Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

En stabil nougat custom rom'u hangisi ?

Merhaba değerli forum üyeleri,
GM5+ Kullanıcısıyım. Oreo stock rom kullanıyorum. Oreo güncellemesine geçtikten sonra hoparlorden çıkan ses nerdeyse duyulmuyor. Custom Rom'a geçmeyi düşünüyorum. Ama gm5 plusta ilk defa custom rom kullanacağım. Daha önce note 3 ve samsung galaxy ace 2 de kullandım. Bu biraz daha farklı gözüküyor. Çok fazla da rom göremedim.
Performans, kalite, batarya, hatasız ve ses açısından kullanabileceğim en iyi custom rom hangisi ? LinuageOs 'u kestirdim gözüme fakat emin değilim hiç denemediğim için.

stabilite ve performans açısından bende lineageos öneriyorum fakat biraz fazla ısınıyor söylemem gerek bunun dışında seni pişman etmez

Resurrection Remix lineageos kadar iyi değil benim gözümde miui ise farklı bir arayüz istiyorsan
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
öneririm
Evet biraz arayüzünden dolayı da linuageOs için biraz düşündüm. şimdi ikisinden birini indireceğim son olarak sizce hangisi ? linuageOs mu Miui Rom mu ?
Soru yağmuruna tuttum kusura bakmayın :haha:

KiNGHaZe

SkayLie
Yönetici
Lider
Evet biraz arayüzünden dolayı da linuageOs için biraz düşündüm. şimdi ikisinden birini indireceğim son olarak sizce hangisi ? linuageOs mu Miui Rom mu ?
Soru yağmuruna tuttum kusura bakmayın :haha:
Miui tek atar, ancak oreo'dan nougata geçiş switch'ini flashlamayı unutma. 5+ Modding bölümünde bulabilirsin.

Hocam teşekkür ederim cevabınız için. Forumdaki direktiflerle hiç sorun yaşamadan 7.1.1 stock a geçiş yaptım. Ardından linuage yükledim. Miui yukleyecektim fakat forumdaoi yorumları pek hoşuma gitmedi.
Şuanda linuage de bir sorun yok. Heryeri takır takır çalışıyor. 1 gün boyunca da pil durumunu tecrübe edip paylaşacağım.
Bunu beğenmezsem bir kaç günden sonra direk miui ye geçiş yaparim.

Karahamo

Cupcake
Üye
Hocam teşekkür ederim cevabınız için. Forumdaki direktiflerle hiç sorun yaşamadan 7.1.1 stock a geçiş yaptım. Ardından linuage yükledim. Miui yukleyecektim fakat forumdaoi yorumları pek hoşuma gitmedi.
Şuanda linuage de bir sorun yok. Heryeri takır takır çalışıyor. 1 gün boyunca da pil durumunu tecrübe edip paylaşacağım.
Bende crDroid indirdim birazdan kuracağım aynı şekilde bende pil durumunu paylaşırım hocam.

Karahamo

Cupcake
Üye
%100'den %72 ye 1 saat ekran süresi aldım. Yani toplamda 3 saat alacağım gibi. Oreo Stock'da 4-4.5 saat arası aldığım oluyordu. Hemen stock a dönüyorum :) sende durum nasıl hocam