• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Q HavocOS 3.7 GSI for GM9Pro

eymenhudaua

Paylaşım Ekibi
Paylaşım Ekibi  
Cihaz
General Mobile GM 9 Pro

ROM GSI OLDUĞU İÇİN HATALARI ELİMDEN GELDİĞİNCE FİXLEDİM UMARIM BEĞENİRSİNİZ :)

Eymen Hüda Aksu (@eymenhudaua) tarafından hazırlanmıştır.
Erdil Sualp Bayram'a (@erdilsb) romu fixlememde yardımcı olduğu için teşekkür ederim.

Stock roma artı olarak uzun ekran görüntüsü, gerçek karanlık mod gibi özelliklere sahip.

-Magisk kurunca sistemde çökmeler ve bazı sorunlar meydana geliyor. Magisk kurarsanız çıkacak sorunlardan ben sorumlu değilim.

-OrangeFox gömülüdür.
-Magisk yoktur, kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem.

2 şekilde kurabilirsiniz.

Gerekenler

1.Bilgisayar
2.ADB ve Fastboot kurulumu
3. ROM ve TWRP

!!!YEDEK ALARAK BAŞLAYIN, TÜM VERİLER GİDER!!!

KURULUM

1. ADB klasörüne gidip adres çubuğuna cmd yazıp enterlayarak komut istemini açın.
1a. ADB Klasörüne ROM'u ve TWRP'yi atın.
2. Telefonunuzu kapatıp, ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak açın.
3. Komut istemcisine "fastboot devices" yazın, cihazın seri nosu ile fastboot yazacaktır. (görsel 1)
4. "fastboot boot twrp-3.4.0-0-gm9pro_sprout-UNOFFICIAL.img" yazıp entera basın.
5. Bootloader uyarılarından sonra TWRP açılacaktır.
İşlem bitene kadar komut istemcisini kapamayın,size zararı yok
Daha önce hiç ROM atmadıysanız / ROM atmanıza rağmen şifre soruyorsa eğer:
6. TWRP açıldıktan sonra şifre soracaktır. Bunu atlamak için "Cancel" e tıklayın.
7.Wipe kısmına gelin, Format Data'ya tıklayın.
8.Çıkan yazı yazma yerine "yes" yazın
9. Tüm veriler gidecektir.
10.Tekrar Wipe kısmına gelin.
11.Advanced Wipe kısmından "System" e tik atıp yana kaydırın ve ana sayfaya geri gelin.
12.Advanced'a tıklayıp oradan ADB Sideload seçeneğine tıklayın.
13.Alttaki çubuğu yana kaydırın.
14.Komut istemcisine "adb devices" yazın, cihazın seri nosu ile sideload yazacaktır.
15. "adb sideload
eymenhudaua_HavocOS_3.7_GSI_GM9PRO_sprout-10.0-20200705-UNOFFICIAL.zip" yazıp entera basın ve "total xfer" yazana kadar bekleyin.
16. Total xfer yazdıktan sonra ekranda "Reboot System" butonu belirecektir,ona tıklayın.
17.No OS derse de yana kaydırın.
18.Cihaz yeniden başlarsa korkmayın. Yeniden başlama 3'ü geçerse lütfen bana(@eymenhudaua) bildirin.
İlk açılma 7 dakikaya kadar sürebilir.

Daha önce rom kurduysanız veya datanızda şifre yoksa ve telefon üzerinden atacaksanız: (PC üzerinden atacaksanız buradaki 1,2yi yapıp üstteki 11. kısmından devam edin.)
1.Cihazı TWRP ile açın
2.Wipe kısmına gelin, Advanced Wipe'ı seçin. Sonra Dalvik,System ve Data'yı seçip yana kaydırın.
3.Ana sayfaya gelin.
4.Install kısmından zipi seçin ve yana kaydırın.
5.Kurulana kadar bekleyin
6.Kurulduktan sonra "Reboot System" butonuna tıklayın.
7.No OS derse de yana kaydırın.
8.Cihaz yeniden başlarsa korkmayın. Yeniden başlama 3'ü geçerse lütfen bana(@eymenhudaua) bildirin.
İlk açılma 7 dakikaya kadar sürebilir.

İçeriği görebilmek için önce cevap yazmalısınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

admin

Administrator
Administrator
Cihaz
iphone 6s plus
elinize sağlık

nfactus

Üye
Üye
Cihaz
Gm9 pro
rom genel anlamıyla güzel ancak magisk sorununu çözmek lazım uzun ekran görüntüsü yada gerçek karanlık moddan bişe anlamadım

eymenhudaua

Paylaşım Ekibi
Paylaşım Ekibi  
Cihaz
General Mobile GM 9 Pro
rom genel anlamıyla güzel ancak magisk sorununu çözmek lazım uzun ekran görüntüsü yada gerçek karanlık moddan bişe anlamadım
Maalesef cihazımızın Stock Vendor'u pek dayanaklı olmadığı için Stock Rom'da bile Magisk kurduğunuz zaman hatalarla karşılaşabiliyorsunuz. Neredeyse tüm GSI Romlarda maalesef bu sıkıntılar var. Çok üzgünüm, bunun çözümü yok. Elimizde kernel kodları bulunmadığı için cihaza daha fazla müdahale edemiyoruz.