• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Lineage 14.1 Rom Derleme Hakkında

boranoglu

Android Üye
Üye
Arkadaşlar rom derleme süreçlerini araştırıyorum ve tam olarak anlayamadığım şeyleri aşağıya yazıcam. Kısaca cevaplar ve süreç hakkında yol gösterirseniz sevinirim.

1- Lineage resmi olarak 14.1 rom vermiyor artık hiç bir cihaz için. Ancak buradan anladığım kadarıyla 14.1 tabanını geliştirmeye devam ediyor isteyen bu kaynaklarla 14.1 rom derleyebilir. Doğru mu anlıyorum ?

2- Gm 4g yani seed 14.1 için resmi olarak desteklenmişti. Yani forumda paylaşıla bu anlatıma göre kolay bir şekilde rom derleyebilir miyim seed için ? Denediğimde son olarak '' brunch seed '' komutu ile rom derlenmiyor. Ben mi hata yapıyorum yoksa zaten bu yöntem artık kullanılamaz mı ?

3- Yukarıda ki soruya cevap olumsuz ise, githup lineage sayfasından seed için device ve kernel dosyalarını indirip, vendor ü de daha önce seed için yayınlanmış bir romdan alıp, güncel lineageos 14.1 kaynakları ile derlemek mümkün müdür burada ki anlatıma göre ?

Seed için bu kadar uğraşmaya değmez derseniz, amacım güncel güvenlik yamasına sahip bir rom kullanmak. Android 8 ve 9 tabanlı ramlar olsada bu noktada pil, performans ve kullanırım deneyimi açısından nought en ideali bence seed için.

Üst Alt