• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

GM 4G BOOT LOGO PENGUEN HATASI ÇÖZÜMÜ

ibrahim25

Üye

Crackling modem yükledikten sonra boot logo atmaya çalıştığımızda genellikle linux pengueni gelir.
Size burada linux penguenini nasıl kaldırcağınızı ve dilediğiniz bootlogoyu nasıl yükleyeceğinizi göstereceğim. :troll:

Sadece Crackling modem atılmış cihazlarda geçerlidir. Herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum. Bilgisayar gereklidir.
(Zip dosyası bana ait değildir.)

1-Aşağıda verdiğim linkten dosyayı indirin.
2-Dosyayı herhangi bir yere çıkartın.
3-İstediğiniz bootlogo zip dosyasının içindeki splash.img dosyasını çıkartın.
4-EXTRACT_Logo yazan .bat dosyasının üzerine bırakın.
5-Açılan yerde 4'e tıklayın.
6-Herhangi bir tuşa tıklayın.
7-Açılan yerden png dosyasını CREATE LOGO yazan .bat dosyasının üzerine bırakın.
8-5 ve 6'da yazanları uygulayın.
9-Do you want to create a flashable zip? sorusuna eğer flashlanabilir bir dosya istiyorsanız yes img dosyasını istiyorsanız no yazın.
10-Herhangi bir tuşa tıklayın.
11-Eğer yes dediyseniz dosyayı telefonunuza atıp yüklediğiniz custom recovery'den flashlayabilirsiniz.
12-Bootlogo'nuz hazır.
9'a hayır diyenler için:
1-Yeni klasör açın.
2-İmg dosyasını buraya atın.
3-Shifte basılı tutup sağ click yapın.
4-Komut penceresini burada aç diyin.
5-Telefonunuzu usb kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın.
6-Fastboot uygulamasına fastboot flash splash dosyaismi.img yazın.
7-Telefonunuzu artık çıkarabilirsiniz.
8-Telefonu kapatın veya bataryasını çıkarıp tekrar takın.
9-Bootlogo'nuz hazır.

Eğer png dosyası 720x1280 değilse internetten png boyutu değiştirme sitelerinden değiştirebilirsiniz. Yoksa boot logo da sorun çıkabilir.

Gizli içeriği görebilmek için yandaki beğenilerden birini kullanmalısınız. Beğen Beğen, Bayıldım Bayıldım, Haha Haha, Wow Wow, Üzgün Üzgün, Kızgın Kızgın
Post automatically merged:

Gizli içeriği görebilmek için yandaki beğenilerden birini kullanmalısınız. Beğen Beğen

Moderatör tarafında düzenlendi: