• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

GM8 FİRMWARE HATASI

YILDIRIM00

Eclair
Üye
Merhaba Arkadaşlar Ben Dün bir gsi flaşlamak istedim ,backup aldım gsi flaşlandi ama telefon boot ekranında kaldı,eski yedeği geri yüklerken FİRMWARE bölümünde 255 hatası alıyorum cihaz açılıyor ama,sim kartı falan gormuyor, yardımcı olabilirmisiniz

RELOADED

Moderatör
Moderatör  
Merhaba Arkadaşlar Ben Dün bir gsi flaşlamak istedim ,backup aldım gsi flaşlandi ama telefon boot ekranında kaldı,eski yedeği geri yüklerken FİRMWARE bölümünde 255 hatası alıyorum cihaz açılıyor ama,sim kartı falan gormuyor, yardımcı olabilirmisiniz
Flasladigin dosyanin ismini tekrar kontrol et cihazin gm8 di galiba. Flasladigin dosya sistem imaji ise "arm64 ab" uzantili olmali gm8 icin

RELOADED

Moderatör
Moderatör  
Flasladigin dosyanin ismini tekrar kontrol et cihazin gm8 di galiba. Flasladigin dosya sistem imaji ise "arm64 ab" uzantili olmali gm8 icin
Birde Yedegi twrp ustunden aliyosan twrp backup error 255 yazip arattir google da yazilanlari uyguladiginda hala hata aliyosan skinti twrp dendir gm8 in bugsuz official twrp si yok sonucta henuz mevcuttakilerde de bu sekilde benzer hatalar olabilir

YILDIRIM00

Eclair
Üye
Birde Yedegi twrp ustunden aliyosan twrp backup error 255 yazip arattir google da yazilanlari uyguladiginda hala hata aliyosan skinti twrp dendir gm8 in bugsuz official twrp si yok sonucta henuz mevcuttakilerde de bu sekilde benzer hatalar olabilir
Hocam,Havoc romu tekrar flasladim duzelmedi en son qfilden stock rom atip sonra tekrar havocu kurdum,simdi duzeldi cihaz

RELOADED

Moderatör
Moderatör  
Hocam,Havoc romu tekrar flasladim duzelmedi en son qfilden stock rom atip sonra tekrar havocu kurdum,simdi duzeldi cihaz
iyi yapmışsın qfil birçok derde deva bende birçok şeyi değistirdiim için customdan once qfil atıyorum genelde ve ayrıca cihaza naparsan yap bişey olmuyo bu konuda bi istikrar var gm8 de

YILDIRIM00

Eclair
Üye
Hocam sizin paylaştığiniz havocu kullanıyorum, başka gsi öneriniz varmı stabil olan official olmak zorunda değil

RELOADED

Moderatör
Moderatör  

YILDIRIM00

Eclair
Üye
Hocam rr romu fastboottan flasladim iki bölüme de ama cihaz sürekli bir restart atıyor bir twrp ye geçiyor,daha sonra dahili hafıza 0 MB gözüküyordu onu düzelttim ama rr gsi yi kurunca dediklerim oluyor varsa başka bir yöntemi söylermisiniz şimdiden teşekkürler

RELOADED

Moderatör
Moderatör  
Hocam rr romu fastboottan flasladim iki bölüme de ama cihaz sürekli bir restart atıyor bir twrp ye geçiyor,daha sonra dahili hafıza 0 MB gözüküyordu onu düzelttim ama rr gsi yi kurunca dediklerim oluyor varsa başka bir yöntemi söylermisiniz şimdiden teşekkürler
bende duzgun çalıştı rr hiç rebootla karsılaşmadım 1 gun kullandım. yanlış yaptıgın bişey olmalı havocdan sonra yedek romum bu benim su an. lineage os de guzel istersen onu dene ugrasmayım diyorsan

RELOADED

Moderatör
Moderatör  
Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_10.20.2019.zip twrp ye gecınce sırasıyla format data, system repair ve resize, gapps paketi sonra verdigim guncel dm verity yi kurup en son magiski flaşla. aynı hatayı alacakmısın bakalım art ve dalvik cache yi silmeyi unutma reboot system yapmadan. bunlardan once gm nin verdiği ekim qfil kurup twrp-3.3.1-GM8_sprout-single-ekim_alpha.img bu twrp yi kullanırsan iyi olur. vendor ve boot esleşmeli yani buna dikkat etmelisiniz herzaman

https://drive.google.com/file/d/1KsFOWTcgE9lFtXZ2so1ARB1DltDTkGQ7/edit

https://docs.google.com/document/d/1JssFHj2ILiSACMuv7IxvQ7_qyC9uZ3D3e98Eye-DRq8/edit

Son düzenleme: