[CWM-STOCK] GM Discovery 4-16GB v8174 Sürümü + FM Radyo Sorunu Çözümü [2016-04-16]

• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

TRHaMeR

Android Üye
Üye
8 May 2016
166
316
273
Cihaz
General Mobile Discovery
GM Discovery v8174 Sürümü + FM Radyo Sorunu Çözümü

Merhaba Arkdaşlar GM Discovery'nin Son Güncel Versiyonu ve Radyo Sorununu Bir araya topladım.
Allaha Şükür Radyo sorununu halletim.
➤Ve Ayrıyeten Menü Duvar Kağıdı Değiştirememe Sorunu Ve Pico TTS'ye Sesli Telafuz Ekledim.
Arkadaşlar Konu Bana Aittir.
➤Videolu Kurulum İsterseniz Altta Vereceğim Youtube Linkinden İzleyebilirsiniz.[ Daha Detaylıdır ]
Paylaşım Yaparken Lutfen Hazırlayan  " TR.HaMeR" nickimi Eklemeyi unutmayın !

➤GM Discovery v8174 Sürümü + FM Radyo Sorunu Çözümlü Rom :  

İçeriği görebilmek için önce cevap yazmalısınız.
[/font]

➤Youtube Linkim :

[font=georgia,serif]
[/font]

RESİMLER

MUTLAKA OKU

# Bu Sürüm GM Discovery'nin Son Kitkat Sürümüdür. [4.4.2]-[V8174]
# Bazı Sorunlar Giderilmiştir. [2016-05-15]
# Fm Radyo System'e eklenmiştir.Ayrıyeten Kurmanıza Gerek Yok.
[size=xx-small]# Bu İşlemlerin hepsi internetsiz ortamda gerçekleşmiştir. ( internetlide de gerçekleşir )[/size]
# Bu İşlemleri yapmadan önce şarjınızın en az %20-30 olması lazım.
# Rom 4 ve 16 gb modelleriyle uyumludur.
# Arkadaşlar Korkacak Bir Şey Yok Size Verdğimi " 2016_TR.HaMeR_2016 " Cwm'den Kuracaksınız , Bu Kadar.
# Cwm Recovery Sürümü En Az 5.0 Ve  Üstü Olmalı !

ANLATIM :

CWM RECOVERY 6.0.2 YOK YADA BAŞKA RECOVERY VAR İSE : 
[ Eyer Cwm Recovery Var İse Bu adımları atlayıp Direk Kuruluma Geçin]

# " recovery " dosyasını Hafıza Kartınızın Ana Dizinine Atınız. ( önemli )
# Bu işlemler İnternetsiz Ortamda Gerçekleşmiştir. ( internetlide de çalışır )
# İlk Önce " King_Root.apk "Programı ile Root Atıyoruz , ( 2-3 Defa Yeniden Başlatabilir ve Sonra Tik İşareti Çıkar. )
# Root'umuz Oldu Şimdi " Mobile_Uncle_Tools.apk " Porgamını Kurup Girelim Ve orada Recovery Yazan yeri Bulup Kuralım.
# Şimdi Size Bir Soru Sorar Cwm Recovery de Açılsın mı die Siz Onu Seçip Cwm Recovery'ye girin. ( ingilizce olabilir )
# Cwm Recovery 6.0.2 Kurulumu Tamamlanmıştır. Bundan Sonrasını Kurulumdan Devam Edin.

KURULUM :

1.Adımı Yaptıktan Sonra Burdan Devam edelim En son Cwm Recovery'e girmiştik. Sonra Ordan Çıkmadan Altaki İşlemleri Yapıp Kuralım.
# Wipe data / factory reset .
# Wipe cache Wipe dalvik cache
# Advanced / Wipe Dalvik Cache
# İnstal Zip From Sd Card
# Burdan " 2016_TR.HaMeR_2016 " Seçip
# Sonra Size Soru Sorar Yes yada No diye siz Yes değin.
# Rebout System Now yapınız.
# Ve Son Olarakda " Yes Disable Recovery Flash " Diyoruz.[ 5 dk'a sonra açılır]

#Ayrıca bu FM Radyo internetsizdir.[ yani hem çevrim içi hemde çevrim dışı ortamda rahat rahat dinleyebilirsiniz.]

