• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

[Fastboot Kilidi Kapanmıyor] 1 YILDIR UĞRAŞIYORUM

omer7272

Cupcake
Üye
herkeze merhaba arkadaşlar. 1 yıldır başımı yiyen bir sorun var. lütfen okuyun uzun yazacam diye okumamazlık etmeyin. bnm bir 4tab-4 vardı fullbricik olmuştu. emmc den kısa devreyle fastboota koydum başta türlü girmiyordu zaten. sonra kilidi açtım twrp dosyasını attım başarılı dedi kilidi kapattım. rebootladım ama yine fastboot menüsünde açıldı twrp ye girmeye çalıştım girmedi direk fastboot menüsünde açıldı. sonra tekrar kilidi açtım dosyayı attım ama yine aynı şey oldu. son bir defa deniyecem dedim kilidi açtım twrp dosyasını attım fastboottan fastboot oem lock-go yaptım baktım ekrandaki kilid kapanmıyor takılı kaldı. ama adb de işlem başarılı yazıyor. kaçyüzbin defa denedim adb de işlem başarılı diyor ama fastboot kilidi kapanmıyor sadece adb den reboot atabiliyorum fastboota. twrp flaslıyorum dosya boyutunu gösteriyor altındada writing recovery... yazıyor duruyor. 1 gün beklettim belki yükleme yapar diye ama yapmadı. lütfen acil destek lütfen.

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Co Admin
Fastboot üzerinden orjinal recoveryi flashlayın ardından mdm yükleme sihirbazı ile stock rom atabilirsiniz.

omer7272

Cupcake
Üye
Hocam oem kilidi kapanmıyor. hiçbir flaslamayı kabul etmiyor. orjinal recoveryi kabul ederse bile oem kili hep açık kalıyor. kapanmak bilmiyor. ama ben yine deniyeyim umarım düzelir.

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Co Admin
Hocam oem kilidi kapanmıyor. hiçbir flaslamayı kabul etmiyor. orjinal recoveryi kabul ederse bile oem kili hep açık kalıyor. kapanmak bilmiyor. ama ben yine deniyeyim umarım düzelir.
Eğer stock recovery flashlayabilirsen ve stock rom atarsan kilit kapatılır o kolay bu arada kapatma kodu
fastboot oem lock

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Co Admin
Kilit bildiğim kadarıyla fastboot oem unlock willow_2013 ile açılıyor. Cihazın emmc'si ölmüş olabilir. Şuan cihazda hangi recovery yüklü ? Cihazın batarya kablosunu söküp takın recovery moda geçirmeye çalışın eğer twrp yüklenmediyse zaten stock recovery yüklüdür. Twrp yüklendi ise twrp modda iken içine dosya atılır.

omer7272

Cupcake
Üye
Hocam Kodları ezbere biliyorum. Emmc olmüş olabilirde ama bence yazılımsal birşey. Sorun tam olarak full bricik olmustu. Bende kisa devreyle fastboota aldim kilidi acip twrp attim. Ama kilidi kapatinca reboot atsamda fastbootan kilid kapali sekilde ekrana gelip kaliyordu. 2 defa ac kapa yaparken twrp attim kilid bir daha acılmadı. Yanlis twrp de atmis olabilirim ama atsam bile o kadar kotu olmaz. Dediginiz yollari cok denedim bataryayi cikardim taktim ses acma powere hep basili tuttum. Basili tuttugum halde twrp yerine fastboot yeri aciliyor du. Yani recovery moduna almaya calisirken bile tablet duz fastboota aciliyor. Sorunumun cozumu yok galiba :(

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Co Admin
Hocam Kodları ezbere biliyorum. Emmc olmüş olabilirde ama bence yazılımsal birşey. Sorun tam olarak full bricik olmustu. Bende kisa devreyle fastboota aldim kilidi acip twrp attim. Ama kilidi kapatinca reboot atsamda fastbootan kilid kapali sekilde ekrana gelip kaliyordu. 2 defa ac kapa yaparken twrp attim kilid bir daha acılmadı. Yanlis twrp de atmis olabilirim ama atsam bile o kadar kotu olmaz. Dediginiz yollari cok denedim bataryayi cikardim taktim ses acma powere hep basili tuttum. Basili tuttugum halde twrp yerine fastboot yeri aciliyor du. Yani recovery moduna almaya calisirken bile tablet duz fastboota aciliyor. Sorunumun cozumu yok galiba :(
Yazılımsal olsa zaten flashlanır. Kilit açık ve flashlama sırasında kaldığı için donanımsal olduğunu düşünüyorum çünkü emmc öldüğünde bu tür bir tıkanma oluşuyor.

omer7272

Cupcake
Üye
Zoruma giden sey. Bu konu hakkinda hicbirsey yapamayisim ve hicbir bilgi bulamayisimdir. Telefonculara gosterdim yaparim diyip yapamayanlrdâ oldu ve yine sen cok derine inmissin kessin yaparim diyenlerde oldu. Yine kaldik basbasa tabletle of of ben ne gunah isledim Allahım :|