• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

[No-Root]VoLTE ve ViLTE etkinleştirme

Doop

Honeycomb
Android Üye
Üye
Öncelikle Volte ve Vilte den bahsedelim

VoLTE: Aynı anda veri ve ses kullanımına izin veren, HD kalitede telefon görüşmelerine imkan veren, aramaların bağlanma süresini önemli ölçüde azaltan VoLTE uzun adıyla Voice Over LTE servisi.

ViLTE: LTE üzerinden görüntülü görüşme

Gerekenler:
  • 1 Adet A2 lite
  • Turkcell hazır kart yada faturalı kart,Türk telekom Sadece Faturalı kart. (vodafone hattım olmadığı için deneyemedim deneyenler sonuçlarını yazarsa güncellerim)
  • Volte destekli cihaz (Iphone,LG,Samsung vb.) NOT: ViLTE için samsung cihaz şart
Başlayalım:
  • Sim kartınızı VoLTE destekli cihaza takın ve altta operatörünüz için anlatılan adımları uygulayarak Volteyi etkinleştirin. (Tek seferlik işlem IMS kaydı için)
Turkcell:
Servisten yararlanmak için 4.5G uyumlu sim kart ve 4.5G aboneliği gereklidir.
  • HDSES yazarak 2200'a göndererek servisi kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Hesabım üzerinden işlem yapabilirsiniz.
  • 532 Müşteri Hizmetlerinden abonelik işlemi yapabilirsiniz.
Türk Telekom:
  • VOLTE yazıp 5555'e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.
  • Online işlemler üzerinden işlem yapabilirsiniz.
Vodafone:
  • HD Ses Teknolojisi bir 4.5G servisi olduğundan 4.5G SIM kartınız ve aboneliğiniz de olmalı. 4.5G yazıp 4545'e ücretsiz SMS göndererek 4.5G servisinizi açabilirsiniz.
  • Daha sonra sim kartınızı tekrar kendi cihazınıza takın
  • Telefon uygulamasını açın ve "*#*#86583#*#*" tuşlayın
  • Altta Volte Carrier check disable yazacak ve kaybolacak
  • Sağ üst köşeye HD yazısı gelecek ve bitti
ViLTE (Turkcell):
  • Ayarlar -> Ağ ve internet -> Mobil ağ -> Advanced -> Erişim noktası adları -> (+) ya basın ve
Kod:
ad: Turkcell IMS
APN: ims
APN türü: ims
APN protokolü IPv4/IPv6
Geri kalanını olduğu gibi bırakın ve sağ üst noktaya basıp kaydet deyin
Kanıt:
Notlar:
Türk telekom da ViLTE deneyemedim çünkü faturalı hattım yok türk telekomda volte,vowifi,vilte için faturalı olmak gerekiyor(saçma!) faturalı olup denemek isteeyen varsa çok iyi olur.
Daha önce Vodafone hattı kullanmadım konu ile ilgili hiç fikrim yok ancak hemen hemen aynı olması gerek, aynı şekilde hattı olanlar deneyebilirse çok iyi olur

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Co Admin
Konu başlığına cihaz ismi ekleyelim, tamam mi a2 lite bölümünde olabilir ama anasayfadan görüp de girenler olacak. Şahsen tüm cihazlar için volte konusu sandım.

O

Opalfina

Konu başlığına cihaz ismi ekleyelim, tamam mi a2 lite bölümünde olabilir ama anasayfadan görüp de girenler olacak. Şahsen tüm cihazlar için volte konusu sandım.
Aynı şekilde bende cihaz ismi konulmadığı zaman, insanlar girdiğinde "Universal" sanıyor.

kardes54

Froyo
Üye
Aynı şekilde bende cihaz ismi konulmadığı zaman, insanlar girdiğinde "Universal" sanıyor.
Öncelikle Volte ve Vilte den bahsedelim

VoLTE: Aynı anda veri ve ses kullanımına izin veren, HD kalitede telefon görüşmelerine imkan veren, aramaların bağlanma süresini önemli ölçüde azaltan VoLTE uzun adıyla Voice Over LTE servisi.

