• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Fastboot modunda kaldı

eckserkan68

Cupcake
Üye
GM 5 Plus Telefonuma miui 8 rom atmak için oem kilidini çatım twrp kurdum cihaz yeniden başlatınca twrp recovery kalkı boyle bi sorunla karşılaşacagımı biliyordum ama artık telefonda açılmışyor lütfen yyardımcı olun sürekli fastboot mode a girip duruyor

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
Yanlış bir şey yapmışsınız.Rom atınca (stock hariç) twrp kalkmaz. Yeniden twrp flashla veya stock rom yükle.

eckserkan68

Cupcake
Üye
Yanlış bir şey yapmışsınız.Rom atınca (stock hariç) twrp kalkmaz. Yeniden twrp flashla veya stock rom yükle.
yok rom atmamıştım daha atıcaktım twrp kurduktan rom dosyasını telefona atarım sonra rom u kurarım diye düşündüm ama şuan açılmıyor telefon acaba hafıza kartına atsam romu kursam yine twrp den düzelirmi

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
1-) wıpe(sıfırla-temizlik) kısmına gir ve oradanda advanced wıpe(gelişmiş sıfırla-temizlik) kısmına gir.
2-) Karşına gelen seçeneklerden dalvik cache - cache - system - data yı işaretle ama internal stroage işaretleme.
3-) Alttaki (kaydırma yerinden) butonu sağa doğru kaydırarak cihazı sıfırla.
4-) İnstall(yükle)den romu seç yükle.

Stock romdan geçiş yapıyorsan wipe bölümüne girip format data yaptıktan sonra reboot>recovery yapman gerek sonrasında yukarıdaki işlemleri yapabilirsin.

eckserkan68

Cupcake
Üye
1-) wıpe(sıfırla-temizlik) kısmına gir ve oradanda advanced wıpe(gelişmiş sıfırla-temizlik) kısmına gir.
2-) Karşına gelen seçeneklerden dalvik cache - cache - system - data yı işaretle ama internal stroage işaretleme.

Stock romdan geçiş yapıyorsan wipe bölümüne girip format data yaptıktan sonra reboot>recovery yapman gerek sonrasında yukarıdaki işlemleri yapabilirsin.
dediğiniz gibi sıfırladım telefonu twrp ye girince de pc den dosya aktarımı yapılıyomuış bunu bilmiyodum rom dosyasını attım yükledim romu yeniden başlatmadan önce İS yok yeniden başlatmak istediğinize eminmisiniz diye bi soru sordu yeniden başlattım şuan açılıyor İS ne demek acaba işletim sistemimi

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
dediğiniz gibi sıfırladım telefonu twrp ye girince de pc den dosya aktarımı yapılıyomuış bunu bilmiyodum rom dosyasını attım yükledim romu yeniden başlatmadan önce İS yok yeniden başlatmak istediğinize eminmisiniz diye bi soru sordu yeniden başlattım şuan açılıyor İS ne demek acaba işletim sistemimi
Evet işletim sistemi. İlk önce format data>reboot>recovery> sonrasında diğer wipeler>sonra dosyaları telefona atıp rom yükleme >yeniden başlatma. Bu adımları izlerseniz sorunsuz açılı.

eckserkan68

Cupcake
Üye
Evet işletim sistemi. İlk önce format data>reboot>recovery> sonrasında diğer wipeler>sonra dosyaları telefona atıp rom yükleme >yeniden başlatma. Bu adımları izlerseniz sorunsuz açılı.
İS yok demesine rağmen açıldı sorunsuz bi şekilde yardımınız için çok teşekkür ederim hayırlı geceler

eckserkan68

Cupcake
Üye
Romu yukledikten sonra bir sorunla daha karsilastim bildirim menusunde el fenerine basiyorum hic bi sekilde acilmiyor ve ses&titresim/ses ayarlarina girdigimde ayarlar durduruldu hatasi aliyorum rom un8.0 uzaerinden kurdum roum paylasildigi forumda benle ayni sorunu yasayan yok fakat 6.0 uzerinden kurunca rom uncdaha stabil calistigini soylemisler fark edermi hangi surum uzerinden kurdugumuz gercekten ve miui 8 in simgeleri kucultmengibi bi ayari yokmu acaba bilen varsa soylerseniyi olur gm 5 plus stock romda uygulama simgeleri falan kucultebiliyoduk

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
@KiNGHaZe Yardimci olabilirmisiniz acaba
Tabi ki, şuan miui 8 romundaysan

Bu adımları yaparsan sorunsuz bir miui sahibi olursun.

Alone

Cupcake
Üye
@KiNGHaZe yardımcı olur musun kardeşim?Leovo TAB 2 A7-30F kullanıcısıyım(tablet).Yanlışlıkla Fastboot Mode'a girdim.Nasıl çıkarım?(Ekranın altında FASTBOOT mode.... yazıyor)

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
@KiNGHaZe yardımcı olur musun kardeşim?Leovo TAB 2 A7-30F kullanıcısıyım(tablet).Yanlışlıkla Fastboot Mode'a girdim.Nasıl çıkarım?(Ekranın altında FASTBOOT mode.... yazıyor)
Tüm tuşlara basılı tutup çıkmayı dene eğer her açılışta giriyorsa stock rom atman gerekecek bir şekilde

jimjok

Cupcake
Üye
yardım eder misiniz
gm 5 plus cihaz general mobile yazında kaldı ses kısma+ güç tuşu ile bootloader e giriyor sadece twrp ye de girmiyor hiçbir şekilde. telefon kaldı öyle

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
yardım eder misiniz
gm 5 plus cihaz general mobile yazında kaldı ses kısma+ güç tuşu ile bootloader e giriyor sadece twrp ye de girmiyor hiçbir şekilde. telefon kaldı öyle
Fastboot üzerinden yüklenen stock rom kurun.