Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

[Dünyada İlk]Buspad Rootlama - Otobüs Androidi

Laserbird

Donut
Cupcake
Buspad kontur otobüslerinde karşılaştığım androidli tabletler. Dedim şunu bi rootliyim. Bi dahaki yolculukta twrp den devam ederiz. İnşAllah. :troll:
:troll:
Birinci Yol​
Denenmemiştie. Bir tane usb to usb kablo(kaldıysa artık) ve bir leptop.​
1.Kingoroot kurup rootlayın.​
İkinci yol (yaptığım)​
Gerekenler​
1.Tarayıcısı ve interneti olan bir telefon.​
2.Buspad​
Burda haberler > google yapıyoruz. Ve adres paneline tıklıyoruz.​
Mikrofona basılı tutuyoruz ve açılan pencerede android klawyesi aosp u seçiyoruz.​
Burdan kişisel sözlük diyoruz. Ve geri, geri yapıoruz. Hop ayarlardayız.​
Burdan hesaplar altında bir yeni google hesabı alıyoruz. Aldıktan sonra gene hesaplar altında aldığımız gmaili imap email olarak ekliyoruz.​

Şimdi kendi telefonumuzdan hafif bir launcher indirip aldığımız adrese eposta atıyoruz.​

Burdan yol adresine giriyoruz.​
Sağdaki paneli çekip uygulamayı güncelle yapıyoruz.​
Burdan geliştiriciye e posta göder yapıyoruz. Ve sol üstten bir geri yapıyoruz . Hop emaildeyiz.​

Burdan göderdiğimiz e postayı açıp ekteki dosyayı tablete kuruyoruz.​

Tabletin yanındaki tuşa 1 kere basıyoruz. Tablet reset atıyor. Açılışta kurduğumuz launcheri şeçiyoruz.​

Gene e postadan kingorootun apksı nı indirip yolluyoruz. Ve tablete kuruyoruz. ​
Sunra kocaman root butonuna dokunuyoruz.​

Artık rootlu buspada sahipsiniz​

cıyanogen

Emekli Yönetici
Pie
Not: 
Arkadaş eklememiş ekleyeyim dedim usb to usb kabloyla yapacaklar hop ayarlardayız a kadar gelip (yani ayarlara gelinceye kadar uygulayın) oradan cihaz hakkındaya geçip derleme numarasına 5-6 kez dokunup sonra da geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açıp ondan sonra yapılmalı o işlem. ama o konuda anlatılan diğer yöntemi kullanacaksanız gerek yok ona

Laserbird

Donut
Cupcake
Not: 
Arkadaş eklememiş ekleyeyim dedim usb to usb kabloyla yapacaklar hop ayarlardayız a kadar gelip (yani ayarlara gelinceye kadar uygulayın) oradan cihaz hakkındaya geçip derleme numarasına 5-6 kez dokunup sonra da geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açıp ondan sonra yapılmalı o işlem. ama o konuda anlatılan diğer yöntemi kullanacaksanız gerek yok ona
Genelde bu tabletlerde usb hata ayiklama %99 acik oluyor. Ben dikkat ettim acik geliyordu. Onun icin ekleme geregi duymadim.

Hala çalışıyor valla kontur için denendi 30.01.2019 sadece e postadan gönderirken sorun yaşarsanız play den drive yükleyip telefonunuzdan da driva a dosya yükleyerek daha rahat kullanabilirsiniz. Es dosya yöneticisini tavsiye ederim ondan sonra tablet sizin