• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Yardım Microsoft Lumia 640 XL LTE Android Kurmak

ufukrises

Üye
Üye
Cihaz
Microsoft Lumia 640 XL LTE
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Microsoft, Lumia telefonlarından işletim sistemi desteğini kesmiş durumda. Haliyle Whatsapp, Instagram gibi uygulamalarda artık çalışmamakta. Elimde bir adet hala daha severek kullandığım Lumia 640 XL LTE model bir cihaz mevcut. Bu telefona android kurarak tekrar ayağa kaldırmak istiyorum.

Forumlarda çok araştırdım fakat çoğu kişi bunun imkansız olduğunu söylemekte. Ben bu durumun imkansız olmayacağını düşünüyorum. Çoğu kişi, "boşver kardeşim uğraştığına değmez, al bir android telefon bak keyfine" diyebilir. Ülkemiz de gün geçtikçe akıllı telefon fiyatlarının dolar kurununda etkisiyle fiyatları artmakta ve halen daha çiziği dahi bulunmayan Lumia telefonumu biraz daha kullanmak istiyorum. Oyun falan oynamıyorum, sadece whatsapp, mail, youtube ve müzik için kullanacağım.

Özellikler:
Yonga: Qualcomm Snapdragon 400 MSM8926
İşlemci: Quad-Core 1.2 GHZ ARM Cortex-A7
GPU: Adreno: 305
Ram: 1 GB
ROM: 8 GB

Araştırdığım kadarıyla bu özelliklere sahip Turkcell T50 ve LG G3 Beat (D722) model telefonlar mevcut. Bu telefonların Bootloader & Recovery ve Romlarını kullanarak 640 XL telefonuma Android kurulabilir mi ?

Telefonumun kendi "Lumia BootMgr" denen Bootloader kilidi açıktır ve şuan halihazırda MainOS dediğimiz Windows kurulu dizine erişimimim vardır. Sanırım, UEFI bölüm tablosunu değiştirmek ve formatı GPT'ye dönüştürmemiz ve Ardından Linux bölüm tablosunuda oluşturmamız gerekiyor.

İlgili arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum. Donanımın %100 uyumlu olduğunu düşünüyorum.