• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

[E-TAB 4] LATRom [Flaşlanabilir ZIP ROM]

ThutancamoN

Donut
Üye

• StockCleanRom üzerine inşa edildi aynı rom üzerindeki düzenlemeler bunun içinde geçerlidir.
• Gereksiz uygulamalar kaldırıldı. Google uygulamaları güncellendi. Nova Launcher eklendi.
• Durum çubuğu, gezinti çubuğu, panel simgeleri yenilendi.
• Whisper 1.9 kernel. Güncel Busybox. SuperSU PRO Root.
• Hatalar giderildi.

latrom-e-tab4-bilaldmirel.zip

TWRP'den sırayla
• Gelişmiş Temizlik bölümünden (Dalvik Önbelleği, Önbellek, Sistem, Veri) işaretleyerek temizleyin.
• Yükle'den latrom-e-tab4-bilaldmirel.zip tıklayıp kurunuz.

Rom ekran görüntüsü görünümünde olduğu gibi gelmemektedir. Delux UX - S8 Icon Pack yükleyip biraz nova ayarlarında özelleştirme yaparak bu hale getirebilirsiniz.​

Son düzenleme:

Grinch

∞ One Team ∞ is back !
Moderatör  
Eline sağlık Bilal romu kurdum şu anda kullanıyorum güzel olmuş.  :body:

Razor

Cupcake
Üye
bilaldmirel in yüklemiş olduğu TWRP i rashr ile basit ve başarılı bir şekilde yükledim. Cihazım önceden root luydu. Daha sonra bu ROM u yüklemeye çalıştım. İlk önce TWRP den wipe data, dalvik , system , cache yaptım . Daha sonra bu ROM u zip halinde internal storage a atarak 'Install' seçeneğinden zip li dosyayı seçerek kurulum yaptım . Ve 'Reboot System' seçeneğinden yeniden başlattım fakat android logosunda kalıyor. Aynı işlemi 4-5 defa tekrar ettim fakat yine olmadı. Sorunun kaynağı ne olabilir.

Grinch

∞ One Team ∞ is back !
Moderatör  
bilaldmirel in yüklemiş olduğu TWRP i rashr ile basit ve başarılı bir şekilde yükledim. Cihazım önceden root luydu. Daha sonra bu ROM u yüklemeye çalıştım. İlk önce TWRP den wipe data, dalvik , system , cache yaptım . Daha sonra bu ROM u zip halinde internal storage a atarak 'Install' seçeneğinden zip li dosyayı seçerek kurulum yaptım . Ve 'Reboot System' seçeneğinden yeniden başlattım fakat android logosunda kalıyor. Aynı işlemi 4-5 defa tekrar ettim fakat yine olmadı. Sorunun kaynağı ne olabilir.
Wipe yaptıktan sonra Bağla dan system tikini kaldırıp romu seçip öyle yüklemeyi dene.

Razor

Cupcake
Üye
Wipe yaptıktan sonra Bağla dan system tikini kaldırıp romu seçip öyle yüklemeyi dene.
[/quote]

Wipe tan sonra bağla seçeneğine girdim zaten system tiki seçili değilmiş. Bu tiki kaldırmamız ne işe yarıyor tam olarak?

Razor

Cupcake
Üye
ROM u tekrar denedim bu sefer açıldı. Fakat nova launcher durduruldu hatası veriyor. Acaba da internal storage i silsem hata düzelir mi? (Tabletin içinde silineceğinden endişe ettiğim birşey yok)
Son anda farkettiğim birşey : bilaldmirel in yüklemiş olduğu TWRP V3.1.1-0 kullanıyorum. Wipe yaparken yarıda tablet reset atıyor.Wipe yarıda kesiliyor. Sanırım sistem aşamasında bir sonraki aşamaya gelmeden reset atıyor.)

Grinch

∞ One Team ∞ is back !
Moderatör  
ROM u tekrar denedim bu sefer açıldı. Fakat nova launcher durduruldu hatası veriyor. Acaba da internal storage i silsem hata düzelir mi? (Tabletin içinde silineceğinden endişe ettiğim birşey yok)
Son anda farkettiğim birşey : bilaldmirel in yüklemiş olduğu TWRP V3.1.1-0 kullanıyorum. Wipe yaparken yarıda tablet reset atıyor.Wipe yarıda kesiliyor. Sanırım sistem aşamasında bir sonraki aşamaya gelmeden reset atıyor.)
Twrp 3.1.1.0 da Ayarlar kısmında rm -rf işaretli olması gerek Wipe den önce.

Razor

Cupcake
Üye
Sonunda başardım. Yardımlarınız için teşekkürler.
Wipe yaparken seçeneklerin hepsine tik atmadan teker teker wipe ladım. Böylece Wipe yarıda kapanıp tablet reset atmadı. Daha sonra PC den attığım custom rom u yükledim. Ve ilk denemede tablet açıldı. Şu an tabletten yazıyorum.

Razor

Cupcake
Üye
Bu ROMun üzerine TWRP ten farklı bir kernel flash lasam sıkıntı olur mu? Dokunmatikte sıkıntılar var . Elinizde çok az bir sıvı olsun hemen dokunmatik kilitleniyor.

Razor

Cupcake
Üye
ROM u yükledim fakat Süper User çalışmıyor . Binary Occupied hatası veriyor. Ben daha önceden root attıktan sonra eski bir sürümünü yükleyip kullanmıştım. Ondan dolayı olabilir mi? Hata metni: SU kodunun güncelleştirmesi gerekiyor

Busyboss

Cupcake
Üye
Teşekkürler fakat Dolby durduruldu hatası alıyorum nedeni ve çözümü nedir sizce.