• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

RELOADED

Uzman
Uzman Üye 

merhaba arkadaslar sizlere gm8 teksim için hazırlamış olduğum eylül güvenlik yamalı havoc-v2.9 gsi fastboot custom romu sunuyorum
havoc-os
gsi list de en fazla özellestirmeye sahip romdur geliştiricisi @vince31fr her ay düzenli update vermekte şuan herşey stabil görünüyo ama custom romlarda minik de olsa buglar olabilir bunları bir sonraki yapı için geliştiricisine iletirseniz sorununuza çözüm bulabilirsiniz. ben bu güzel romu sizlere paylaşmak istedim umarım hoşunuza gidecektir .
roma
twrp, gapps paketi ve magisk dahildir.
twrp üstünde
data şifrelemesi kaldırılmıştır.
romdaki twrp temmuz yamalıdır stock rom ustünde bootlop sorunu görülmüştür o yuzden stock rom ustünde denemeyiniz açmaz.

temmuz yamalı twrp yi hazırladığı için @yey59 a tesekkurler.
bu tool flashlamadan önce cihazınızdaki userdata, boot, system, vendor, ddr bölümlerini temizler ve
google şifrelemesini
(frp reset) kaldırır.
yukardaki ekran alıntısında gördüğünüz android güvenlik yaması düzeyi vendor a aittir. system aslen 5 eylül guvenlik yamalıdır.

Kurulum esnasında yaşanılacak sorunlardan ben ve forumandroid sitesi sorumlu deildir.

İndirdiğiniz Zip Dosyasını 7zip Proğramı İle Klasöre Çıkartınız

* ROM FLASHER.exe uygulamasını Çalıştırınız.

* Cihaz >Ayarlar>Sistem > Telefon Hakkında> derleme numarasına 7 kez basarak geliştirici seçeneklerini açın oem klidi ve usb hata ayıklama modunu aktive edin..

* Cihazınızı ''adb reboot bootloader'' Komutuyla veya "Ses kısma+Güç Tuşu"na birlikte basarak bootloader moduna alın

* fastboot modda "OEM KILIDINI AC/KAPAT" bölümünden oem kilidinizi açın .

* Driver seçeneğinden sürücü yüklemesi yapmadıysanız sürücü yükleyin ardından

"CUSTOM ROM YUKLE" bölümünden "TREBLE GSI ROM" seçimi yaparak romunuzu
yukleyin.

* cihaz açıldıktan sonra kurulum işlemlerinizi tamamlayın

*ana ekran geldikten sonra magisk manager da hata alırsanız uygulamayı kaldırın ve size rom içinde verdiğim magisk manager.apk yı yukleyin.

*magisk manager sizden ek kurulum isteyecektir bunları yapın ve cihazın yeniden başlatılmasını bekleyin.

DOWNLOAD

Son düzenleme:

RELOADED

Uzman
Uzman Üye 
hocam cihaz temizleniyor kısmında kalıyor
Post automatically merged:

düzeldi
evet dogrudur tam orda bu işlemler yapılıyo temiz flash için biraz zaman alabilir

cihaz temizleniyor...

fastboot erase userdata
fastboot erase config
fastboot erase DDR
fastboot erase boot_a
fastboot erase boot_b
fastboot erase system_a
fastboot erase system_b
fastboot erase vendor_a
fastboot erase vendor_b

Abdussametkrkmz

Donut
Üye
Hocam romu kurdum ve 2 gündür kullanıyorum. Bundan önce RR rom kullanıyordum. İlk izlenimler olarak şunu söyleyebilirim ki şarj performansı inanılmaz arttı. RR rom kullanırken gece 60 şarjda bırakınca sabahında 20 ye falan iniyordu şuan öyle bir sorunum yok. Günlük kullanımda da pil ömründe artış var. Herhangi bir hata ile karşılaşmadım çok stabil ve kişiselleştirmeleri de güzel eline sağlık

