Oppo Find X Kullanıcıları

drason

Pie
Emektar

Merhaba Forum Android Kullanıcıları ;
Dünyanın en büyük telefon pazarı Çin'de pazar payında birinciliğe sahip olan firma Oppo, teknolojii ve piyasayı domine eden bence en önemli şirket.
Gerek çıkardığı telefonların fiyat/performans oranı gereksede 1-2 yıl içinde tüm dünyaya yayacağı tasarım çizgileri sahibi tasarımları bu firmanın Çin'de 1.sırada olmasını sağlayan en büyük faktörlerden birkaçı.
Samsung'un bu büyük pazardaki payı %30 civarlarında iken, Oppo ve Vivo'nun yeni tasarım dilleri bu oranı %0.8'lere geriletti.
Özellikle iPhone X ile başlayan kızılötesi tarama işlemine sahip sensörün büyüklüğünün ekranda sırıtmaması adına lanse edilen 'Çentik' tasarımı tüm firmalar tarafından anlamlı veya anlamsız bir şekilde kullanıldı.
Oppo ise bu ( bence Android ekosistemi için utanç vesilesi olan) çentik işine dur demenin vakti geldi diyerek Oppo Find X tanıttı.
Tam ekran deneyimi,modüler kamera dizaynı ile birlikte şaşırtıcı bir telefon.
6.42 Inch 1080x2340p tam ekranı , Snapdragon 845 işlemcisi ve 8 GB Ram ile birlikte 4/4 lük bir telefon.

-------------------------------------------------------------------------------
İşte Oppo Find X'in teknik özellikler ve daha fazlası :
Tasarım
Boyutlar
156.7 x 74.2 x 9.4 mm (6.17 x 2.92 x 0.37 in)
Ağırlık :
186 g (6.56 oz)Yapı : Ön/Arka Cam (Gorilla Glass 5),Aliminyum Kaplama
SIMDual SIM (Nano-SIM,)

İşlemci:
Snapdragon 845 Adreno 630

İşletim Sistemi :
Android 8.1 Oreo

Ram ve Depolama
8 GB Ram /256-512 GB

Ekran :
6.4 Inch Oled 19:5:9 1080x2340

Şarj Teknolojisi
VOOC Hızlı Şarj

Kamera :
16 Mp + 20 Mp Arka Kamera f2.0 4K 30Fps
25 Mp Ön kamera

Güvenlik:
3 Boyutlu Yüz Tarama

Fiyat
Avrupa satış fiyatı 999 Euro = 21.12 Kur 6043 Türk Lirası

--------------------------------------------------------------------------------------------
Sizler cihaz hakkında neler düşünüyorsunuz lütfen aşağıda bizlere iletin.

Bana ulaşabileceğiniz mail adresim :
drasonli17@gmail.com

Edward

Android destek
Pie
Öncelikle elinize sağlık hocam.
İşte telefon diyebileceğim nadir cihazlardan birisi. Videolarını izledim gerçekten harikülade bir cihaz olmuş, kamera mekanizması çok büyüleyici ve ekran gövde oranını anlatmaya gerek yok :troll: . Sanırsam Türkiye'de resmi satışı yapılmıyor ama sahibinden ve facebook gibi topluluklarda 4000 TL ile 5000 TL arası bir fiyatı var.

drason

Pie
Emektar
İşte telefon diyebileceğim nadir cihazlardan birisi. Videolarını izledim gerçekten harikülade bir cihaz olmuş, kamera mekanizması çok büyüleyici ve ekran gövde oranını anlatmaya gerek yok :troll: . Sanırsam Türkiye'de resmi satışı yapılmıyor ama sahibinden ve facebook gibi topluluklarda 4000 TL ile 5000 TL arası bir fiyatı var.
Saolasın,aynen öyle.Paralel ithalat yöntemi ile alınabilecek cihazlardan.Exynos işlemcili Note 9 fiyatlarına bu tercih edilebilir diye düşünüyorum.Eeee tabi o kadar zengin iseniz :troll:

SonKraL

Eclair
Cupcake
Hocam o parayı verdikten sonra One plus 6t mclaren edition satan var uçmuş bunlar :D