ViLTE: LTE üzerinden görüntülü görüşme

Gerekenler:
  • 1 Adet A2 lite
  • Turkcell hazır kart yada faturalı kart,Türk telekom Sadece Faturalı kart. (vodafone hattım olmadığı için deneyemedim deneyenler sonuçlarını yazarsa güncellerim)
  • Volte destekli cihaz (Iphone,LG,Samsung vb.) NOT: ViLTE için samsung cihaz şart
Başlayalım:
  • Sim kartınızı VoLTE destekli cihaza takın ve altta operatörünüz için anlatılan adımları uygulayarak Volteyi etkinleştirin. (Tek seferlik işlem IMS kaydı için)
Turkcell:
  • HDSES yazarak 2200'a göndererek servisi kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Hesabım üzerinden işlem yapabilirsiniz.
  • 532 Müşteri Hizmetlerinden abonelik işlemi yapabilirsiniz.
Türk Telekom:
  • VOLTE yazıp 5555'e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.
  • Online işlemler üzerinden işlem yapabilirsiniz.
Vodafone:
  • HD Ses Teknolojisi bir 4.5G servisi olduğundan 4.5G SIM kartınız ve aboneliğiniz de olmalı. 4.5G yazıp 4545'e ücretsiz SMS göndererek 4.5G servisinizi açabilirsiniz.
  • Daha sonra sim kartınızı tekrar kendi cihazınıza takın
  • Telefon uygulamasını açın ve "*#*#86583#*#*" tuşlayın
  • Altta Volte Carrier check disable yazacak ve kaybolacak
  • Sağ üst köşeye HD yazısı gelecek ve bitti
ViLTE (Turkcell):
  • Ayarlar -> Ağ ve internet -> Mobil ağ -> Advanced -> Erişim noktası adları -> (+) ya basın ve
Kod:
ad: Turkcell IMS
APN: ims
APN türü: ims
APN protokolü IPv4/IPv6
Geri kalanını olduğu gibi bırakın ve sağ üst noktaya basıp kaydet deyin
Kanıt:
Notlar:
Türk telekom da ViLTE deneyemedim çünkü faturalı hattım yok türk telekomda volte,vowifi,vilte için faturalı olmak gerekiyor(saçma!) faturalı olup denemek isteeyen varsa çok iyi olur.
Daha önce Vodafone hattı kullanmadım konu ile ilgili hiç fikrim yok ancak hemen hemen aynı olması gerek, aynı şekilde hattı olanlar deneyebilirse çok iyi olur
NOT: ViLTE için samsung cihaz şart bence samsung cihaz şart değil ben kendim gm5 plus kullanıyorum ve görüntülü görüşme yapabiliyorum

gasod

Cupcake
Üye
universal olabilir aynı tip bi uygulamayı xda da görmüştüm farklı bir cihaz için ve gm5plus için buna benzer bi işlem yapıp volte ve vowifiyi aktifleştirdim ama tabi kesin olur diyemem her cihazda

yunuspektas

Cupcake
Üye
türk telekom sayfasında şu cihazlarda kullanılabilir diyor. yani bu cihazlara simi takıp sms atıp volte etkinleştikten sonra kendi cihazınıza takıp kullanabilirsiniz. bu nedenle samsung şart değil.

