Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

[LineageOS / AOSP] Resmi Olmayan Cihazlar İçin Kaynak Kodlarından Rom Derleme Kılavuzu

Mbtt

Mixerci
Pie
DİPNOT

YAPACAĞINIZ İŞLEMDEN DOĞACAK SORUNLARDAN ŞAHSIM VE FORUM ONE TEAMS SORUMLU TUTULAMAZ.

AÇIKLAMA

Bu kılavuz ile resmi olmayan verilmeyen romları cihazınız için derleyebilirsiniz.

Ricam eğer bu kılavuzdan en ufak bir yardım aldıysanız sadece konunuzun teşekkürler kısmında benim de ismim geçsin.

ANLATIM

" $ " İle başlayan satırlar terminale girilmesi gereken kodlardır.
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz. Beğendikten sonra sayfayı yenileyiniz.

Son düzenleme:

Mbtt

Mixerci
Pie
GÜNCELLEME - 21.06.2017 -

Anlatım baştan aşağı yenilendi.

Kolaylaştırıldı, modernleştirildi ve açıklamalar genişletildi ve fazlalıklar alındı.

İyi geliştirmeler dilerim.

Daha önceki bir denemem de lunch komutu ile cihazım listede görünmeyince takılıp kalmıştım.
Bu anlatım ile derleme başarılı olabilir mi.?

Mbtt

Mixerci
Pie
Daha önceki bir denemem de lunch komutu ile cihazım listede görünmeyince takılıp kalmıştım.
Bu anlatım ile derleme başarılı olabilir mi.?
vendorsetup.sh dosyasının cihaz treesinde olması gereklidir. Eğer yoksa derleme sistemi lunch komutunu verince ismini bulamaz cihazın.

Bu dosyanın içerisinde ise aşağıdaki gibi bir komut olmalıdır. (zl1 kısmı cihazın kod adına göre değişir. Örneğin seed & shamrock gibi)

add_lunch_combo lineage_zl1-userdebug

Cevaplarınız için teşekkürler..
Repo indirmeye başladım birkaç yıl sürer heralde :)
Takıldığım yerlerde yardımınızı talep edeceğimden emin olabilirsiniz :)

Cihaz kaynaklarınızda bir sorun yok ise sorunsuzca derleyebilirsiniz.
vendorsetup.sh dosyasının cihaz treesinde olması gereklidir. Eğer yoksa derleme sistemi lunch komutunu verince ismini bulamaz cihazın.

Bu dosyanın içerisinde ise aşağıdaki gibi bir komut olmalıdır. (zl1 kısmı cihazın kod adına göre değişir. Örneğin seed & shamrock gibi)

add_lunch_combo lineage_zl1-userdebug

Mbtt

Mixerci
Pie
GÜNCELLEME- 19.04.2018 -

Resurrection Remix derleme anlatımı kaldırıldı. (Kolay olduğu için.)
Paranoid Android
derleme anlatımı eklendi.