• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Gsi rom değerlendirmeleri

Underday

Post-Rocker
Moderatör  
Merhabalar son zamanlarda gsi romlara sarmış durumdayım bu konuyu açmak istedim konu altında kullandığınız romlar hakkındaki değerlendirmelerinizi paylaşabilirsiniz aşağıdaki yönergeye göre paylaşmanız okunabilirlik açısından daha faydalı olacaktır kanımca :)
Romun ismi ve sdk versiyonu
Kullandığınız cihaz
[Varsa]hatalar

Beğendiğiniz yönleri
Eksik yönleri
[varsa]rom hakkında görüşleriniz
[varsa]kullanıma etki edebilecek modül,eklenti,uygulama vs.

SyberiaOS pie
Cihaz:Gm5plus

Beğendiğim yönleri: Rom aşırı estetik duruyor gözümde nedense :troll:
Özelleştirme de gayet yeterli

Eksik yönleri:İçinde yalnızca bir duvar kağıdı gelmesi üzdü... bu kadar güzel wallpaper koyabiliyorsunuz madem insan 3-5 tane daha koyar :D

Eklentiler:Android lowram enabler

Son düzenleme:

beetleapp

Eclair
Üye
Bootleggers pie (Mart Güvenlik Yaması)
Cihaz:Moto Z2 Play(albus)
Neredeyse bütün GSI ları denemişimdir. En stabil en özelleştirilebilir gerek crDroid gerek syberiaOS hepsinden daha fazla özelleştirmeye sahip ve hız olarak daha üstün ve %100 Türkçe (diğer çoğu romlarda kurtarma modu,yeniden başlatma, özelleştirilme araçları gibi bölümler ingilizce)
Herhangi bir sorunum yok gayet memnunum

Rrcp

Gingerbread
Android Üye
Üye
merhaba bu gsi rom olayı nedir forumda bayadir görüyorum neye göre belirleniyor hangi cihazlara yükleniyor

Underday

Post-Rocker
Moderatör  
merhaba bu gsi rom olayı nedir forumda bayadir görüyorum neye göre belirleniyor hangi cihazlara yükleniyor
treble checker programıyla kontrol edebilirsin
her treble desteği olan telefona yüklenebiliyor gsi romlar özel olarak cihaza adapte edilmesi gerekmiyor, yani treble desteğiniz varsa İSTEDİĞİNİZ (genelde :D) gsi romu yükleyebilirsiniz :)

Rrcp

Gingerbread
Android Üye
Üye
treble checker programıyla kontrol edebilirsin
her treble desteği olan telefona yüklenebiliyor gsi romlar özel olarak cihaza adapte edilmesi gerekmiyor, yani treble desteğiniz varsa İSTEDİĞİNİZ (genelde :D) gsi romu yükleyebilirsiniz :)
peki treble desteği olup olmadığını nasıl anlarım teşekkür ederim yanıtınızı için

scaniaman0102

Froyo
Üye
Merhabalar son zamanlarda gsi romlara sarmış durumdayım bu konuyu açmak istedim konu altında kullandığınız romlar hakkındaki değerlendirmelerinizi paylaşabilirsiniz aşağıdaki yönergeye göre paylaşmanız okunabilirlik açısından daha faydalı olacaktır kanımca :)
Romun ismi ve sdk versiyonu
Kullandığınız cihaz
[Varsa]hatalar

Beğendiğiniz yönleri
Eksik yönleri
[varsa]rom hakkında görüşleriniz
[varsa]kullanıma etki edebilecek modül,eklenti,uygulama vs.

SyberiaOS pie
Cihaz:Gm5plus

Beğendiğim yönleri: Rom aşırı estetik duruyor gözümde nedense :troll:
Özelleştirme de gayet yeterli

Eksik yönleri:İçinde yalnızca bir duvar kağıdı gelmesi üzdü... bu kadar güzel wallpaper koyabiliyorsunuz madem insan 3-5 tane daha koyar :D

Eklentiler:Android lowram enabler
SyberiaOS un stabilitesi nasıl hocam tavsiye edermisiniz

Aniko

Eclair
Üye
Gayet güzeldi, gerçi uzun zaman oldu ama. Şimdi bootleggers kullanıyorum açıkçası memnunum descendant yada havoc os deneyebilirsiniz syberia güzeldi güzel olmasına ama bunlarda daha çok özelleştirme vs. Mevcut :)
Peki hala Bootleggers'de misiniz? Bunu da yazsaydınız keşke :) Özelleştirme pek önemli değil benim için, sadece akıcı stabil ve minimum sorunlu bir gsi rom önerebilir misiniz. Uzun süre kullanacağım

Underday

Post-Rocker
Moderatör  
Peki hala Bootleggers'de misiniz? Bunu da yazsaydınız keşke :) Özelleştirme pek önemli değil benim için, sadece akıcı stabil ve minimum sorunlu bir gsi rom önerebilir misiniz. Uzun süre kullanacağım
Bu satırları sizlere bootleggers üzerinden yazıyorum kullanıma etki edecek bir hata bulunmuyor 4.2 sürümünde yüklerseniz magisk ve gapps ziplerini hangi sira ile kurduğunuza dikkat edin nedense sıra bazen kasmalara neden oluyor doğru kombinasyonu bulana kadar deneyin gerçi bu durumda 2 deneme oluyor ama
Yani evet saçma gibi duruyor ama en azından benim cihazım için böyle sanırım etkiliyorlar birbirlerini yada benim kullanımımla da alakalı olabilir pek tabi
Umarım yardımcı olmuştur :)
Dipnot: gsi değil şu anda derleme sürüm kullanıyorum

Aniko

Eclair
Üye
@Aniko Unutmadan eğer cidden özelleştirmeye gerek duymuyorsan saf AOSP deneyebilirsin
Dostum mehaba, bir kaç aydır picel experience kullanıyorum fakat son bir haftadır sık donmaya ve özellikle tarayıcılarda kasmaya başladı şuan bile ben yazdıktan bir saniye sonra yazılar geliyor ekrana. Şu aosp dediğin gsi romu kurmayı denedim anlatıldığı gibi yaptım fakat açılmadı. Bu treble destekli rom unofficial ise gsi rom da unofficial mı olmalı? Bu rom güzeldi de fena kasmaya başladı her seferinde de hard reset yapıp tekrar uygulamalar/ ayarlar ile uğraşmak da istemiyorum bi yardımcı olabilir misin aosp romu temiz bir şekilde kuralım. Dün de şebeke problemleri yaşadım. Bu roma kadar bir problem yaşamamıştım şimdi konuşurken pat diye sebeke yüzünden iletişim kesiliyor. Dün neredeyse yere vurup parçalayacaktım.

Underday

Post-Rocker
Moderatör  
Dostum mehaba, bir kaç aydır picel experience kullanıyorum fakat son bir haftadır sık donmaya ve özellikle tarayıcılarda kasmaya başladı şuan bile ben yazdıktan bir saniye sonra yazılar geliyor ekrana. Şu aosp dediğin gsi romu kurmayı denedim anlatıldığı gibi yaptım fakat açılmadı. Bu treble destekli rom unofficial ise gsi rom da unofficial mı olmalı? Bu rom güzeldi de fena kasmaya başladı her seferinde de hard reset yapıp tekrar uygulamalar/ ayarlar ile uğraşmak da istemiyorum bi yardımcı olabilir misin aosp romu temiz bir şekilde kuralım. Dün de şebeke problemleri yaşadım. Bu roma kadar bir problem yaşamamıştım şimdi konuşurken pat diye sebeke yüzünden iletişim kesiliyor. Dün neredeyse yere vurup parçalayacaktım.
Kurulumda adımları takip ederek kurabilirsiniz, official yada unofficial rom fark etmez illa ki aosp kurmanız da gerekmez syberia yada lineageOs gibi daha minimal gsi romları kurabilirsiniz. Ayrıca açılmama nedeni hakkında net bir şey söyleyemem ama android 9 gsi indirdiğinize emin olun.