• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

J7 PRO modem dosyası atma

ferrari

Cupcake
Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben de J7 PRO J30F modeline sahibim, telefon yurt dışı cihazı. Telefonum 7.0 sürümündeydi, 9.0 atınca İMEİ'si gitti. *#0011# yaptığımda NG yazıyor, *#06# yaptığımda ise İMEİ gorunuyor ama OK yazmıyor.

Youtube'dan araştırırken bir adam J730F 9.0 sürümüne IMEI Repair işlemi yapıyordu. Yapmadan öncede modem dosyası atıyordu ve telefona da root atılması gerektiğini söylüyordu, anladığım kadarıyla öyleydi herhalde video İngilizceydi, videonun altına modem ve root dosyası bırakmıştı çünkü. Daha sonra root ve modem işlemlerinden sonra telefona Z3X ile IMEI Repair işlemi yapıyordu ve şebeke geliyordu.

J730F modem dosyası her J7 PRO ülke sürümünde çalışır mı? Ben telefonu önce rootladım başarılı şekilde, daha sonra root attıktan sonra modem dosyasını attım Odin programında herhangi bir hata vermedi direkt telefona attı ama bu defa da telefon kırmızı bir hata veriyor açılmıyor. Modem işlemini yanlış mı yaptım? Modem dosyasını attıktan sonra kırmızı hatayı vermesi normal mi? Telefonda Türkiye 9.0 romu vardı root atmadan önce, hala da o rom var.

@Soltan @OneDroid @KiNGHaZe @Edward @Grinch @oguz298

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
Merhaba modem dosyası her ülke sürümüne göre çalışmayabilir.(kesin bir şey söylemek zor) ama kırmızı hata vermesi normal değil. Stock rom indirip kurulum yapın.

ferrari

Cupcake
Üye
Merhaba modem dosyası her ülke sürümüne göre çalışmayabilir.(kesin bir şey söylemek zor) ama kırmızı hata vermesi normal değil. Stock rom indirip kurulum yapın.
Ben de tekrardan stock rom attı, İMEİ işlemi de crack programlarla olmuyor en iyisi telefoncu da atmak. Modem dosyalarını indirebileceğimiz Sammobile gibi bir site var mı?

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
Ben de tekrardan stock rom attı, İMEİ işlemi de crack programlarla olmuyor en iyisi telefoncu da atmak. Modem dosyalarını indirebileceğimiz Sammobile gibi bir site var mı?
Full stock romun içerisinde vardır. Extra bir şey yapmana gerek yok.

Maktüel

aktüel ürünler