Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

Marshmallow [Crackling] ShimaOS for GM5 By Sher0

MERHABA ARKADAŞLAR GENERAL MOBİLE GM 5 CİHAZIMIZ İÇİN İLKLERİN BULUŞTUĞU BİR ROM İLE KARŞINIZDAYIM.
ROM @Shimawa TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR. BAŞKA PLATFORMLARDA PAYLAŞIMI YASAKTIR.

-LOS 13.0 TABAN ALINDI.
-CM 13 TABANLI OLMADIĞI İÇİN CYANOGEN HESABI SORUNU YAŞAMAZSINIZ
-OREO HIRQIZ KERNELİ EDİTLEYEREK MARSHMALLOW TABANDA ÇALIŞTIRDIĞINDAN DOLAYI MM DEKİ İLK 3.10.108 ROMUMUZ OLUR KENDİLERİ
-CM TEMA MOTORU İLE İSTEDİĞİNİZ TEMAYI YÜKLEYEBİLİRSİNİZ.
-NORMALDE 7.0+ OLAN PİXEL LAUNCHER, 6.0.1 ROMUMUZDA GOOGLE PLAYDEN GÜNCELLEME ALABİLİR HALDE ÇALIŞTIRILDI.
-SHİMA OS PERFORMANS PROPLARI EKLENDİ.
-ROM PERFORMANS VE PİL STABİLİTESİ BAKIMINDAN 4G DE EŞİ BULUNMAZ SONUÇLAR ÇIKARMAKTA.
-PİXEL SES VE DUVAR KAĞITLARI EKLENDİ.

-PROJE SONUNA KADAR EKLENECEK BAZI ŞEYLER DAHA VAR.

BULUNMAMAKTADIR.

Rom Kurulumu:
Bu recoveryi kurarak aşağıdaki adımları izliyoruz.

1- Rom ve GApps dosyasını indirip SD kartınıza yada Telefona hafızasına atın.
2- "Wipe / Advaced Wipe" bölümüne girin.
3- *Dalvik Cache *System *Cache *Data seçip onaylayın.
4- "Install" kısmından önce Romu sonra hirqiz kernel ve GApps paketini bulup yükleyin.
5- Geri gidip "Reboot / System" Seçeneğine tıklayıp Romu yeniden başlatın.

Bu kadar Keyfini Çıkarın! :body:

Rom ile beraber gelen Tones isimli temanın kullanılması tavsiye edilir.
Roma GApps yüklendiğindeki ilk açılıştan sonra 10-15 dakika ufak kasmalar yaşayabilirsiniz bunun disinda rom gayet akıcı.
Romda root bulunmamaktadır.

Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz. Beğendikten sonra sayfayı yenileyiniz.
Root Linki :
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

İYİ FORUMLAR...
@Shimawa ya bu güzel rom için
@Mbtt -Kernel tabanı için teşekkürler

Son düzenleme:

mosTERRA

Cupcake
Cupcake
Bu ROM GM4G bölümünde daha önce verilmişti. Görünüşünü çok beğendiğim için kendi çabamla kernel vs. değiştirerek GM5 telefonuma yüklemiştim. Başlangıçta çok iyi bir ROM idi. Ancak bir süre sonra stabil çalışmamaya başladığı için kaldırmak zorunda kalmıştım. Bunu da deneyeceğim. Umarım iyi sonuç alırım.

Bu ROM GM4G bölümünde daha önce verilmişti. Görünüşünü çok beğendiğim için kendi çabamla kernel vs. değiştirerek GM5 telefonuma yüklemiştim. Başlangıçta çok iyi bir ROM idi. Ancak bir süre sonra stabil çalışmamaya başladığı için kaldırmak zorunda kalmıştım. Bunu da deneyeceğim. Umarım iyi sonuç alırım.
Hocam siz kendi cabanizla ne tur islem yaparak calistirdiniz bilmiyorum ama kurulumbtalimatlarina uyarak yaparsaniz bi sorun cikacani dusunmuyorum

mosTERRA

Cupcake
Cupcake
Aylar önce ROM'un GM4G konuları arasında verildiğinde denemiştim. Yaptığım şey, Mavi Ekran düzeltmesi yapılmış bir kerneli kullanmaktı. Benim telefonda sorun çıkmasının nedeni Xposed Framework kullanmaktaki ısrarım olabilir.

