• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Custom Rom Sorunu

AssassinTR

Eclair
Üye
Öncelikle Kolay Gelsin GM5+ Cihazıma Kraken Kurdum Telefonu Her Kapatıp Açtığımda

Android system
There's an iternal problem with your device. Contact your manufacturer for details. Şeklinde okeyleyip geçebildiğimiz bir hata mesajı çıkıyor bunun sebebi nedir neye sebep olur hatayı nasıl giderebiliriz.

Viyan56

Gingerbread
Android Üye
Üye
Kernel kaynaklı ve ordan düzeltiliyor diye biliyorum ama nasıl dersen fikrim yok

Soltan

10
Moderatör  
Magisk Uninstaller'i kullanıp Magisk'i kaldır. 16.4 sürümünü yükleyip uygulama üzerinden güncelle.

Bu işe yaramaz ise son çare olarak
System, Data, Cache, Dalvik ve Vendor'u wipe yapıp ROM'u tekrar flaşla. - En son resmi TWRP sürümünü kullandığından emin ol.

AssassinTR

Eclair
Üye
Magisk Uninstaller'i kullanıp Magisk'i kaldır. 16.4 sürümünü yükleyip uygulama üzerinden güncelle.

Bu işe yaramaz ise son çare olarak
System, Data, Cache, Dalvik ve Vendor'u wipe yapıp ROM'u tekrar flaşla. - En son resmi TWRP sürümünü kullandığından emin ol.
Magisk kurulu değil
2 günden beri kaç tane Pie Romu denedim sadece Pixel Experience de ve Stock Oreo da sorun çıkmadı diğer pie romlarında hata aldım
Recovery olarak Orange Fox Recovery var
Kaç Kez Wipeladım Zaten Dediğiniz dosyaları

Soltan

10
Moderatör  
Magisk'i kur. Aynı hata çıkıyor mu kontrol et. Ona göre çözüm bulmaya çalışalım.

AssassinTR

Eclair
Üye
Magisk 19.3 ü Orange Recovery Üzerinden Flashladım Aynı Problemi Aldım
Dipnot: Şuan da DotOS Kurulu aynı hatayı alıyorum herhalde farkeden bir durum yoktur
Post automatically merged:

Magisk'i kur. Aynı hata çıkıyor mu kontrol et. Ona göre çözüm bulmaya çalışalım.

Soltan

10
Moderatör  
TWRP üzerinden kurmayı dener misin?
Büyük ihtimalle çözülecek.

Soltan

10
Moderatör  
Sorun vendor imajından kaynaklanıyor. Araştırmalarıma rağmen kesin bir çözüm bulamadım. Hata vermeyen bir ROM kullan veya hazırda kullandığın ROM'un geliştiricisi ile irtibata geç.

AssassinTR

Eclair
Üye
Sorun vendor imajından kaynaklanıyor. Araştırmalarıma rağmen kesin bir çözüm bulamadım. Hata vermeyen bir ROM kullan veya hazırda kullandığın ROM'un geliştiricisi ile irtibata geç.
Ben de Vendordan kaynaklandığı kaatindeyim ilk Pixel Experience den diğerlerini denemek için geçerken ilk yüklediğim Arrow OS di onu yüklemedne önce Vendoru da wipeladım systemi cacheyi filan wipelerken Arrow OS açıldığında da Vendor Hatası Vermişti Sonra diğer romları yükledim onlar da vendor yazmıyor ama hata veriyodu aynı şekilde

Sorun Aldığım Custom Romlar ForumAndroid hesabının paylaştığı (https://www.forumandroid.com/uyeler/forum-android.58060/) Romlar kendisiyle nasıl iletişime geçerim

Kusura Bakma Kral Sen Derdime Derman Olabilirsin Herhalde Etiketlemek Yasak mı Bilmiyorum ama Yine de Özür Dilerim @KiNGHaZe

Son düzenleme:

AssassinTR

Eclair
Üye
Hocam o vendorla alakali. Ama sorun degil rom aciliyorsa sorun yok. Tamam de romu kullan.
Hata Vermesin abi Niye Veriyo Ne İstedi de Vermedik :D
Tamam Deyip Kullabilirim ama Sorunun Sebebi ne Nasıl Çözeriz Niye Var Bu Sıkıntı Derdi ne Bu Vendorun
Vendor ne işe yarar onu bile bilmiyorum

BigEys

Uzman
Uzman Üye 
vendorun içindeki fingerprinti systemdeki build propa yapıştır.Ya da skyhawk Twrp varsa onda fingerprint deleter var.

AssassinTR

Eclair
Üye
vendorun içindeki fingerprinti systemdeki build propa yapıştır.Ya da skyhawk Twrp varsa onda fingerprint deleter var.
Orange Fox Var SkyHawkı Kurup Deneyeceğim Gelişmeleri Yazarım

SkyHawkın Ana Menüsünde Bulunan Clear Lock Kısmından Temizledim Aynı Sorunla Karşılaştım Sadece Olması Gerektiği Gibi Cihazın Şifresi Kalktı

ArrowOS Yüklediğimde de Bu Şekilde Hata Aldım

Son düzenleme:

DarylDixon

Eclair
Üye
Dostum bak onemli bisey degil. Tamam da gec. Millet pie romlari beklerken ne hatalar gordu. Cozduk zorda olsa pie rom geldi. Senin takildigin seye bak. Sadece sende olmuyor bu bizdede oluyor. Tamam de gec. Bu kadar. Tamam dedikten sonra birdaha cikiyormu ? Hayir. O zaman kullabmaya devam et. Bu kadar basit.