• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

GM5 Plus d HavocOs Çağrılarda ses gitme ve ses gelmeme sorunu

umutcansimsar

Eclair
Üye
Taban rom krakendi ilk başta. sonra kraken üzerine aosp extentended gsi kurdum yine aynı sorunu yalşadım. sonra aosp extended unoffical kurup üstünde gsi aosp offical attım sorun düzeldi. sonra havoc gsi kurdum tekrardan yine aynı sorun yaşadım. Havoc os kullanp da aynı sorunu yaşayan tek benim sanırım.
1- havoc os kullananlar taban romu nedir söyleyebilir mi?
2- vendor fix yapsam durum çözülür mü?
3- başka ne çözüm önerirsiniz yardım ederseniz çok mutlu olurum kafayı yiyeceğim artık...

umutcansimsar

Eclair
Üye
@Underday yardım edebilir misin? bence vendor kısmında sorun olabilir, arama kısmında özellikle. sende havoc os kullanıyorsan bana bi vendor yedeği atma şansın var mı?
Post automatically merged:

@KiNGHaZe

umutcansimsar

Eclair
Üye
Taban olarak pixel dene. Krakende sorun var begenmedim. Pixel dene sakin rom o :D

Hocam bu arada artık eğitim konusunada el attınız ellam :D
pixel, dotos, aosex ve kraken tabanların hepsi aynı sonucu8 verdi. gsi olarak havoc os ve aosp extended kullandım aynı sonuç verdi. şimdi kraken üstüne AOSİP kullanıyorum deneyceğim olmadı officallerden aosp var en sadesinden onu deneyceğim. şu aosip telegram kanalındaki yönetici ve romun yaıcısı ergen hindular hepsi bana engel attı bana laf ettikleri için karşılık verdim diye. NEYSE AOSİP KULLANMAYA DEVAM

DarylDixon

Froyo
Üye
Hocam havoc kurdım cidden şebeke sorunu var. Şöyle izah edeyim şu ana kadar kurduğum romların hiçbirinde bu sorun yoktu. Pixel üstüne havoc kurdum. Ben her zaman şebekeyi değiştirirken yani 3g den 4g ye geçerken telefon arama kısmından *#*#4636#*#* kodunu kullanıp ordan ayarlarım. Havoc ta oradan değiştirmeme rağmen tepki vermiyor. Hatta hiç çekmiyor. Havocu aşırı beğenmiştim ama bu sorun çok ciddi. Şuan pixeldeyim öyle bir sorun yok. Havoc sorunu hocam vendor falan değil.

umutcansimsar

Eclair
Üye
AOSİP GSİ kullanıyorum tavsiye ederim. Ayda iki kere güncelleme veriyorlar ve sorun şuanlık yok. Sorun şöyle çözülmüş; Telefondan çağrı yaparken ya da gelirken telefon otomatik oalrak 4g den 3g ye alıyor kendini ve çağrıda ses sorunu aşılıyor.bu GSI romların babası olan phhusson volte fixleri için ayrı telegram grubu açmış gidebilirsin de. Ayrıca kendisinin de her ay paylaştığı saf vem özelleştirmesiz AOSP GSI romu var denemeye de dener bence (gappslı ve gappsız img seçenekleri var.) AOSİP GSI'YE geçmeni tavsiye ederim, özelleştirmeleri havoc os ile aynı özelleştirmelere sahip. Ayrıca android Q Kilit ekranı saati de Türkçe Performans konusunda ise havoc os ile aynı seviyede, yani çok iyi. Bu sebepten dolayı her ay iki kere güncelleştirme alan telefonun da olmasını istiyorsan AOSİP tavsiye ederim geri durma :)

DarylDixon

Froyo
Üye
AOSİP GSİ kullanıyorum tavsiye ederim. Ayda iki kere güncelleme veriyorlar ve sorun şuanlık yok. Sorun şöyle çözülmüş; Telefondan çağrı yaparken ya da gelirken telefon otomatik oalrak 4g den 3g ye alıyor kendini ve çağrıda ses sorunu aşılıyor.bu GSI romların babası olan phhusson volte fixleri için ayrı telegram grubu açmış gidebilirsin de. Ayrıca kendisinin de her ay paylaştığı saf vem özelleştirmesiz AOSP GSI romu var denemeye de dener bence (gappslı ve gappsız img seçenekleri var.) AOSİP GSI'YE geçmeni tavsiye ederim, özelleştirmeleri havoc os ile aynı özelleştirmelere sahip. Ayrıca android Q Kilit ekranı saati de Türkçe Performans konusunda ise havoc os ile aynı seviyede, yani çok iyi. Bu sebepten dolayı her ay iki kere güncelleştirme alan telefonun da olmasını istiyorsan AOSİP tavsiye ederim geri durma :)
Hah işte 4 g ye geçince telefon cağrı alamıyor. Normaldede böyle 3 g de sorun yok. Ben havocta hiç değiştiremiyordum ama çok beğenmiştim havocu. Şu aosipin ss ini atarmısın nerden indiricem

umutcansimsar

Eclair
Üye
Hah işte 4 g ye geçince telefon cağrı alamıyor. Normaldede böyle 3 g de sorun yok. Ben havocta hiç değiştiremiyordum ama çok beğenmiştim havocu. Şu aosipin ss ini atarmısın nerden indiricem
link bu arada, haberin olsun birkaç güne güncelleme gelecek ağustos yaması için

ayrınca ben romu kraken üzerine kurdum haberin olsun

krakeni kurup ardından system img temizledim sonrda system imgyi flashlayıp telefonu yeniden başlattım sonra recoverye girip gapps ve magisk attım. sonra formatlayıp tekrardan telefonu açtım tamamdır.

Son düzenleme:

DarylDixon

Froyo
Üye
System imageyi nasıl temizliyon ? Gelişmiş temizlikten hangisini seçiyon ? Bide pixel üstüne kuracam ben.

umutcansimsar

Eclair
Üye
@Underday descencant yüklüyorum bugün, oneui ile miui ui karışımı bir arayüz geliştirmişler. her ay güncelleme de veriyorlar. istiyorsan dene ben şuan deniyorum çok hoş duruyor

yükledim arayüz efsane keke daha önce keşfetseydim, deneyeceğim umarım yaşadığım çağrı sorunu yaşamam

Son düzenleme:

umutcansimsar

Eclair
Üye
bunda da çağrı yapılırken 4gden otomatik oalrak 3g ye geçiyor çağrı sonlandırıldığında 4gye geçiyor yani aosip gibi. Büyük ihtimalle sorun çıkmaz gibi duruyor :)

ayrıca cihazı pixel olarak görüyor o yüzden ücretsiz orijinal kalite yükleme var fotoğraflar da

Son düzenleme:

DarylDixon

Froyo
Üye
bunda da çağrı yapılırken 4gden otomatik oalrak 3g ye geçiyor çağrı sonlandırıldığında 4gye geçiyor yani aosip gibi. Büyük ihtimalle sorun çıkmaz gibi duruyor :)

ayrıca cihazı pixel olarak görüyor o yüzden ücretsiz orijinal kalite yükleme var fotoğraflar da
Descendanti pixel uzerinemi kurdun ?

DarylDixon

Froyo
Üye
Umut havoctaki yorumlari okudumda bu sebek sorunu cogu kiside varmis ama cozmusler. Apn ayarlarindan kaynakliymis sorun . Elle girmisler ve duzelmis sebeke sorunu diyorlar. Ben koydeyim denemedim ama sen bi bak istersen