• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

HUAWEI P Smart (2019) Tanıtıldı!

tunasahinn

Huaweist
Yönetici
Co Admin

HUAWEI'nin ürün yelpazesine nispeten uygun fiyatlı yeni bir model girdi, P Smart 2019 !

Daha önce de ülkemizde yüksek satış oranları elde eden HiSilicon Kirin 659'lu P Smart modelinin yeni Kirin 710 ve daha yenilikçi bir tasarımla gözler önüne sürülen P Smart 2019'la karşınızdayım :troll:

Ürün, daha önceden Honor Türkiye'nin getirtmiş olduğu 8X modeliyle eşdeğer sayılabilir (1 GB bellek farkı dışında).

Bakalım P Smart 2019 ile Neler Gelmiş?

- Yeni Kirin 710 işlemci / Mali-G51MP2
- Damla çentik
- Yapay zeka destekli (AI) Çift Kamera
- Yapay zeka destekli portre ve bir çok fotoğraf modu
- 6.21'' FullView teknolojili ekran
- 3400mAh batarya kapasitesi
- 64 GB hafıza
- 3 GB bellek
- 13+2 MP Çift Kamera (F2.0)
- 8 MP Ön kamera
- Maksimum 1080 @60 video
- WiFi 5 (802.11ac) bandı
- EMUI 9 / Android Pie

Peki o kadar güzel özelliği var, hiç mi eksi bir yanı yok?

Tabii ki var, mesela P20 Lite modelinde TYPE-C Hızlı Şarj olmasına rağmen yenilikçi Kirin 710 çipsetli Huawei cihazların yarısı MICRO-USB.
Bu bir dezavantaj sayılabilir mi? Ne açıdan bakacağınıza bağlı bence. Olmalı mıydı? Bence evet:troll:

Diğer eksi yönü ise ''şimdilik'' satış fiyatı. Bu sene Huawei Türkiye, yeni cihazlarını anlamsız şekilde ''pahalı'' satışa sunuyor. Biliyorsunuz Mate 20 Lite modeli ilk çıktığında 3700₺ gibi şaka bir rakamla sunulmuştu, şu an fiyatı 2400-2500₺ arasında dolanıyor. Umarız ki P Smart 2019'un da fiyatı makul seviyelere iner.

Şahsen ben cihazı beğendim; tasarımı olsun, güncelliği olsun(eh artık bir zahmet güncel gelsin), yeni bir çipseti barındırması olsun güzel bir cihaz. Kirin 710'lu Huawei cihazların elbette bitmeyeceğini sizler de biliyorsunuz, Kirin 659'un bayağı bir ekmeğini yemişti Huawei.

Cihazın detaylı özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

drason

Cezalı Üye
 Yaptı bir eşeklik ;/
Üye
Arka tasarımı ne zaman değiştirmeyi düşünüyorlar merak konusu.
Bütün giriş orta orta-üst segment tasarımları neredeyse aynı.Ayırt edilemiyor.
Ayrıca 2300 TL verilecek bir cihaz olarakta görmüyorum.Biraz Pocophone fiyat performans dengesini görüp ,Snapdragon 845 'li cihazı 100 TL ile almak varken niye Kirin 710'lu giriş segmenti telefonumuzu alsınlar sorusunu Huawei Türkiye ekibi düşünürse biraz daha iyi olacak.
Dipnot: Bugün P Smart 2019 Lansmanını izledim.Sanırım tanıtırken de yöneticiler bu fiyat ne diye düşünmeden edememiştir.

tunasahinn

Huaweist
Yönetici
Co Admin
Arka tasarımı ne zaman değiştirmeyi düşünüyorlar merak konusu.
Bütün giriş orta orta-üst segment tasarımları neredeyse aynı.Ayırt edilemiyor.
Ayrıca 2300 TL verilecek bir cihaz olarakta görmüyorum.Biraz Pocophone fiyat performans dengesini görüp ,Snapdragon 845 'li cihazı 100 TL ile almak varken niye Kirin 710'lu giriş segmenti telefonumuzu alsınlar sorusunu Huawei Türkiye ekibi düşünürse biraz daha iyi olacak.
Dipnot: Bugün P Smart 2019 Lansmanını izledim.Sanırım tanıtırken de yöneticiler bu fiyat ne diye düşünmeden edememiştir.
O fiyatlar sabit kalmıyor özellikle yazdım. Ve Kirin 710'da orta seviye bir işlemci. Girişler SD 430/450

drason

Cezalı Üye
 Yaptı bir eşeklik ;/
Üye
O fiyatlar sabit kalmıyor özellikle yazdım. Ve Kirin 710'da orta seviye bir işlemci. Girişler SD 430/450
Pocophone özelinde giriş seviyesi bir cihaz.Biliyorum Mate 20 Lite serisinde de bu işlemciyi kullandılar fakat burada önemli olan firmanın cihazı nereye konumlandırdığı.
P Smart 2018 'in 1300 1500 TL bandında bulabiliyorduk.Bu fiyat gerçek anlamda giriş seviyesiydi.Bu fiyat algısı ve Huawei'nin güçlü adıyla başarılı satış rakamlarına ulaştı.Şimdi aynı cihazda çeşitli eklemeler tasarım değişikleri ve özellikle işlemci yükselmesi ile birlikte fiyatında arttığını görüyoruz.Ben bu noktada Huawei'nin yanlış yolda olduğunu düşünüyorum.Çıkışıyla, adının uyandırdığı etki ile segmentin ucuz telefonu P Smart 2500 TL seviyesinde satılıyor.
Bu segmentteki varyasyonlarını Huawei ve Honor üretirken ( aynı arka tasarım ile :troll: ) gereksiz yere P Smart adının fiyat dengesi ile oynanmış oldu diye düşünüyorum
Bence P Smart yoluna 2000 TL bandını aşmamayı hedefleyerek ilerlemeliydi.

Üst Alt