• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Resurrection Remix Pie (Mayıs 2019)

ondernuray

Donut
Üye
Arkadaşlar merhaba;

Bu sabah test ettiğim ve bir sorun bulamadığım "RR Pie Mayıs" imajını sizlere sunarım [:D]
Bunu başarmamı sağlayan TWRP ekibine çok teşekkürler @yey59 @oguz298 @Brsgk001 @msamiltekin @Rygebin @Werewolf35

Kurulum öncesi cihazınızın OEM kilidi açık olmalı ve TWRP kurulu olmalıdır. Linklerini vereceğim dosyaları SD kartınıza kaydedin.

1) RR (ARM64_AB_20191205.img)
2) Gapps (Dilediğiniz versiyonu kendiniz seçebilirsiniz)
3) Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_02.04.2019.zip
4) Magisk ve Magisk Manager >

Kurulum adımları
1)
TWRP üzerinden cihazın tam bir backup alın. Ne olur ne olmaz!
1) TWRP üzerinden cihazı wipe edin
2) Install bölümünden sırasıyla "RR > Gapps > DM Verity > Magisk" programlarını imajlayın.

Note: Gapps kurarken hata alıyorsanız "Wipe" bölümünden "system" partition resize edip tekrar kurmayı deneyin.

Cihazı restart edin ve bekleyin ilk açılış 10 dk kadar alabiliyor.
GM asistan uygulaması ile tüm cihaz testlerini yaptım. Hepsini geçti.
Eset Mobile Security kurup cihazı full tarafım. Tertemiz. Bir sıkıntı yok.
Magisk uygulamasından "Safety Patch" modülünü yükleyip cihazı restart ederseniz, "Safetynet" kontrolünü geçiyor.

Ekran görüntüleri

Güle güle kullanın. Bir hata bulursanız geri dönüşlerinizi bekliyorum.
Açtığım ilk konu. Hatalarım varsa acemiliktendir.
Post automatically merged:

Düzeltme: Ekran görüntüleri

Bug: Bir uygulamayı silerken ekranda kısayolu kalıyor. Elle onuda silmeniz gerekiyor.

Bu arada TWRP official olmuşuz. Hayırlı olsun. GM8 imajını görebiliyorum uygulamada artık :)

Son düzenleme:

ondernuray

Donut
Üye
Kurulum adımları
1) TWRP üzerinden cihazın tam bir backup alın. Ne olur ne olmaz!
2) TWRP üzerinden cihazı wipe edin, "system image" ve "dalvik cache" bölümünüde silin
3) Install bölümünden sırasıyla "RR > Gapps > DM Verity > Magisk" programlarını imajlayın.

Note: Gapps kurarken hata alıyorsanız "Wipe" bölümünden "system" partition resize edip tekrar kurmayı deneyin.

Cihazı restart edin ve bekleyin ilk açılış 10 dk kadar alabiliyor.

hcanby

Donut
Üye
Teşekkürler paylaşım için backup alıp RR' yi deneyeceğim şimdi. İlk izlenimlerimi paylaşacağım.

ondernuray

Donut
Üye
Deneyen oldumu şu ana kadar bilmiyorum ama default launcherın kilitlendiğini gördüm. Telefonu yeniden başlatıyorum 15 dk sonra yeniden launcher kitleniyor ve hiçbir uygulamayı açamıyorum. Nova launcherda denedim ama sorun düzelmedi.

Sorunun sebebini bulamadım ve maalesef stock rom dönmek zorunda kaldım yine.
Sorunu çözen olursa desteğini beklerim. Güzel bir ROM çünkü.

Yapıkredi mobil uygulamasıda çalışmıyor. Stock Romda çalışıyordu ama RR'da çalışmadı. Magisk Hide üzerinde uygulamayı gizledim ama sorun düzelmedi.

Loglar ektedir: https://pastebin.com/rP2vKF2p

XDA forumunada yazdım ama dönüş yapan olmadı henüz.

hcanby

Donut
Üye
Deneyen oldumu şu ana kadar bilmiyorum ama default launcherın kilitlendiğini gördüm. Telefonu yeniden başlatıyorum 15 dk sonra yeniden launcher kitleniyor ve hiçbir uygulamayı açamıyorum. Nova launcherda denedim ama sorun düzelmedi.

Sorunun sebebini bulamadım ve maalesef stock rom dönmek zorunda kaldım yine.
Sorunu çözen olursa desteğini beklerim. Güzel bir ROM çünkü.

Yapıkredi mobil uygulamasıda çalışmıyor. Stock Romda çalışıyordu ama RR'da çalışmadı. Magisk Hide üzerinde uygulamayı gizledim ama sorun düzelmedi.

Loglar ektedir: https://pastebin.com/rP2vKF2p

XDA forumunada yazdım ama dönüş yapan olmadı henüz.
ben yaklaşık 4-5 gündür kullanıyorum. Senin bahsettiğin default launcher kilitlenmesi veya başka bir launcherin kilitlenmesi olmadı. Benim karşılaştığım eksikler ise bildirim ışıkları yanmıyor ve kilit ekranındayken çift dokunmayla açmak sürekli aktif onu kapatamıyoruz belkide ben bulamamışımdır, fakat bildirim ışıkları hiç yok ne msj gelirken ne şarj ederken yanmıyor.