• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

OctOS android 7.1.2 +ses yükseltme+snapdragon kamera+akıcılık

Katılım
12 Haz 2019
Mesajlar
7
Merhaba. Sadece şirket telefonu olarak kulladığım Lenovo K5 (a6020a41) telefonuma rom arayışına girdikten sonra eli yüzü düzgün ve beni tatmin eden bir rom buldum. Romu kurduktan sonra birkaç ek yaparak romu kullanmaya devam ediyorum. Bu telefonda şikayet ettiğim en büyük sorun; görüşme yaparken sesin çok az geliyor olması. birkaç araştırma yaptıktan sonra bulduğum değişiklik sadece hoparlör içindi. bende avize için olan satırı bulup avize sesini artırdım. size rom ve romdan sonra kullanmanızın faydası olacak eklentileri paylaşıyorum.

herşeyden önce şu linkteki recovery kurma işlemini yapın: https://www.forumandroid.com/konu/lenovo-vibe-k5-k5-plus-twrp-v3-0-2r3-bootloader-bypass.5413/
eğer kurulu ise bu adımı geçin.

romu twrp den kurun

rom linki: https://androidfilehost.com/?fid=889964283620771845

rom kurulumu bittikten sonra telefonu yeniden başlatmadan kamera fix i kurun

kamera fix: https://androidfilehost.com/?fid=673791459329067002

yeniden başlatın telefon hazır olana kadar bekleyin. açılana kadar birkaç kez hata alabilirsiniz sorun değil. siz bekleyin. açıldıktan sonra telefonu kapatın ve tekrar twrp ye girin ve gapps ı kurun.

(gapps) google play kullanmak için: sitesinden önce arm64 sonra 7.1 ve en son pico yu seçin ve indirin.

gapps kurulumundan sonra telefonu yeniden başlatmayın ve link verdiğim root u kurun

root ( magisk ) yapmak için:
https://github.com/topjohnwu/Magisk/releases/download/v19.3/Magisk-v19.3.zip

telefon açıldığında artık tamamen kullanıma hazırdır. herhangi bir kernel kurmaya ihtiyacınız yok gayet güzel çalışan bir kernele sahip.

ses yükseltme, gpu turbo boost 2.0 ve snapdragon kamera

ses yükseltme:
bunun için size vereceğim dosyayı root erişimi olan bir dosya yöneticisi ile belirttiğim yere yapıştırmanız gerekiyor. link:


bu dosyanın kopyalanacağı yer system klasörü içerisinde etc klasörü. kopya yaptığınızda değişim yapmanız istendiğinde değişimi onaylayın. kopya işlemi bittikten sonra telefonu yeniden başlatın. ben hem hoparlör hemde ahize sesini yükselttim. ahize sesi yükseltmeden kaynaklı olarak mikrofon sesinizde yükselecek.

snapdragon kamera: vereceğim linkteki dosyayı indirip twrp den kurmanız gerekiyor. varsayılan kameradan biraz daha kaliteli çekim yapabiliyor. bu kamera telefonda camera isminde normal kameranız kamera isminde görünecek. her ikisinide kullanabileceksiniz.

gpu turbo boost 2.0: biliyorsunuz bu telefona ne yaparsanız yapın akıcı bir arayüz sağlamak zor. bu dosya ile arayüzü akıcı hale getireceğiz. bu dosya normalde hem arayüz hemde oyunlarda akıcılık sağlamak için yapılmış ama ben oyunlarda test yapmadım yapmayacağım.
bu dosyayı magisk manager uygulaması ile yükleyeceğiz. veriğim rootu yaptıysanız bu uygulama sizde zaten mevcut

Bunu indirin: https://github.com/EmperorEye1993/GPU-Turbo-Boost/releases/download/GPU-Turbo-Boost/GPUTurboBoost_v2.0.zip
dosya indikten sonra magisk managerı açın ve modüller kısmına tıklayın sonra alttaki + şekline tıklayın indirdiğiniz dosyayı seçin ( seçmeyip içini açıyorsa basılı tutarak seçin) magisk manager dosyayı işleyecek ve yeniden başlat seçeneği çıkacak. yeniden başlatın. bu kadar :)


 

Benzer Konular


Üst Alt