• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

General Mobile Gm8 Hard brick Oldu

bundan Aylar önce, GM 8'e MIUI Rom Kurdum, onu beğenmedim. Başka bir MIUI rom kurmaya çalıştım. Kuruldu gibi ekran görüldü, sonra cihaz kapandı bir daha asla açılmadı. Büyük ihtimalle hard-brick oldu, çünkü; download mode/ Fastboot Mood'a girmiyor. Cihaz sadece şarj oluyor onun dışında hiç bir moda girmiyor. Elimde bilgisayar var iken cihazı görmüyordu bilgisayar. Her neyse, benim elimde şuan bilgisayar yok. Garanti vs de yok. Dışardan birine de yaptıracak maddi gücüm yok şuan ne yapabilirim? Bu konuyu arkadaşım cihazından açıyorum, onun da altını çizeyim. Belki benim bilmediğim tuş kombinasyonları ile, farklı bir boot menüsüne girip oradan hard/reset atabilirim ki 'daha önce hiç duymadım' recovery'de var bu olay. Ha bazı arkadaşlar usb-jing vs ile bilgisayara bağla oradan da stock rom at demesinler elimizde ne usb-jing ne de bilgisayar var. Aslında, usb-jingi Otg ile sağlam bir cihaza bağlasak oradan da kurtarma yapılsa. Şimdi kafalarda şu soru işareti var nasıl bir cihaz? Malumunuz son günlerde Android'e Windows kuruluyor. Ki zaten zamanında ben de kurmuştum. O kurduğumuz Windows'a işte hiç program yüklemek aklıma gelmedi acaba eğer program yükleniyor ise cihazı bilgisayar gibi kullanıp, stock rom atılır mı? Gerçi şunu unutuyorum "driver sorunu olacak, belki de önden önce başka sorunlar boy gösterir." Ha, belki! Başka yöntem veya beyin fırtınası ile bu sorunu çözebiliriz. Lakin ufak bir sorunum daha var: arkadaşın cihazına Windows/veya başka işletim sistemi kursam dahi, Otg bu cihaza uyumlu değil.. çünkü; USB Typc-e var. Elimde ki Otg sadece micro USB. Velhasıl kelam arkadaşlar elimizdeki imkanlar dahilinde ne yapabiliriz.
not : Otg destekli başka android cihaz daha var iki adet ekipmanının oldu

dipnot : servise götür, telefoncuya ver, gibi yazılar yazacak olanlar şimdiden yazmasın.
 

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Genel Sorumlu
Download moda geçmeden o cihaz hiç bir şekilde kurtarılmaz, ya da anakartı değişecek.
Download mode girmek içinde kısa devre gibi yöntemleri kullanman gerek riskli hangi pinle hangi bin birleşecek bende bilmiyorum ama işin çok zor.
 
Download moda geçmeden o cihaz hiç bir şekilde kurtarılmaz, ya da anakartı değişecek.
Download mode girmek içinde kısa devre gibi yöntemleri kullanman gerek riskli hangi pinle hangi bin birleşecek bende bilmiyorum ama işin çok zor.
Usb-jingi ile yazılım işleri yapılıyor anakartın değişmesine gerek yok ama elimde usb-jingi yok.
Dediğin gibi pinleri kısa devre yaptırmak gerekiyor.
 

Üst