SAYGILARIMLA : TR.HaMeR    

TRHaMeR

Android Üye
Üye
8 May 2016
166
316
273
Cihaz
General Mobile Discovery
Evet dostum son sürüm 2015 eylül Güncellemesi bide Stock romu guncellicemYakin zamanda.

• Beğen
Tepkiler: 3 people

Wzedlare

Android Üye
Üye
8 Şub 2016
1,392
2,245
721
Aachen
Cihaz
Samsung Galaxy C7
Eline sağlık fakat romun bazı bölümleri v8095ten alınma gibi geldi bana :)

• Beğen
Tepkiler: 1 kişi

TRHaMeR

Android Üye
Üye
8 May 2016
166
316
273
Cihaz
General Mobile Discovery
[font=Roboto, sans-serif]@[/font] Evet Bazı Özelikler Alındı.Zaten Almak Zorunda Kaldım Yoksa Radyo Nasıl Çalışsın :)
Ayrıca Romu bugun Güncelledim Bazı Sorunlar Vardı.

• Beğen
Tepkiler: 2 people

batuzama

Üye
Üye
10 Mar 2016
7
0
112
Cihaz
General Mobile Discovery
Rom süper ama uygulama indirirken paused hatası veriyor bunu vpn olmadan nasıl çözebiliriz ?

TRHaMeR

Android Üye
Üye
8 May 2016
166
316
273
Cihaz
General Mobile Discovery
Rom süper ama uygulama indirirken paused hatası veriyor bunu vpn olmadan nasıl çözebiliriz ?
Vpn den indiriyorsan bir şey diyemem.Ben Öle bir sorun yaşamadım Hangi Tarayıcdan oluyo acaba kendi tarayıcsımı başka tarayıcımı

Sosyalizt

Üye
Üye
5 May 2016
7
1
113
Cihaz
General Mobile Discovery
Google play'den uygulama güncellenmiyor, pause hatası veriyor.

TRHaMeR

Android Üye
Üye
8 May 2016
166
316
273
Cihaz
General Mobile Discovery
Muhtemelen Google play yeni surum çıkmıştır biraz internette kal Google play kendini guncellesin sonra tekrar dene Yada Google play hizmetlerini guncelle bu ikisi önemli.Sonra tekrar dene.Bu da olmazsa Bir VPN uygulaması bul Ör. Psiphon ve vb. bununla bağlan wi-fi ye.Sonra guncellemyi dene.Elimden geldiği kadarıyla yardım etmeye çalıştım inşallah olur.

Sosyalizt

Üye
Üye
5 May 2016
7
1
113
Cihaz
General Mobile Discovery
Muhtemelen Google play yeni surum çıkmıştır biraz internette kal Google play kendini guncellesin sonra tekrar dene Yada Google play hizmetlerini guncelle bu ikisi önemli.Sonra tekrar dene.Bu da olmazsa Bir VPN uygulaması bul Ör. Psiphon ve vb. bununla bağlan wi-fi ye.Sonra guncellemyi dene.Elimden geldiği kadarıyla yardım etmeye çalıştım inşallah olur.
[/quote]

Keşke tek sorun güncelleme olsa, uygulama yüklerken de aynı hatayı veriyor. Kaldı ki vpn yükleyelim. Play hizmetlerin son sürümünü internetten indirip kurdum bir değişiklik yok.