RELOADED

Uzman
Uzman Üye 
Hocam romu kurdum ve 2 gündür kullanıyorum. Bundan önce RR rom kullanıyordum. İlk izlenimler olarak şunu söyleyebilirim ki şarj performansı inanılmaz arttı. RR rom kullanırken gece 60 şarjda bırakınca sabahında 20 ye falan iniyordu şuan öyle bir sorunum yok. Günlük kullanımda da pil ömründe artış var. Herhangi bir hata ile karşılaşmadım çok stabil ve kişiselleştirmeleri de güzel eline sağlık
memnun kalmana sevindim daha iyi sonuç için greenify+servicely+naptime kullanabilirsin

pdtdam

Eclair
Üye
Hocam rom cok iyi eline saglik. Peki guncellemeleri nasil aliyoruz , her ay guncelleniyor demissiniz.

RELOADED

Uzman
Uzman Üye 
Hocam rom cok iyi eline saglik. Peki guncellemeleri nasil aliyoruz , her ay guncelleniyor demissiniz.
twrp den kirli flash yapabilirsiniz bi sonraki yapı android 10 ile gebilir ama cihaza ne zaman gelir bilinmez. one plus a betasını verdiler çunki duruma göre bakarız bende güncellerim romu. asıl skıntı şu ki rom içindeki twrp nin sadece temmuz vendorla çalıyo olması stockda çalışmıyor üstelik. cihazın hala stabil veya official twrp si yok her yamada twrp yi de guncellemek gerekiyo bunla ilgili işin ehli arkadaşlar ciddi bi çalışma yapalarsa bende mutlu olacam forumdaki arkadaşlara duyrulur.

alp15eren

Cupcake
Üye
Hocam bu romun çift hatlı versiyonu varmi. Yoksa kurarsam bi sorun olurmu?

alp15eren

Cupcake
Üye
Hocam dual cihazıma daha demin kurdum ve sorunsuz bir şekilde çalıştı. Magisk managere girdiğim zaman güncelleştirmeler denetleniyorda kalıyor fakat uygulamalara root izni verebiliyorum. Niçin böyle kaldı bi sorun çıkarırmı?

RELOADED

Uzman
Uzman Üye 
Hocam dual cihazıma daha demin kurdum ve sorunsuz bir şekilde çalıştı. Magisk managere girdiğim zaman güncelleştirmeler denetleniyorda kalıyor fakat uygulamalara root izni verebiliyorum. Niçin böyle kaldı bi sorun çıkarırmı?
internet baglantin yoksa veya sorun varsa ole kalir magiskde normalde. ayrica bu rom sadece gm8 single a ozel. Twrp ve root dosyasi single a ozel dual de dosyalar farkli kullanmani tavsiye etmiyorum cift sim calismiyodur muhtemelen sende

alp15eren

Cupcake
Üye
internet baglantin yoksa veya sorun varsa ole kalir magiskde normalde. ayrica bu rom sadece gm8 single a ozel. Twrp ve root dosyasi single a ozel dual de dosyalar farkli kullanmani tavsiye etmiyorum cift sim calismiyodur muhtemelen sende
Evet çift sim çalışmıyor. Magisk manageri hatasını hallettim. Kendi sitesinden en güncel sürümünü indirince bi yazı çıktı evete tıkladım telefon falan yeniden başladı ve düzeldi. Twrp ve rootta şuanlık bi sıkıntı yok gibi. Gm asistanlada test yaptım bi tek yön ve yerçekimi sensörü çalışmadı.

