Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

Eco User İnterface Türkçe Dil Çeviri Projesi

Mbtt

Dikiştutmaz Mbtt
Pie
Ben konuyu tam anlamadım bundan sonraki güncellemelerde resmi olarak Tr dil olacak mı yoksa biz elle mi Pc aracılığıyla için atacaz tek tek apkları Tr diline çevirecez biraz aydınlatırsanız sevinirim ayrıca böyle bir projenin olması gayet mantıklı bir hamle olduğunuda belirtmek isterim ...
Resmi dil desteği olmayacak. LeEco efendi dil desteği için ülkede distribütörlüğünün olmasını istiyormuş :troll:
Siz el ile bilgisayardan apk'lara ekleyeceksiniz maalesef.

lazye53

Eclair
Eclair
Hocam githubtaki çevirilere baktım şimdi nasıl yapacağımızı bilsek bizde yardımcı oluruz çeviriye değil telefona gömme işlemini anlatabilir misiniz acaba sanırsam .xml dosyalarını tek tek olması gereken yere koyacaz root explorerla falan da yapabiliriz galiba biz uğraşabiliriz ama bilmiyoruz diye uğraşamıyoruz bilenlerde ya cihazla pek ilgilenmiyor yada iş güçte olunca uğraşamıyorlar bize nasıl yapacağımız konusunda rehberlik edin

termomen

Cupcake
Cupcake
bana bi dosya gönderdi bunu ekle dedi twrp ile
https://drive.google.com/file/d/0By_Lx-WrwGa7ODdweXBZZ1BVYk0/view?usp=sharing

peki bu şekilde bir uygulama yapamaz mıyız? Mantığı/Algoritması nedir? Web ve masaüstüne aşinayım ama androide yabancıyım.
Morelocale zaten romda tr dil var ama ayarlarda gözükmüyor ise işe yarar.
Bu romda farklı: romun içindeki uygulamalarda tr desteği yok.
Kısaca yapılamaz tek tek çevrilecek maalesef.
[/quote]

O zaman General Mobile 4G için yapılan Emui romda moracelle var ama ayarlar felan birkaç yer türkçe olmuyor pc ile elleyerek türkçe yapma şansımız var değil mi?

cıyanogen

Emekli Yönetici
Pie
Morelocale zaten romda tr dil var ama ayarlarda gözükmüyor ise işe yarar.
Bu romda farklı: romun içindeki uygulamalarda tr desteği yok.
Kısaca yapılamaz tek tek çevrilecek maalesef.
O zaman General Mobile 4G için yapılan Emui romda moracelle var ama ayarlar felan birkaç yer türkçe olmuyor pc ile elleyerek türkçe yapma şansımız var değil mi?
[/quote]

eksik yerleri el ile çevirebilirsiniz

cıyanogen

Emekli Yönetici
Pie

lazye53

Eclair
Eclair
Hocam ben çeviri yapmaya başladım system.new.dat dosyasını ayıkladım batch apk tool ile tek tek yerlerine attım fakat bir sorum olacak benim değiştirdiğim yerler system-->priv app bunları değiştirdim acaba system--->app klasöründekileri çevirecek miyim ?
Birde çeviri işlemlerini tamamladıktan sonra system.img dosyasını nasıl flaşlanabilir bir hale sokacam bu konuda da bilgiye ihtiyacım var system.new.data aldığım stock rom .zip dosyası duruyor. 
Yorumlarınızı bekliyorum

Mbtt

Dikiştutmaz Mbtt
Pie
Hocam ben çeviri yapmaya başladım system.new.dat dosyasını ayıkladım batch apk tool ile tek tek yerlerine attım fakat bir sorum olacak benim değiştirdiğim yerler system-->priv app bunları değiştirdim acaba system--->app klasöründekileri çevirecek miyim ?
Birde çeviri işlemlerini tamamladıktan sonra system.img dosyasını nasıl flaşlanabilir bir hale sokacam bu konuda da bilgiye ihtiyacım var system.new.data aldığım stock rom .zip dosyası duruyor. 
Yorumlarınızı bekliyorum
1 - Evet app klasöründekileride çevireceksiniz.
2 - Ekte verdiğim dosyayı mevcut updater scriptinizle değiştirip ui_print(""); satırlarının içini düzenleyebilirsiniz.
ui_print("Yukleme Baslatildi"); -> Gibi.
Ayrıca "splash ekranı" bırakmak istemiyorsanız rom içinde splash extract satırınıda silin.
Ancak boot ve system imajlarının yükleme satırları kalsın. Ve bu iki dosya kalsın ziptede splash yüklemeyecekseniz.

İndireceğiniz dosya : 
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

lazye53

Eclair
Eclair
Yorumlarınızı bekliyorum
1 - Evet app klasöründekileride çevireceksiniz.
2 - Ekte verdiğim dosyayı mevcut updater scriptinizle değiştirip ui_print(""); satırlarının içini düzenleyebilirsiniz.
ui_print("Yukleme Baslatildi"); -> Gibi.
Ayrıca "splash ekranı" bırakmak istemiyorsanız rom içinde splash extract satırınıda silin.
Ancak boot ve system imajlarının yükleme satırları kalsın. Ve bu iki dosya kalsın ziptede splash yüklemeyecekseniz.

İndireceğiniz dosya : 
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

[/quote]

Keşke dediklerinizi daha iyi anlayabilecek bir bilgim olsaydı ben çevirileri bir halledeyim sonra özelden mesaj göndereyim size hazır çeviriler üzerinden gidiyorum farklı bişey çevirmedim sadece ayıklıyorum 'res' klasörüne hazır çeviriyi kopyalayıp tekrar paketliyorum ve bu çevirileri hazır eski apklar ile yerini değiştiriyorum test etmedim bugün başladım zaten ...

Mbtt

Dikiştutmaz Mbtt
Pie
Keşke dediklerinizi daha iyi anlayabilecek bir bilgim olsaydı ben çevirileri bir halledeyim sonra özelden mesaj göndereyim size hazır çeviriler üzerinden gidiyorum farklı bişey çevirmedim sadece ayıklıyorum 'res' klasörüne hazır çeviriyi kopyalayıp tekrar paketliyorum ve bu çevirileri hazır eski apklar ile yerini değiştiriyorum test etmedim bugün başladım zaten ...
Estağfurullah hocam ne demek. Siz çevirileri ve diğer proje düşüncelerinizi gerçekleştirin.
Ben sonrasında eğer ihtiyaç duyarsanız yardım etmekten şeref duyarım. :)
Şimdiden elinize sağlık türk kullanıcılar için çok faydalı olacaktır.