani.

Yukarıdaki şekilde başka rom da atamıyorum çünkü bootloader lg stock rom olmayan bir şeyi açamaz, bootloop verir çok büyük bir ihtimalle.

Lollipop harici lg stock için rootlu system.img dosyası olmadığı için de nougatı rootlayamıyorum
Lolipop a root atabildiysen
programi ile twrp kurabilirsin.

Hgunduz295

Emekli Geliştirici
Emekli Geliştirici
2 Ağustos 2016
2,431
1,870
113
Bu bahsettigin nougat beta bilgisayarla kurularak mi geliyor.
Baska hicbir rom yokmu bu cihaz icin custom stock nougat için ?

epsilon-nues

Yeni Üye
Üye
3 Nisan 2018
6
2
3
21
İstanbul
Lolipop a root atabildiysen
programi ile twrp kurabilirsin.
Yalnız bootloader kilidi açılmadan twrp yüklenmiyor diye biliyorum. Yüklense bile bootloader kilitli olduğu için custom rom açılmaz.

Bu bahsettigin nougat beta bilgisayarla kurularak mi geliyor.
Baska hicbir rom yokmu bu cihaz icin custom stock nougat için ?
G4'ün iki, üç tane modeline geldi beta olarak nougat. Diğer G4 modellerine gelmedi. Ama bu nougat beta çoğu modelde çalışıyor. Bunun yüklenmesi de, lollipop sürümünde root attıktan sonra telefona zip dosyasını flashlayarak oluyor.

Custom rom da sadece bootloader kilidi açık sürümlere (h815, h811) var. Diğer sürümlere custom rom yok bootloader kilitli olduğu için.

Hgunduz295

Emekli Geliştirici
Emekli Geliştirici
2 Ağustos 2016
2,431
1,870
113

Yalnız bootloader kilidi açılmadan twrp yüklenmiyor diye biliyorum. Yüklense bile bootloader kilitli olduğu için custom rom açılmaz.

G4'ün iki, üç tane modeline geldi beta olarak nougat. Diğer G4 modellerine gelmedi. Ama bu nougat beta çoğu modelde çalışıyor. Bunun yüklenmesi de, lollipop sürümünde root attıktan sonra telefona zip dosyasını flashlayarak oluyor.

Custom rom da sadece bootloader kilidi açık sürümlere (h815, h811) var. Diğer sürümlere custom rom yok bootloader kilitli olduğu için.
Bunun için
var deneyin fakat cıyanogen hocam dokunmatik çalışmıyor diyor cok sacma olmus bazi modellerinin kilidini acmasi vs

epsilon-nues

Yeni Üye
Üye
3 Nisan 2018
6
2
3
21
İstanbul

Bunun için
var deneyin fakat cıyanogen hocam dokunmatik çalışmıyor diyor cok sacma olmus bazi modellerinin kilidini acmasi vs
Evet, asıl konu cıyanogen beyciğimin attığı linkte. Fakat orada da denildiği gibi dokunmatik sorunu varmış. Ben pek yakın zamanda geleceğini de sanmıyorum. Bu yüzden kendim bir şey yapmak istiyorum ufaktan. Sitede birtakım makaleler gördüm fakat sadece bilgi verme amaçlı. Rom'a app ekleme veya silmeyi göremedim.

21 Temmuz 2016
21
2
3
Evet, asıl konu cıyanogen beyciğimin attığı linkte. Fakat orada da denildiği gibi dokunmatik sorunu varmış. Ben pek yakın zamanda geleceğini de sanmıyorum. Bu yüzden kendim bir şey yapmak istiyorum ufaktan. Sitede birtakım makaleler gördüm fakat sadece bilgi verme amaçlı. Rom'a app ekleme veya silmeyi göremedim.
root exploer ile rootlu cihaz olmali ve system app veya priv-app klasorune girip silebilirsiniz .eklemek icin uygulamanin adinda app veya priv-app klasoru icine dosya acmaniz lazim ve uygulamayi icine atin.