Gm 5 + pie rom sarj sorunu ve cözümü

İsmail123400

Eclair
Üye

Selam ilk oncellikle sunu belirtmeliyim sarj problemin 2 şer 2 şer inmesi sarjin hep %0 gostermesi sarj olmamasi telefonu acip kapatinca %60 iken % 16 olmasi durumu rom ile alakali degil tamamiyle batarya ile ilgilidir (bizzat hepsini kendim yaşadım )bunu cozumu ise bataryayi kalibrayonu yapmaktir piyasadaki bulunanan uygulamarini hepsini denedim ve calişani buldum google playde storede mevcut ismi ---Hefb Optimizier--- indirin root izni verin normal kulanici secin yana cekin pil secegine tiklayip hepsini aktiflestirin sonra en altta gelip batarya reset diyin hemen allta cikacak yeniden baslata tiklayin ve telefon acilinca pilin gercek % görün

Forum kurallarini bilmiyorum o yuzden kusura bakmayin​

Rocoboz

Eclair
Eclair
2 şer 2 şer azalma lineageosta yok bende ayrıca telefonu şarj ettiğimde sabit kalıyor yeniden başlatınca gerçek değeri geliyor Not : Bataryayı 1 hafta önce değiştirdim.

Son düzenleme:

İsmail123400

Eclair
Üye
2 şer 2 şer azalma lineageosta yok bende ayrıca telefonu şarj ettiğimde sabit kalıyor yeniden başlatınca gerçek değeri geliyor Not : Bataryayı 1 hafta önce değiştirdim.
Yazdiklarimin aynilari bizzat kendim yasadim bendede yuzde sifir iken ilerlemiyodu soyledigim programi indirip dediklerimi yaparsan eminimki duzelecektir suan sarjim oldukca iyi gidiyor caneray hocam daha napsin dedim kendi kendime

aykut..

Gingerbread
Gingerbread
2ser ikişer inme problemi bende de var bir deneyelim sağol

06ank06

Eclair
Üye
Ekran süresi taş çatlasın 1.30 saat alıyorum. Başka yok acaba pil demi var. Adaptör demi çözemedim 3 sene olcak pil değişmedi hiç adaptör değiştirildi 1 defa.

HokageMert

Eclair
Üye
Valla çok saol şarjım 75 di yeniden başlattım 80 oldu teşekkürler

İsmail123400

Eclair
Üye
Busybox diye bir uygulama yükleyin diyor bilgilendirirmisin ?
Bende sormadi cunku onceden yukluydu o yuzden sanirim zaten rootlu telefonda olmazsa olmaz busybox internette busybox 68 pro ide arat apk indir kur kurulumu youtube videolari var bakabilirsiniz busybox rootlu uygulamarin daha iyi verimli calismasini sagliyo her rootlu telefonda kesinlikle olmasi lazim link veremem sanirim yasak uzgunum busybox genelde hack proglari wifi kirma proglarina yardimci olan bir uygulamadir tavsiyemdir
Post automatically merged:

Valla çok saol şarjım 75 di yeniden başlattım 80 oldu teşekkürler
Yardimci olabildiysem ne mutlu bana

ugurcanaydogduu

Donut
Üye
Bende sormadi cunku onceden yukluydu o yuzden sanirim zaten rootlu telefonda olmazsa olmaz busybox internette busybox 68 pro ide arat apk indir kur kurulumu youtube videolari var bakabilirsiniz busybox rootlu uygulamarin daha iyi verimli calismasini sagliyo her rootlu telefonda kesinlikle olmasi lazim link veremem sanirim yasak uzgunum busybox genelde hack proglari wifi kirma proglarina yardimci olan bir uygulamadir tavsiyemdir
Post automatically merged:

Yardimci olabildiysem ne mutlu bana
kardeşim bende de aynı rom kurulu fakat sıfırla dediğimde yeniden başlat çıkıyor basıyorum hiç bir şey olmuyor. Kendi elimle yeniden başlattığımda da hiç bir şey değişmiyor.

İsmail123400

Eclair
Üye
kardeşim bende de aynı rom kurulu fakat sıfırla dediğimde yeniden başlat çıkıyor basıyorum hiç bir şey olmuyor. Kendi elimle yeniden başlattığımda da hiç bir şey değişmiyor.
Yeniden baslat dediginizde telefonu kapatiyor lakin acmiyor onu sen açıcaksin ama kapatmiyorsa sanirim root yetkisi vermediginizden uygulama root yetkisi istiyor rootlamayi bilmiyirsaniz internete magisk offical yazin siteye girin zipi inidirin recoverden flashlayin sonra indirdiginiz o zipi acin common klasore gelip magisk apk kurun boylece rootlamis olursunuz uygulamaya gelip root erişimi verip tekrar deneyin

emcbobo

Eclair
Cupcake
Yeniden baslat dediginizde telefonu kapatiyor lakin acmiyor onu sen açıcaksin ama kapatmiyorsa sanirim root yetkisi vermediginizden uygulama root yetkisi istiyor rootlamayi bilmiyirsaniz internete magisk offical yazin siteye girin zipi inidirin recoverden flashlayin sonra indirdiginiz o zipi acin common klasore gelip magisk apk kurun boylece rootlamis olursunuz uygulamaya gelip root erişimi verip tekrar deneyin
Aynı şeyi bende de yaptı root yetkisi yapmıştım

emcbobo

Eclair
Cupcake
Valla bundan sonrasi beni aşar uygulamanin yapimcisi olsam derim oyle boyle ama yani nasil olur ayni telefon ayni uygulama ayni root garip valla ayni islemleri yapip nasil farkli sonuclar aliyoruz anlamis degilim
Pili sıfırladıktan sonra yeniden başlat dediğimde bende hiç hareket olmadı kendim başlattım pilde bi değişiklik olmadı neden böyle oldu bende anlamadım yinede teşekkürler paylaşım için

ugurcanaydogduu

Donut
Üye
rootlu telefon