GM E tab 4 fastboot mod

Busyboss

Cupcake
Cupcake
Arkadaşlar geçen gün bir arkadaşım tablete twrp yükleyeceğim derken yanlışlıkla fastboot mod 'a almış bana verdi düzelteyim diye bende adb'den düzeltirken işlem yarım kaldı elektrik kesildi ve şimdi deniyorum fastboot dan çıkmıyor ekranda bootlogo ve kilit ile beraber fastboot yazısı var düzeltemiyorum yardım ederseniz sevinirim.

Grinch

∞ One Team ∞ is back !
Bölüm Moderatör
İlk önce adb devices komutu ver daha sonra aşağıdaki kodu yaz.

Kod:
fastboot reboot veya adb reboot komutu ver.

Grinch

∞ One Team ∞ is back !
Bölüm Moderatör
Kod:
Biliyorum bu şekilde denedim fakat açılmıyor aynı ekranda kalıyor.
[/quote]

Bootloader kilidini açma konusunda ki işlemleri deneyin ve kilidi açmayı deneyin, hiçbir şey olmuyorsa tepki yoksa bilgisayar' daki etab4 ile ilgili sürücüleri sil daha sonra mdm kurulum sihirbazında ki sürücü yükle sçeneğine basarak sürücüyü yükle ardından bilgisayarı yeniden başlatıp adb driver ları kurduktan sonra tekrar dene.

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Yönetici
Kod:
[/quote]

fastboot oem unlock willow_2013 kodu ile fastboot kilidini aç.Forumdan e-tab4 için twrp indir c:\adb dizinine at.İsmi neyse ona göre alttaki komutu ver.
fastboot flash recovery twrp.img
Tableti elinle kapat güç tuşuna basılı tut bi 10 saniye falan sonra güç + ses açma ile aç twrp yüklenmiş olur.Ordan sonra mounta gir otg bellek hariç tüm seçenekleri işaretle
ve geri gel. ikinci olarak ise wıpe kısmına gir ve oradanda advanced wıpe kısmına gir.
karşına gelen seçeneklerden dalvik cache - cache - system - data yı işaretleyin ama internal stroage ve otg belleği
işaretleme,
ardından alttaki (mavi kaydırma yerinden) butonu sağa doğru kaydırarak tabletini sıfırla.Sonrasında ise forumdan indirdiğin bir romu flashla.

Busyboss

Cupcake
Cupcake
fastboot oem unlock willow_2013 kodu ile fastboot kilidini aç.Forumdan e-tab4 için twrp indir c:\adb dizinine at.İsmi neyse ona göre alttaki komutu ver.
fastboot flash recovery twrp.img
Tableti elinle kapat güç tuşuna basılı tut bi 10 saniye falan sonra güç + ses açma ile aç twrp yüklenmiş olur.Ordan sonra mounta gir otg bellek hariç tüm seçenekleri işaretle
ve geri gel. ikinci olarak ise wıpe kısmına gir ve oradanda advanced wıpe kısmına gir.
karşına gelen seçeneklerden dalvik cache - cache - system - data yı işaretleyin ama internal stroage ve otg belleği
işaretleme,
ardından alttaki (mavi kaydırma yerinden) butonu sağa doğru kaydırarak tabletini sıfırla.Sonrasında ise forumdan indirdiğin bir romu flashla.
[/quote]

Deniyecem yazdıklarınızı teşekkür ederim.

ramooo19

Cupcake
Cupcake
ii güzel diyorsunuzda açılmayan recoveryde kalan cıhazlar nasıl komut ıle alınacak adb olarak görmuyor

ramooo19

Cupcake
Cupcake

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Yönetici
O işlemi tablet kendini otomatik olarak yeniden "başlatmayana kadar" yapman gerekiyor.
saol çok yardımcı oldunuz bozuk plak gibi aynı şeyi tekrarlıyorsunuz!
diyorumkı  logodan sonra ıntroyu gecıor ama menu ve kurulum menüsü gelmiyor!
[/quote]

Anlamıyorsun ? Dediklerimi yaparsan tüm sorunun çözülecek tab 4 çok gıcık bir android sürümüne sahip sana dediğim gibi mdm yükleme sihirbazını çalıştır yeniden başlatmayana kadar rom yüklemeye devam et ne zaman biterse ve tablet recovery ekranında kalırsa o zaman işlemin tamamlanmış olucak ama sen halen inatla bana bozuk plak diyorsun.Saygısızlık yapma.Emin ol tab 4 konusunda forumdaki herkesle yarışacak konumdayım.

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Yönetici
Adb installer yükle C:\adb klasörü içine twrp.img yi at.Sonra o klasörde shifte basılı tutarak fareyle sağ tık yap.Komut penceresini-powersheli burada aç de.Sonrasında telefonu fastboottayken şu kodu ver "fastboot oem unlock willow_2013" kilit açılacak sonra "fastboot flash recovery twrp.img" komutuyla twrp flashla. Ondan sonra wipeleri yap yeniden rom kur.

icetea54

Üye
bende de aynı problem var kilit açık durumda twrp ye giriyorum fakat pc tableti görmüyor bir türlü yardımcı olurmusunuz lütfen

Grinch

∞ One Team ∞ is back !
Bölüm Moderatör
bende de aynı problem var kilit açık durumda twrp ye giriyorum fakat pc tableti görmüyor bir türlü yardımcı olurmusunuz lütfen
PC Sürücülerini kontrol et ayrıca farklı twrp sürümlerini denemeni tavsiye ediyorum tabii farklı twrp imajları sende varsa.