Xposed kuramıyorsam veya kurduğum zaman aşağıdaki eklentileri yüklediğimde stabil çalışmadıklarını görürsem, yüklediğim ROM'u kaldırmak zorunda kalıyorum.

Eklentilerim:
Xprivacy
Minminguard
NoMoreOverlay
GravityBox
FakeGapps
ForceDoze
Whatsapp Mods

Bir de telefon aramaları sırasında gelen çağrının ses seviyesi ile bu sesin kalitesi benim için çok önemli. ETC klasörü altındaki mixer_paths.xml dosyasında yaptığım ayarları aktifleştirmeyen romları da kullanamıyorum.

Xprivacy Nougat ve üstü ROM'larda düzgün çalışmıyor. Şablon ayarları kaydedilmiyor veya hiç aktif olmuyor. Alternatif olarak XprivacyLua var ama Xprivacy kadar katı protokoller uygulamıyor. Xprivacy benim kırmızı çizgim. Onun yüklenmediği bir akıllı telefonu altınla kaplayıp bedava verseler kullanmam. :))))))

Benim şu ana kadar kendi istek ve beklentilerime en fazla uyan ROM, Resurrection Remix 5.7.4 oldu. Ondan vazgeçemiyorum. :)

Son olarak GM5 için Hirqiz Kernel de forumda paylaşılınca yükledim ve büyük bir memnuniyetle RR ROM 5.7.4 yüklü vaziyette telefonumu kullanıyorum.

Shima'ya geri dönersek, bence gereksiz fazlalıklar taşımadığı için stabil bir temeli var. GM5'de hafiften bir OREO havası estiriyor. :)
Üzerine eğilip biraz daha toparlanırsa GM5 için çok iyi bir MM ROM seçeneği haline gelebilir diye düşünüyorum.

Aylar önce ROM'un GM4G konuları arasında verildiğinde denemiştim. Yaptığım şey, Mavi Ekran düzeltmesi yapılmış bir kerneli kullanmaktı. Benim telefonda sorun çıkmasının nedeni Xposed Framework kullanmaktaki ısrarım olabilir.

Xposed kuramıyorsam veya kurduğum zaman aşağıdaki eklentileri yüklediğimde stabil çalışmadıklarını görürsem, yüklediğim ROM'u kaldırmak zorunda kalıyorum.

Eklentilerim:
Xprivacy
Minminguard
NoMoreOverlay
GravityBox
FakeGapps
ForceDoze
Whatsapp Mods

Bir de telefon aramaları sırasında gelen çağrının ses seviyesi ile bu sesin kalitesi benim için çok önemli. ETC klasörü altındaki mixer_paths.xml dosyasında yaptığım ayarları aktifleştirmeyen romları da kullanamıyorum.

Xprivacy Nougat ve üstü ROM'larda düzgün çalışmıyor. Şablon ayarları kaydedilmiyor veya hiç aktif olmuyor. Alternatif olarak XprivacyLua var ama Xprivacy kadar katı protokoller uygulamıyor. Xprivacy benim kırmızı çizgim. Onun yüklenmediği bir akıllı telefonu altınla kaplayıp bedava verseler kullanmam. :))))))

Benim şu ana kadar kendi istek ve beklentilerime en fazla uyan ROM, Resurrection Remix 5.7.4 oldu. Ondan vazgeçemiyorum. :)

Son olarak GM5 için Hirqiz Kernel de forumda paylaşılınca yükledim ve büyük bir memnuniyetle RR ROM 5.7.4 yüklü vaziyette telefonumu kullanıyorum.

Shima'ya geri dönersek, bence gereksiz fazlalıklar taşımadığı için stabil bir temeli var. GM5'de hafiften bir OREO havası estiriyor. :)
Üzerine eğilip biraz daha toparlanırsa GM5 için çok iyi bir MM ROM seçeneği haline gelebilir diye düşünüyorum.
Hocam zaten mm nin ilk 3.10.108 hirqiz kerneli bu romda
nougat ve üstü destekleyen pixel launcher 6.0.1 Roma uyarlanmış vs gibi bir sürü uğraş var cm13 değil Los13 tabanlı olduğu için cmhesap sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz iyi forumlar