• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

(MAKALE) Rom Editleme Başlangıç Düzeyi

Oguzhaan

Üye
Resimde ki gibi de yaptım çıkmıyor klasörün içine atmam gereken birşey var mı? :)

iScoter

Üye
gerçekten merakım vardı. Umarım güzel işler olur :) teşekkürler

dukkan85

Üye
Üstad öncelikle eline sağlık.Forumunuza yeni üye oldum yararlı bilgiler olduğunu görmekteyim kısa zamanda foruma adapte olmayı düşünüyorum. Size 1 sorum olacak geçen gün arkadaşın birinde j7 prime vardı arka arkaya 3 defa power tuşuna bastı ve telefon kendi kendine anında format attı. Benim elimde s7 edge var aynı özelliği kendi telefonumda nasıl kullanabilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder hayırlı günler dilerim.

NightShade

Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer
Android Üye
Üstad öncelikle eline sağlık.Forumunuza yeni üye oldum yararlı bilgiler olduğunu görmekteyim kısa zamanda foruma adapte olmayı düşünüyorum. Size 1 sorum olacak geçen gün arkadaşın birinde j7 prime vardı arka arkaya 3 defa power tuşuna bastı ve telefon kendi kendine anında format attı. Benim elimde s7 edge var aynı özelliği kendi telefonumda nasıl kullanabilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder hayırlı günler dilerim.
Format derken sıfırlandımı yoksa resetmi attı ?

dukkan85

Üye
Format derken sıfırlandımı yoksa resetmi attı ?
Format yazmışım kusuruma bakmayın. Resetledi telefonu fabrika ayarlarına döndürdü telefon içinde kayıtlı olan hiçbirşey kalmadı herşey fabrika çıkışına döndü. Sadece 3 defa arka arkaya power tuşuna bastı.

NightShade

Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer
Android Üye
Format yazmışım kusuruma bakmayın. Resetledi telefonu fabrika ayarlarına döndürdü telefon içinde kayıtlı olan hiçbirşey kalmadı herşey fabrika çıkışına döndü. Sadece 3 defa arka arkaya power tuşuna bastı.
Bir sürü telefon kullandım hiç böyle bir şeye rastlamadım.Böyle bir şey varsa da her telefonda olmayacağını düşünüyorum.

dukkan85

Üye
Bir sürü telefon kullandım hiç böyle bir şeye rastlamadım.Böyle bir şey varsa da her telefonda olmayacağını düşünüyorum.
Bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum. stock rom u editleyip gerekli kodları yazılmıştır büyük ihtimalle donanımsal olduğunu zannetmiyorum ki güvenlik amaçlı yapılmış birşey gibi geldi bana yanlış mı düşünüyorum emin değilim. Yinede cevap için teşekkürler, belki biri çıkar ortaya der evet şu komutları uygulayın diye ne bilim hayırlısı diyelim ;)

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Arka planda çalışan bir yazılım sayesinde yapmış olabilir. Cihaz yöneticilerine eklenen bir yazılım sayesinde yapılabilir. Google'ın uzaktan sıfırlaması gibi bir şey.

06ensar

Üye
ben romu winrar ile açtığımda sizin bahsettiğiniz kılasör içeriklerini göremiyorum...siz pc de hangi programı kullanmalıyızki rom içeriğini görelim.