• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Resurrection Remix Pie (Mayıs 2019)

ondernuray

Donut
Üye
Arkadaşlar merhaba;

Bu sabah test ettiğim ve bir sorun bulamadığım "RR Pie Mayıs" imajını sizlere sunarım [:D]
Bunu başarmamı sağlayan TWRP ekibine çok teşekkürler @yey59 @oguz298 @Brsgk001 @msamiltekin @Rygebin @Werewolf35

Kurulum öncesi cihazınızın OEM kilidi açık olmalı ve TWRP kurulu olmalıdır. Linklerini vereceğim dosyaları SD kartınıza kaydedin.

1) RR (ARM64_AB_20191205.img)
2) Gapps (Dilediğiniz versiyonu kendiniz seçebilirsiniz)
3) Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_02.04.2019.zip
4) Magisk ve Magisk Manager >

Kurulum adımları
1)
TWRP üzerinden cihazın tam bir backup alın. Ne olur ne olmaz!
1) TWRP üzerinden cihazı wipe edin
2) Install bölümünden sırasıyla "RR > Gapps > DM Verity > Magisk" programlarını imajlayın.

Note: Gapps kurarken hata alıyorsanız "Wipe" bölümünden "system" partition resize edip tekrar kurmayı deneyin.

Cihazı restart edin ve bekleyin ilk açılış 10 dk kadar alabiliyor.
GM asistan uygulaması ile tüm cihaz testlerini yaptım. Hepsini geçti.
Eset Mobile Security kurup cihazı full tarafım. Tertemiz. Bir sıkıntı yok.
Magisk uygulamasından "Safety Patch" modülünü yükleyip cihazı restart ederseniz, "Safetynet" kontrolünü geçiyor.

Ekran görüntüleri

Güle güle kullanın. Bir hata bulursanız geri dönüşlerinizi bekliyorum.
Açtığım ilk konu. Hatalarım varsa acemiliktendir.
Post automatically merged:

Düzeltme: Ekran görüntüleri

Bug: Bir uygulamayı silerken ekranda kısayolu kalıyor. Elle onuda silmeniz gerekiyor.

Bu arada TWRP official olmuşuz. Hayırlı olsun. GM8 imajını görebiliyorum uygulamada artık :)

Son düzenleme:

ondernuray

Donut
Üye
Kurulum adımları
1) TWRP üzerinden cihazın tam bir backup alın. Ne olur ne olmaz!
2) TWRP üzerinden cihazı wipe edin, "system image" ve "dalvik cache" bölümünüde silin
3) Install bölümünden sırasıyla "RR > Gapps > DM Verity > Magisk" programlarını imajlayın.

Note: Gapps kurarken hata alıyorsanız "Wipe" bölümünden "system" partition resize edip tekrar kurmayı deneyin.

Cihazı restart edin ve bekleyin ilk açılış 10 dk kadar alabiliyor.

hcanby

Eclair
Üye
Teşekkürler paylaşım için backup alıp RR' yi deneyeceğim şimdi. İlk izlenimlerimi paylaşacağım.

kartal2387

Froyo
Üye
Teşekkürler, gm5plus için A only mi indirilmeli?Birde syberia romu vardı sanırım onuda merak ediyorum

ondernuray

Donut
Üye
Teşekkürler, gm5plus için A only mi indirilmeli?Birde syberia romu vardı sanırım onuda merak ediyorum
Play Store üzerinden "Treble Check" uygulamasını indirip test yapın. Treble desteği varsa deneyebilirsiniz. GM5 için maalesef bilgim yok ve test etmedim.

ondernuray

Donut
Üye
Deneyen oldumu şu ana kadar bilmiyorum ama default launcherın kilitlendiğini gördüm. Telefonu yeniden başlatıyorum 15 dk sonra yeniden launcher kitleniyor ve hiçbir uygulamayı açamıyorum. Nova launcherda denedim ama sorun düzelmedi.

Sorunun sebebini bulamadım ve maalesef stock rom dönmek zorunda kaldım yine.
Sorunu çözen olursa desteğini beklerim. Güzel bir ROM çünkü.

Yapıkredi mobil uygulamasıda çalışmıyor. Stock Romda çalışıyordu ama RR'da çalışmadı. Magisk Hide üzerinde uygulamayı gizledim ama sorun düzelmedi.

