• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

GM5 Plus | Stock Rom sonrası servis yok sorunu

ellectra

Üye
Telefonuma yeni dokunmantik ekran takınca dokunmatik sorunu oluşmuştu. Edl stock rom ile Oreo'dan Nougat'a dönünce düzeldi fakat bu kez de şebeke sorunu oluştu. Hücresel ağ kullanılamıyor, hizmet yok gibi hatalar alıyorum. Bazen Turkcell 4.5G Falan gösteriyor ama sonuç değişmiyor. Arama yapılmıyor.

Tekrar Oreo'ya döndüm bu kez hem dokunmatik hem şebeke sorunu oldu. Son olarak yine Nougat'a döndüm. Dokunmatik sağlam, şebeke sorunum devam etmekte. İşin kötüsü stock rom attıktan sonra mı böyle oldu emin değilim. Tamirden gelmişti. Tamirci de bozmuş olabilir. Donanımsal ya da yazılımsal olduğunu nasıl anlayabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

M

MuStAnG0727

şu sorunun çözümü yokmu acil banada lazım

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
Qfil stock romu attığınızda çözülmüyorsa donanımsaldır.

M

MuStAnG0727

Qfil stock romu attığınızda çözülmüyorsa donanımsaldır.
Qfil attığımızda 8.0 da dokunmatik bozuluyor 7 ye döndüğümüzde şebeke tekrar 8 yaptıgımızda 2 si birden bozuk oluyor anlamadım nasıl bi telefon şu 5+

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
Qfil attığımızda 8.0 da dokunmatik bozuluyor 7 ye döndüğümüzde şebeke tekrar 8 yaptıgımızda 2 si birden bozuk oluyor anlamadım nasıl bi telefon şu 5+
Qfil 7.1 atıp fastboot ile yükseltin.

bar5599

Cupcake
Üye
Merhaba aynı sorun bende de var turkcellden alınma ona göre rom ve imei attım ama sonuç yok çözebilen var mı

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
Merhaba aynı sorun bende de var turkcellden alınma ona göre rom ve imei attım ama sonuç yok çözebilen var mı
Qfil stock rom attıktan sonra imei adreslerinizi kontrol edin. Eğer halen gelmiyorsa servise göndermenizde fayda var.

bar5599

Cupcake
Üye
Kontrol sağladım imei duruyor fakat Telefon sesli hizmete izin vermiyor diyor. İmei değiştim halen aynı durumda Rom değiştim yine aynı hiçbirşekilde izin yok Cihaz turkcellden alınma tek sim acaba imei attığım programda mı sıkıntı var ki Turkcell tek sim için imei programı var mı link verir misiniz

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
Kontrol sağladım imei duruyor fakat Telefon sesli hizmete izin vermiyor diyor. İmei değiştim halen aynı durumda Rom değiştim yine aynı hiçbirşekilde izin yok Cihaz turkcellden alınma tek sim acaba imei attığım programda mı sıkıntı var ki Turkcell tek sim için imei programı var mı link verir misiniz
Qfil stock rom sonrası tekrar imei yazmayı deneyin. Forumda buradaki konuda yapmanız gereken işlemlerden imei adımlarını takip edin.

Brsgk001

Froyo
Üye
8.0 kullanıyordun sonra 7.1.1e mi geçtin