RELOADED

Uzman
Uzman Üye 
Evet çift sim çalışmıyor. Magisk manageri hatasını hallettim. Kendi sitesinden en güncel sürümünü indirince bi yazı çıktı evete tıkladım telefon falan yeniden başladı ve düzeldi. Twrp ve rootta şuanlık bi sıkıntı yok gibi. Gm asistanlada test yaptım bi tek yön ve yerçekimi sensörü çalışmadı.
https://forum.xda-developers.com/project-treble/trebleenabled-device-development/gsi-havoc-os-t3930030 bu romun orjinal sayfasi istersen burdan son ab romu indir sonra iki slotada da flashla .magisk menager la stock boot dosyalarini yamala rom ustunde sonra fastbootdan flashla daha saglikli olur senin icin bence. su an single twrp kullaniyosun cunki baska sorunlarda olabilir.

pdtdam

Eclair
Üye
cift hatlı modelde uzun suredir kullanıyorum, ama eksiklikler vardı onları da hallettim. Mesela dolby yuklu gelmiyor uygun modülü buldum yukledim surum numarasini paylaşabilirim. Rom icerisindenki kamera resmen siyah cekiyordu onuda uygun google kamera surumu ile hallettim. Bide icerisinde gelen launcher cok saglikli degildi quick swich ve pixel launcer ile onu hallettim. Son haliyle stock butun versiyonlardan her konuda daha stabil diye bilirim net.

RELOADED

Uzman
Uzman Üye 
cift hatlı modelde uzun suredir kullanıyorum, ama eksiklikler vardı onları da hallettim. Mesela dolby yuklu gelmiyor uygun modülü buldum yukledim surum numarasini paylaşabilirim. Rom icerisindenki kamera resmen siyah cekiyordu onuda uygun google kamera surumu ile hallettim. Bide icerisinde gelen launcher cok saglikli degildi quick swich ve pixel launcer ile onu hallettim. Son haliyle stock butun versiyonlardan her konuda daha stabil diye bilirim net.
gcam larda video sorunu var yeni surumlerde bu yaptıklarını paylasırsan seviniriz tabi bi sonraki yapıya ekleyebiliz hemde

pdtdam

Eclair
Üye
Eski surumlerde video sorunu olmuyor hocam, ama.cok buyuk bir sorun degil footej kamera indirdim.hersey sorunsuz. Guncelleme gelecegi belli oldu mu hocam

RELOADED

Uzman
Uzman Üye 
Eski surumlerde video sorunu olmuyor hocam, ama.cok buyuk bir sorun degil footej kamera indirdim.hersey sorunsuz. Guncelleme gelecegi belli oldu mu hocam
hergun goz atıyorum guncelleme gelirse hemen hazırlarım romu ama aosp10 tabanlı gelmesi muhtemel yeni yapının ama henuz aosp10 stabil surume ulaşmadı bende gunluk kullanıyorum bu romu tool u felan guncelledim merak ettim bişey var benim c,haz single dual cihazda boot dosyası farklı yapıda onu biliyorum ama aynı sey system ve vendor için de gecerlimi @Sentinus hocam sizin cihaz dualdi herhalde durum nedir

RELOADED

Uzman
Uzman Üye 
vendor farklıysa dualde bana temmuz yamalı dual vendor_a ve dual vendor_b gonderebilcek varmı dual için de hazırlayabiliriz bu romu sanırım

RELOADED

Uzman
Uzman Üye 

Sentinus

You Cant Steal From The Devil
Moderatör  
hergun goz atıyorum guncelleme gelirse hemen hazırlarım romu ama aosp10 tabanlı gelmesi muhtemel yeni yapının ama henuz aosp10 stabil surume ulaşmadı bende gunluk kullanıyorum bu romu tool u felan guncelledim merak ettim bişey var benim c,haz single dual cihazda boot dosyası farklı yapıda onu biliyorum ama aynı sey system ve vendor için de gecerlimi @Sentinus hocam sizin cihaz dualdi herhalde durum nedir

vendor ve boot da söyle bir ibare geçer = persist.radio.multisim.config=ssss >single cihaz
persist.radio.multisim.config=dsds >dual cihaz

single ve dual farkı ayrımı bu bölümden belli olur ve ayrıca vendordada
product model ibaresi olur

android 8.1 ve sonrasında boottaki bazı ibareler vendora alındı boot ve vendor eşleşme yapıyor

arada sürüm farkı olursa açmayabiliyor veya wifi sıkıntıları oluşturabilir