Loglar ektedir: https://pastebin.com/rP2vKF2p

XDA forumunada yazdım ama dönüş yapan olmadı henüz.

hcanby

Eclair
Üye
Deneyen oldumu şu ana kadar bilmiyorum ama default launcherın kilitlendiğini gördüm. Telefonu yeniden başlatıyorum 15 dk sonra yeniden launcher kitleniyor ve hiçbir uygulamayı açamıyorum. Nova launcherda denedim ama sorun düzelmedi.

Sorunun sebebini bulamadım ve maalesef stock rom dönmek zorunda kaldım yine.
Sorunu çözen olursa desteğini beklerim. Güzel bir ROM çünkü.

Yapıkredi mobil uygulamasıda çalışmıyor. Stock Romda çalışıyordu ama RR'da çalışmadı. Magisk Hide üzerinde uygulamayı gizledim ama sorun düzelmedi.

Loglar ektedir: https://pastebin.com/rP2vKF2p

XDA forumunada yazdım ama dönüş yapan olmadı henüz.
ben yaklaşık 4-5 gündür kullanıyorum. Senin bahsettiğin default launcher kilitlenmesi veya başka bir launcherin kilitlenmesi olmadı. Benim karşılaştığım eksikler ise bildirim ışıkları yanmıyor ve kilit ekranındayken çift dokunmayla açmak sürekli aktif onu kapatamıyoruz belkide ben bulamamışımdır, fakat bildirim ışıkları hiç yok ne msj gelirken ne şarj ederken yanmıyor.

tongdash

Eclair
Üye
aux kablosunda ve kulaklıkta sorun yaşıyorum ses cihaz hoparlöründen gelmeye devam ediyor.

pdtdam

Donut
Üye
arkadaşlar romu yüklemeye çalışırken hata alıyorum. bir kere en başta twrp yi kurup fastboot reboot dedikten sonra twrp ekranında şifre istiyor. iptal diyerek geçiyorum , bağlanamadı hatası veriyor. zip yüklemeye çalıştığımda bozuk zip diyor. imaj yükle seçeneğine girice gsı romu bulup seçiyorum boot,system,vendor gibi seçeneklerin hepsine yüklemeye çalışıyorum ama yüklemiyor. NErede hata yapıyorum ?

hcanby

Eclair
Üye
arkadaşlar romu yüklemeye çalışırken hata alıyorum. bir kere en başta twrp yi kurup fastboot reboot dedikten sonra twrp ekranında şifre istiyor. iptal diyerek geçiyorum , bağlanamadı hatası veriyor. zip yüklemeye çalıştığımda bozuk zip diyor. imaj yükle seçeneğine girice gsı romu bulup seçiyorum boot,system,vendor gibi seçeneklerin hepsine yüklemeye çalışıyorum ama yüklemiyor. NErede hata yapıyorum ?
sadece system image ı denermisin bide?

pdtdam

Donut
Üye
Sytem imageyi de denemistim.tektar deneyecem bugün , sizce zıp bozuk hatası bunlar yüzünden mi oluyordur

hcanby

Eclair
Üye
ondandır heralde, zipi doğru bir şekilde indirdiğine emin misin? İndirdiğin zipin boyutuyla indirme sayfasındaki boyutu kontrol et uyuşuyor mu diye ?

pdtdam

Donut
Üye
Doğru hocam gaaps paketi falan hiç tanınmıyor. Siz tam olarak sorunsuz kurabildiniz mi bu romu

Şimdi twrp yukledikten sonra wipe bicimlendirme yapıp dm verity yukleyecem. Sonrasında yeniden baslatmayı unutmusumdur belki onu deneyecem. Bunlar haricinde de herşey denilen gibi

hcanby

Eclair
Üye
kurdum, gapps paketini de kurdum, rom da sadece bildirim ışığı yanmıyor ve ekrana çift tıkla aç özelliği kapatılmıyor.

pdtdam

Donut
Üye
hocam system imajı şeklinde yükledim sorunsuz tamamlandı ama general mobile ekranında kalıyor sürekli restart atıyor.ve 1.56 gb lık rom sanki daha yavaş yüklenmeliydi 2 dk sürmeden yüklendi bende

Üst Alt