Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

[Hard/Brick/Şifreleme] Lenovo P2 UnBrick Yapma

EypCnn

Forumun Delisi
Pie
AÇIKLAMA
Merhaba Arkadaşlar Sizlere Brick/Hard Brick Olmuş Lenovo P2 Cihazınızın Nasıl Tekrardan Çalışabilir Hale Getirebilirsiniz Onu Anlatacağım. Öncelikle Eğer Cihazınız Brick Olmuş İse Yedeğiniz Varsa Yedek Geri Yükleyerek Düzeltebilirsiniz..Ama Cihazınız Hard Brick Veya Şifreleme Olmuş İse Buradaki Anlatımı Yapacaksınız Veya Servise Göndereceksiniz Başka Çözüm Yolu Ne Yazıkki Yok.

Öncelikle Yapmanız Gereken İşlem Aşağıdan Dosyayı İndirmeniz. Dosya İndikten Sonra Yükleme Talimatlarına Bakarak Yükleme İşlemini Tamamlayabilirsiniz.

UYARI
Cihazınızda Oluşabilecek Sorunlardan Şahsım Ve OneTeam Sorumlu Değildir.

YÜKLEME TALİMATLARI
Aşağıdaki Dosyayı İndidiğiniz Zaman Sizi 3 Klasörlü 43 Dosyalı Bir Klasör Karşılayacak.
Sizin İse Tek Yapmanız Gerek Cihazınızı Fastboot Moduna Almak.(Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşu)
Karşınıza Fastboot Modu Açılacaktır.
Şimdi İse Yapmanız Gereken Aşağıdakilerden Seçim Yapmanız;
-flashall - stock reco.bat = Cihazınız İlk Alındığı Güne Dönecek, OEM Açık Kalacaktır.
-flashall - twrp.bat = Cihazınız İlk Alındığı Güne Dönecekir, OEM Açık Olacaktır, TWRP Kurulmuş Olarak Gelecektir.
Seçiminizi Yaptıkdan Sonra Telefonu Bilgisayara Bağlayınız.
Bilgisayarınız Cihazınızı Okuduktan Sonra Kendisi Otomatik Olarak Yükleme İşlemlerine Başlayacaktır.
İşlem Tamamlanınca Cihazınız Marshmallow Rom İle Açılacaktır.
Cihazınız Hayata Geri Dönmüş Olarak Gelecektir.

İNDİR
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz. Beğendikten sonra sayfayı yenileyiniz.

Son düzenleme:

emrecan3321

Donut
Cupcake
şifreleme ; kilit ekranı şifresi seçmediğim halde, twrp ya da cihaz açılırken eskiden kullandığım şifreyi sorması mı oluyor ?

Herkese merhaba,
Benim cihazım (P2A42 oem unlock) ile twrp üzerinden çok oynadım. Bir şeyler yapmak isterken dosya sistemlerini bozdum. Ext4 de geçirdim tüm bölümleri sonra FsF2 derken kafam karıştı. Sistem bölümü mü ext4 'dü data bölümü mü fsf2 dosya sistemini kullanıyordu? Dosya sistemini bozdum galiba. Marsmallow downgrade adımlarını yaparken bu hatalar ile karşılaştım; 
(bootloader) slot-count: not found
(bootloader) slot-suffixes: not found
(bootloader) has-slot:recovery: not found

Şimdi sizin vermiş olduğunuz bu dosya ile her şey eski haline gelir mi. İşte kernel 'inden tutun da sistem bölümlerine kadar herşeyi tekrar mı flaşlar?
Unlock haricinde cihaz ilk gün ki gibi mi olur?
Saygılar.

Relaxx

Donut
Cupcake
Herkese merhaba,
Benim cihazım (P2A42 oem unlock) ile twrp üzerinden çok oynadım. Bir şeyler yapmak isterken dosya sistemlerini bozdum. Ext4 de geçirdim tüm bölümleri sonra FsF2 derken kafam karıştı. Sistem bölümü mü ext4 'dü data bölümü mü fsf2 dosya sistemini kullanıyordu? Dosya sistemini bozdum galiba. Marsmallow downgrade adımlarını yaparken bu hatalar ile karşılaştım; 

Şimdi sizin vermiş olduğunuz bu dosya ile her şey eski haline gelir mi. İşte kernel 'inden tutun da sistem bölümlerine kadar herşeyi tekrar mı flaşlar?
Saygılar.
f2fs data , ext4 system

Herkese merhaba,

Saygılar.
f2fs data , ext4 system
[/quote]

ben farklı bir yöntem denedim. umarım bütün partition bölümleri düzelmiştir. Orjinal marsmallow yükleyip otadan 2gb'a yakın nougat güncellemesi yaptım.

By ABS

Froyo
Froyo
YÜKLEME TALİMATLARINA GİRİŞ MUHTEŞEM 
"Aşağıdaki Dosyayı İndidiğiniz Zaman Sizi 3 Klasörlü 43 Dosyalı Bir Klasör Karşılayacak."
:yarıldım:

Fastboot Moduna Almak.(Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşu)
Karşınıza Fastboot Modu Açılacaktır.
Şimdi İse Yapmanız Gereken Aşağıdakilerden Seçim Yapmanız;
-flashall - stock reco.bat = Cihazınız İlk Alındığı Güne Dönecek, OEM Açık Kalacaktır.
fastboot modunda sadece aç kapat ve barkod seçenekleri var. dediğin şeçimler konusunda yardımcı olabilir misin?

gnctrkcll54

Cupcake
Cupcake
Executing ".\Windows\fastboot.exe -s ZY223Z6WXT flash partition gpt_both0.bin" burada kalıyor ...

MuhammedSalvo

Gingerbread
Gingerbread
şebeke bir anlığına gelse de takrar gitti hangi romu kurarsam kurayım hep şebeke yok . Lütfen yardım edin stock kurdum kaç kez olmadı