HD+ Görüşme’den şu anda yararlanabilen cihazlar LG K40, Samsung Galaxy S10e, S10, S10Plus, Türk Telekom Stylus 3, Apple iPhone 6, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6S, Apple iPhone 6S Plus, Apple iPhone 7, Apple iPhone 7 Plus, Apple iPhone 8, Apple iPhone 8 Plus, Apple iPhone SE, Apple iPhone X, General Mobile GM 5 Plus, General Mobile GM 6, General Mobile GM 8 Go, General Mobile GM 8, LG G4, LG G5 SE, LG G6, LG K9, LG Q6, LG V10, LG V20, LG V30, Samsung Galaxy A3(2017), Samsung Galaxy A5 (2016), Samsung Galaxy A5 (2017), Samsung Galaxy A6+ (2018), Samsung Galaxy A7 (2016), Samsung Galaxy A7 (2017), Samsung Galaxy A8 (2018), Samsung Galaxy A8 Plus (2018), Samsung Galaxy Grand Prime Pro, Samsung Galaxy J4 (2018), Samsung Galaxy J5 Pro, Samsung Galaxy J6, Samsung Galaxy J7 Prime 2, Samsung Galaxy J7 Pro (2018) - 64GB, Samsung Galaxy J7 Pro, Samsung Galaxy Note 5, Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S8 Plus, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S9, SONY Xperia XA1 Plus, SONY Xperia XA1 Ultra, SONY Xperia XA1, SONY Xperia XZ Premium, SONY Xperia XZ1, LG G5, LG G7 ThinQ , LG K11, Samsung Galaxy S9 Plus ve Vestel Venüs Z20'dir.

Doop

Honeycomb
Android Üye
Üye
türk telekom sayfasında şu cihazlarda kullanılabilir diyor. yani bu cihazlara simi takıp sms atıp volte etkinleştikten sonra kendi cihazınıza takıp kullanabilirsiniz. bu nedenle samsung şart değil.

NOT: ViLTE için samsung cihaz şart
Vilte: LTE üzerinden video görüşmesi, Sadece samsung cihazlardan yapılabiliyor. bu nedenle vilte kullanmak istiyorsanız Samsung cihaz şart. iyi günler

yunuspektas

Cupcake
Üye
NOT: ViLTE için samsung cihaz şart
Vilte: LTE üzerinden video görüşmesi, Sadece samsung cihazlardan yapılabiliyor. bu nedenle vilte kullanmak istiyorsanız Samsung cihaz şart. iyi günler
hayır değil. xiaomi cihaz kullanıyorum. volte ve vilteyi aktif ve sorunsuz şekilde kullanıyorum. vowifi ise turkcell hat takılınca çalışıyor. türk telekomda şuan vowifi yok. olsa o da çalışacak.

Doop

Honeycomb
Android Üye
Üye
hayır değil. xiaomi cihaz kullanıyorum. volte ve vilteyi aktif ve sorunsuz şekilde kullanıyorum. vowifi ise turkcell hat takılınca çalışıyor. türk telekomda şuan vowifi yok. olsa o da çalışacak.
Volte ve vilte'yi Kendi cihazınızdamı mı aktif ettiniz ?. Eğer başka cihaz kullandıysanız(aktif etmek için) cihazın marka modeli nedir ?

yunuspektas

Cupcake
Üye
Volte ve vilte'yi Kendi cihazınızdamı mı aktif ettiniz ?. Eğer başka cihaz kullandıysanız(aktif etmek için) cihazın marka modeli nedir ?
ben lg cihazda hd ses (ims kaydını) etkinleştirdim. yukardaki mesajımda türk telekomun desteklediği cihazların listesi var. sonrasında sim kartı cihazıma takınca zaten volte etkindi. ims erişim noktasını oluşturup vilteyi de kullanabildim.

Doop

Honeycomb
Android Üye
Üye
ben lg cihazda hd ses (ims kaydını) etkinleştirdim. yukardaki mesajımda türk telekomun desteklediği cihazların listesi var. sonrasında sim kartı cihazıma takınca zaten volte etkindi. ims erişim noktasını oluşturup vilteyi de kullanabildim.
bilgi için Teşekkürler Konuyu buna göre güncelleyeceğim. İyi forumlar.