• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Ekran kapaliykn el degince dokunmatik kilitleniyo ilk tus acmada calismiyor

ilkerbek

Üye
Üye
Cihaz
gm 4g
Bi şey sormak istiyorum arkadaşlar
Gm 4g cihazıma rom yükledim ******** forumundan stock rom olarak nougat mayıs güvenlik güncellemeli son sürümü(7.1.2) fastboot ile yükledim.Ardından telefonuma ekran değişimi yaptırdım ancak şöyle bir sıkıntı meydana geldi arama yaptığım anda ekran ışığı sönünce kulağım veya elim ekrana değerse dokunmatik kilitleniyor telefonu kapatamıyorum tuş kilidini kapatıp açmam gerekiyor.Aynı şekilde diyelim ekranımın tuş kilidi kapandı cebime koydum cebimde de bi şekilde algılıyor ya da kapanır kapanmaz elim ekrana değiyor ve yine dokunmatik kilitleniyor ilk tuş kilidi açtığımda dokunmatik çalışmıyor ikinci kez kilitleyip açarsam çalışıyor.Android 7.1 in bir iki farklı romunu da yükledim denedim yine aynı hata bu arada sırf bu hata için ekranımı tekrar değiştirdiler yine aynı sorun anakarttandır dediler bi şey diyemedim.Yan sanayi ekrandan dolayı olabilir mi eğer öyleyse yazılımsal bir çözüm var mıdır ?