• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

drason

Emektar
Emektar  

--
Xiaomi'nin giriş segmentinde Snapdragonun 625 işlemcisini kullanıdığı özellikleri ile dikkat çeken Redmi S2 modeli Haziran 2018'te satışa sunuldu.
Türkiye pazarına yakın zamanda giriş yapan Xiaomi,dolar kurunun artması ile birlikte alım gücünü zorlamayan ancak orta segment cihazlarını aratmayacak cihazları öne sürüyor.
Özellikle kullanıcıların üst segmentte gördüğü cihazların tasarımsal çizgilerini alt segmentte de yaygınlaştırma politikasıyla,Apple,Samsung ve Huawei cihazların ' Premium' cazibesini azaltıyor ve böylelikle Redmi S2 gibi modellerinin daha kolay satılmasına olanak sağlıyor.

Ekran Yorumu :

5.99 Inch'lik ekranı ile pazar payında öenmli yer tutan gençleri ve ucuza telefon almak isteyen orta yaş üstü kullanıcıları cezbediyor.HD+ çözünürlüğü bu segment için gayet ideal.IPS LCD sahip ekranda PPI 269 olması en büyük eksiği ancak fiyatına baktığımızda göz ardı edilebilecek bir nokta olarak görüyorum.
Sağdan ve soldan cihaza baktığınızda renklerde kararma mevcut ancak parlaklık seviyesinde sizi fazlasıyla memnun edecek.
%74'lük kasa oranı segmenti için yeterli ancak yeni tasarım dilindeki 'Çentik' çizgileri bulunmuyor.

İşlemci Yorumu :

Xiaomi'nin bu noktada artık bizleri sıktığını görüyoruz.Kolilerce alınmış 625 chipseti bu segment için kabul edilebilir ancak yeni çıkan 600 ve 700 serisi işlemcileri kullanma noktasında adımları olabilirdi.
2399 TL'de satışa sunulan BlackBery KeyONE 'da bu işlemciyi kullanıyor,1200 TL civarlarında satılan Redmi S2'de bu işlemciyi kullanıyor.
Sonuç olarak fiyatını düşünmek bu işlemcinin yeterli olduğunu gösteriyor.Ancak eskiyen bir chipset size bazı sorunlarda çıkarabilir.

Kamera Yorumu :

Segmentinde tek kameralı cihazlara alışmışken bu fiyatta kamera sayısı ve yerleşim dizaynı ile segmentinin oldukça üstünde bir cihaz.
Bu noktada deneyimlerim gayet olumlu ancak çekilmiş fotoğraf örneklerini sizin kararınız ile daha netleşicektir.Aşağıda S2 ile çekilmiş fotoğraf örneklerini görebileceksiniz.
Ayrıca teknik özellik noktasında ;
12 MP F2.2 1080p 30kare + 5 MP Derinlik
16 MP F2.0 1080p 30kare Ön Kamera
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_s2_y2-review-1781p5.php

Tasarım Yorumu :

160x77x8.1 Tasarım boyutlarına sahip telefonun 170 gram ağırlığı var.
Cihaz kamera çıkıntısı ile birlikte kalınlığı en kötü noktalarından biri.Masanın üstünde hareket etmesine biraz alışmanız gerekmekte.
Ağırlık noktasında kabul edilebilir olduğunu düşünüyorum.
Maalesef ki tekrar edeceğim ama bu fiyat düşünüldüğünde bazı noktalar göz ardı edilebilir.

Batarya Yorumu :

3080 Mah güce sahip olan cihaz ekranın HD+ olması ile birlikte gününüzü çıkarmanıza yardımcı oluyor ancak yatmadan önce cihazı mutlaka şarja takmanız gerekebiliyor.
MIUI 9.5+Android 8.1 Oreo işletim sisteminin uyumu gayet iyi batarya süreleri verebiliyor.

Satın Alınabilirlik Yorumu :

Eğer bir cihaz için ayıracağını bütçe maksimum 1000 TL ve bunu 100-200 TL aşabilirim diyorsanız bu ekran işlemci ve çift kameraya sahip alabileceğiniz en güzel cihazlardan biri belki de en iyisi.

Satın Almak İsterseniz :
Fiyat Karşılaştırmalı
Link için yukarıya tıklayın.

İlginiz için teşekkür ediyorum.Sizlerde cihaz hakkındaki düşüncelerinizi veya deneyimlerinizi aşağıda belirtebilirsiniz.
--
Bana ulaşabileceğiniz mail adresim :
drasonli17@gmail.com

--

Alabörü

Nougat
Android Üye
Üye
Elinize sağlık hocam bu telefondan sonra Xiaomi'den soğudum hiç yakıştıramadım (ne Xiaomi mi ben meizuciyim)