• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Yardım Nougat Rom OTG Ekleme

Tekrardan Merhabalar
Bugün otg sorunu çozdüm baya stabil tek sorun USB algılanması için es dosya gerek konuda kurarsınız bundan başkada sorun yok
Birde isteyen olursa diye DotOS boot.img dosyasını paylaşıcam içinde otg desteği ve magisk v20.4 kurulu direk tabletin hafızasına atın flaşlayın yeter magisk apk indirin ve kurun (bu IMG yanlız DotOS ROM içindir)

Şimdi gelelim asıl meseleye bunu diğer romlara entegre etmeye
1-)ilk önce boot img unpack yapıcav
2-)burada ramdisk klasöründe fstab.mt6592 dosyasını açıp en sonda

/devices/platform/mt_usb auto vfat defaults voldmanaged=ustag:auto

Normalde vfat yazan yerde auto yazar onu vfat yapıp kaydedin
3-)sonra boot kasörünü geri toplayan tablete atın flaşlayın

kutlay1653

Onursal Üye
Onursal Üye  
eline sağlık
aslında farklı roma bu bootimg flashlayabilirsiniz sorun çıkmaması lazım denerseniz sevinirim

bende linegaos 14.1 var heycanla bekliyorum harika bir şeyolacak eğer yaparsan hadı vaktini almıyım allah yardımcın olsun kardeşim

bende linegaos 14.1 var heycanla bekliyorum harika bir şeyolacak eğer yaparsan hadı vaktini almıyım allah yardımcın olsun kardeşim
Şimdi başka bir projeye geçtim tablette pubg mobil lite açmaya çalışıyorum sorunu da buldum
Ama sana tavsiyem DotOS kullan çünkü linegaos 14.1 kasılma yapıyor gibi bide tablet boşta iken RAM kullanımı 1.1 GB falan

sinsfk

Üye
Tekrardan Merhabalar
Bugün otg sorunu çozdüm baya stabil tek sorun USB algılanması için es dosya gerek konuda kurarsınız bundan başkada sorun yok
Birde isteyen olursa diye DotOS boot.img dosyasını paylaşıcam içinde otg desteği ve magisk v20.4 kurulu direk tabletin hafızasına atın flaşlayın yeter magisk apk indirin ve kurun (bu IMG yanlız DotOS ROM içindir)

Şimdi gelelim asıl meseleye bunu diğer romlara entegre etmeye
1-)ilk önce boot img unpack yapıcav
2-)burada ramdisk klasöründe fstab.mt6592 dosyasını açıp en sonda

/devices/platform/mt_usb auto vfat defaults voldmanaged=ustag:auto

Normalde vfat yazan yerde auto yazar onu vfat yapıp kaydedin
3-)sonra boot kasörünü geri toplayan tablete atın flaşlayın

1- DotOS.img dosyasını TWRP ile atarken 3 seçenek çıkıyor, biz "boot" seçeneğini mi seçmeliyiz?
2- DotOS.img dosyasını atınca OTG'nin çalışması için cihazın rootlu olması şart mı?
3- DotOS.img dosyasını hangi program ile unpack yapabiliriz?

Teşekkür ederim, emeğinize sağlık