TRHaMeR

Android Üye
Üye
8 May 2016
166
316
273
Cihaz
General Mobile Discovery
http://m.mobomarket.net/free-download-psiphon-4294136352.html

Burayı dene bu siteden android için play store gibi apk indirebilirsiniz :) psiphonu bu siteden indir.
Yani stock romluk birşey değil.
Ama iinernet de sende biraz araştır belki bir şey bulursun .Ben stock rom kullanıyorum böle bir sorun yasamadim. :)

Timothy

Üye
Üye
31 May 2016
6
1
113
Cihaz
GMD
Discovery 4GB kullanıyorum, Kitkat final yayınlandığında bilgisayar aracılığıyla yükledim. Zaman içinde birkaç güncelleme verildi Sistem Güncelleme üzerinden. Tüm güncellemeler yapıldı ve kontrol ettirdiğimde güncelleme yok diyor.

Ayarlardan hakkındaya baktığımda v8094 gözüküyor. Siz v8174 son sürüm demişsiniz. Birşey anlamadım bu işten adamlar yeni sürüm çıkardı da bize mi vermedi ya da verdi de haberimiz mi yok?

Bu son sürüme yükleme rootsuz olmuyorsa ve root da cihazı garanti dışı bıraktığından nasıl bu orijinal rom oluyor bu?

Bir de bendeki stock Kitkat hantal, Jelly Bean daha performanslıydı. Bu verdiğiniz rom bendekinden performanslı mı? Neden sürüm numarası bendekinden yüksek merak ettim

TRHaMeR

Android Üye
Üye
8 May 2016
166
316
273
Cihaz
General Mobile Discovery
Discovery 4GB kullanıyorum, Kitkat final yayınlandığında bilgisayar aracılığıyla yükledim. Zaman içinde birkaç güncelleme verildi Sistem Güncelleme üzerinden. Tüm güncellemeler yapıldı ve kontrol ettirdiğimde güncelleme yok diyor.

Ayarlardan hakkındaya baktığımda v8094 gözüküyor. Siz v8174 son sürüm demişsiniz. Birşey anlamadım bu işten adamlar yeni sürüm çıkardı da bize mi vermedi ya da verdi de haberimiz mi yok?

Bu son sürüme yükleme rootsuz olmuyorsa ve root da cihazı garanti dışı bıraktığından nasıl bu orijinal rom oluyor bu?

Bir de bendeki stock Kitkat hantal, Jelly Bean daha performanslıydı. Bu verdiğiniz rom bendekinden performanslı mı? Neden sürüm numarası bendekinden yüksek merak ettim
Bak Kardeşim GM Discovery Artık Eski telefonlarından elini çekti daha güncelleme gelmeyecek.Son sürümde V8174.İnanmassan araştır bul.GM Discovery 4g ve 5 plus sürümlerine Güncelleme Yollayacak.Ayrıca son Sürüme geçmenin 2 Yolu var 1-Ya sp flash tool 2- cwm üzerinden  geçersin,.Ama en çok arcih edilen Cwm"dir.Çünkü sp flash tool'da telefonun çökme durumu ve bir daha açılmama sorunu var.Tabi düzgün yaparsan sıkıntı olmaz.Ben V8174 sürümüne eylül de geçtim bende de sende olduğu gibi son sürüm yüklü diyordu Ve Bu yöntemle Son Sürümüne geçtim.Ayrıca fm radyo son sürümde çaloşmıyordu onu da ekledim.Biraz Uzun oldu yardım edebildiysem ne mutlu bana.

Wzedlare

Android Üye
Üye
8 Şub 2016
1,392
2,245
721
Aachen
Cihaz
Samsung Galaxy C7

General mobile serverları üzerinden güncellemeyi kapatmıştır.Bu arada jellybean kesinlikle stock kitkattan çok daha performanslı

TRHaMeR

Android Üye
Üye
8 May 2016
166
316
273
Cihaz
General Mobile Discovery

General mobile serverları üzerinden güncellemeyi kapatmıştır.Bu arada jellybean kesinlikle stock kitkattan çok daha performanslı
[/quote]

Bilgilendirme İçin Teşekkürler Kardeşim Fakat jelly Bean Konusuna katılmıyorum :) Bence Kitkat Arayüz ve hzı açısından stabil derecede ben kendi adıma öle düşünüyorum :)