lenovo k5 hiç bi şekilde acılmıyor | Forum Android - Android Topluluk Forumu

lenovo k5 hiç bi şekilde acılmıyor

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Size daha iyi hizmet vermek adına web sitemiz üzerinde reklam gösterimi yapılmaktadır.
Daha az reklam görmek için üye olabilirsiniz.

Kayıt Ol
20 Nisan 2018
10
0
1
22
gaziantep
ARKADASLAR acıl yardım !!!! .. Telefonuma TWRP yapmam gerekti . sonrasında bi şeyler oldu ekran gitti telefon hıç bı şekide acılmıyor ekran logo yok telefonun sadece bildirim ısıgı yanıyor . pc baglayınca ofılde gözüküyor ancak stock roma donemiyorum telefon iki haftadır boyler .. modeli a41 .. simdiden herkese teşekkür ederim umarın ıcınızde bi fikri olan vardır

boranoglu

Özel Üye
Üye
Aktif Üye
20 Şubat 2016
219
28
28
a6020a41 modelinde kullanılan farklı işlemciden kaynaklı sorun çünkü aynısını bende yaşadım. Forumda twrp yüklemek için verilen bypass konusunda, K5 dosyasını qfil ile atamayıp sahara hatası alıyordum, yani telefondaki işlemci ile verilen dosya uyumsuzdu. K5 PLUS için verilen dosyayı denediğimde sorunsuz işlem gerçekleşti ama ekran komple gitti, siyah oldu seninki gibi. Servise gönderdim ve anakart değişti. Sonuç olarak işlemcine uygun stock bulman gerekiyor sanırım. Ben telefonu elden çıkardığım için test edemedim sonrasında.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
romu qfil ile yüklemeyi dene bklm belki işini görebilir.

Ek: Hatta
arkadaş bütün k5 romlarını vermiş :) bunlardan bir tanesi, tahminen 8929.mbn değil de başka bir emmc dosyası bulunan, telefonuna uyması gerek. Denedikten sonra buraya yazarsan sevinirim. İçimde hala yaradır o k5 e twrp yükleyememek :)

Son düzenleme:
20 Nisan 2018
10
0
1
22
gaziantep
a6020a41 modelinde kullanılan farklı işlemciden kaynaklı sorun çünkü aynısını bende yaşadım. Forumda twrp yüklemek için verilen bypass konusunda, K5 dosyasını qfil ile atamayıp sahara hatası alıyordum, yani telefondaki işlemci ile verilen dosya uyumsuzdu. K5 PLUS için verilen dosyayı denediğimde sorunsuz işlem gerçekleşti ama ekran komple gitti, siyah oldu seninki gibi. Servise gönderdim ve anakart değişti. Sonuç olarak işlemcine uygun stock bulman gerekiyor sanırım. Ben telefonu elden çıkardığım için test edemedim sonrasında.
romu qfil ile yüklemeyi dene bklm belki işini görebilir.

Ek: Hatta
arkadaş bütün k5 romlarını vermiş :) bunlardan bir tanesi, tahminen 8929.mbn değil de başka bir emmc dosyası bulunan, telefonuna uyması gerek. Denedikten sonra buraya yazarsan sevinirim. İçimde hala yaradır o k5 e twrp yükleyememek :)
Kardeşim soyledıgın tüm yoları denedim ancan bi sonuc yok aynı durumda söyledıgın gibi 7 adet stock rom indirdim ama olmuyo pc format attım yinede olmadı

Lenovoş

Aktif Üye
Üye
3 Mayıs 2017
87
74
18
‪‪‪
@derinerol k5 plus kernelli twrp'si yüklemişsin stock rom yüklersen düzelebilir. yonga numarasına uymayan dosyayı flaşlartırsan sahara hatası gösterir
burayı incele ona göre uygun eMMC dosyası seçip flaşla servise vermene gerek yok aynı sorun bana da olmuştu stock rom yükleyerek düzelttim.

20 Nisan 2018
10
0
1
22
gaziantep
@Lenovoş dedigin dogru yanlış twrp yukledim . bu telefonun plus u babamda bnde ise vibe k5 var plus ,a attımgım twrp ile beninkinin dosyalarını karıştırdım . ancak dedigin gibi stock roma dönerek kurtara bilirmişim bunu araştırdım ancak bana konuyu biraz daha acarsan seviniirm yonga numarası ne ? yada eMMC dosyası bunları anlamıyorum .. her şey icin cok TeşeKkür ederim ŞİMDİDEN İYİ BAYRAMLAR ..

ekran görüntüsü : file:///C:/Users/Azra/Desktop/Ekran%20Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1.PNG

Son düzenleme:

Lenovoş

Aktif Üye
Üye
3 Mayıs 2017
87
74
18
‪‪‪
@Lenovoş dedigin dogru yanlış twrp yukledim . bu telefonun plus u babamda bnde ise vibe k5 var plus ,a attımgım twrp ile beninkinin dosyalarını karıştırdım . ancak dedigin gibi stock roma dönerek kurtara bilirmişim bunu araştırdım ancak bana konuyu biraz daha acarsan seviniirm yonga numarası ne ? yada eMMC dosyası bunları anlamıyorum .. her şey icin cok TeşeKkür ederim ŞİMDİDEN İYİ BAYRAMLAR ..

ekran görüntüsü : file:///C:/Users/Azra/Desktop/Ekran%20Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1.PNG
.
Telefonun pilini çıkart arkasında HW Code sayısı yazar ona göre
telefonun yonga(chipset) ve eMMC yazılım dosyası(emmc programmer file)nı bulun.

20 Nisan 2018
10
0
1
22
gaziantep
arkadaslar hepinice cok teşekkür ediyorum onelikle soyledgininz tümşeyleri yapmaya calısıyorumum sırasıyla yapmam gerekenleri bana acıklasanız lutfen ? hw kodu 30 emmc 8929

20 Nisan 2018
10
0
1
22
gaziantep
TELEFONUMA UYGUN STOCK ROMU BULMAM İCİN BANA YARDIMEDERMİSİNİZ LUTFENN HW CODE (30) EMMc DOSYASI 8929 OLMASI LAZIM GALİBA ANCAK BANA SADECE İNDİRMEM GEREKEN ROMUN LİNGİNİN ATARSANIZ SEVİNİRİM