Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

meizu m2 mini unlock bootloader yardım

samur45

Cupcake
Üye
arkadaşlar
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

linkindeki adımları takip ettim ve ayrıca
videosundan faydalandım. supersu, busybox,terminal emui telefona kurup çalıştırdım. telefon root lu. usb debugging OK.

(terminal Emui
görüntüsü)
sonrasında
fastboot oem unlock komutundan sonra hata alıyorum(telefon fastboot moduna geçiyor) acaba nerede hata yapıyorum?

Otomatik Mesaj Birleştirme :

ekran görüntüleri

sonrasında cmd

Son düzenleme:

trkzmn

Diktatör !
Bölüm Moderatör
Oem kilidini açma komutu cihazdan cihaza değişiyor. Eğer denilen yöntem olmamışsa oem kilidini elle açın.
- Ayarlar > [Bazen Hakkında( Cihaz Bilgisi ) kısmına girmeniz gerekebilir] > Geliştirici Seçenekleri > Oem kilidi onu açın.
Eğer ayarlar kısmında Geliştirici Seçenekleri yoksa onu açmak için:
- Ayarlar > Hakkında (Cihaz bilgisi) > Derleme Numarasına 6 defa üst üste basın. Ekranda zaten belli olur.
Sonra ilk adımı uygulayın.
Oem kilidini açtıktan sonra fastboot modunda cihaza yükleme yapabilirsiniz

samur45

Cupcake
Üye
oem kilidi nden dolayı olabileceğini düşündüm fakat ne geliştirici seçeneklerinde ne de başka bir kısımda oem kilidini aç seçeneğini bulamadım

derleme numarasına basarak "şu an geliştiricisiniz" uyarısını almıştım daha önce

trkzmn

Diktatör !
Bölüm Moderatör
Resimleri hizliresim'e yükleyin resimler kırık.

samur45

Cupcake
Üye
bu script i 2 farklı kaynaktan aldım önce verdiğim xda-developers .... linkindekini denedim olmayınca youtube daki videonun altındaki linkten indirdim .sh dosyasını. bende flyme 6.2.0.0G sürümü var video daki eleman 4.x.x. sürümünü kullanmış acaba o sürüme mi geçsem yoksa farklı bir sh dosyası mı araştırsam?

bu arada sh dosyasını telefonun sd kartına kopyalıyorum. pc de komut sistemini indirdiğim fastboot klasörü içinde açıyorum. umarım bu noktada hata yoktur

trkzmn

Diktatör !
Bölüm Moderatör
bu script i 2 farklı kaynaktan aldım önce verdiğim xda-developers .... linkindekini denedim olmayınca youtube daki videonun altındaki linkten indirdim .sh dosyasını. bende flyme 6.2.0.0G sürümü var video daki eleman 4.x.x. sürümünü kullanmış acaba o sürüme mi geçsem yoksa farklı bir sh dosyası mı araştırsam?

bu arada sh dosyasını telefonun sd kartına kopyalıyorum. pc de komut sistemini indirdiğim fastboot klasörü içinde açıyorum. umarım bu noktada hata yoktur
Nedeni o olabilir. Sürümler arası fark

samur45

Cupcake
Üye
flyme 4.x.xi sürümünü ararken flyme forumda, flymeos.com da olmayan en güncel sürümünü buldum indirip kurduğumda google play prblemi ortadan kalktı. Belki ihtiyacı olan bir arkadaş olur.

Meizu m2 mini için Flyme 6.2.1G sürümü