Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

BÜTÜN LG CİHAZLARA STOCK ROM YÜKLEME (.KDZ,.TOT)[KOLAY YÖNTEM]

LG en iyi rom yükleme yöntemi ?

• LG Flash Tool

• LG UP

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

trkzmn

Gingerbread
Üye

Merhaba arkadaşlar bu konuda sizlere tüm LG cihazlara LG UP ile stock rom yüklemeyi anlatacağım.
Bazı cihazlar güncelleme almadığı için ya da bir şekilde güncelleme hatası verdiği için can sıkıcı olabiliyor.
Ayrıca piyasada LG cihazlara nasıl rom yüklenir diye doğru düzgün bir kaynak yok.
LG Flash Tool her cihazda çalışmıyor ve yükleme hatası verebiliyor.
Her cihaz için uygun DLL'ye ihtiyaç yoktur.
Ortak LG UP DLL kullanılmıştır.
LG UP ile işlemler daha kolay.
Bu yüzden bu konuyu açma ihtiyacı duydum.

1-Verdiğim dosyaları indirin.
2-PC de kurulu LG UP ve Dll dosyalarının hepsini kaldırın.
3-Verdiğim dosyaları şu sıra ile kurun.

-a-LGMobileDriver_WHQL_Ver_4.2.0.exe
-b-LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3.exe
-c-LGUP_Store_Frame_Ver_1_14_3.msi
-d-VC_RedistInstaller.exe

4-LGUP_common.zip'in içindeki dosyaları C:\Program Files\LG Electronics\LGUP\model\common dizinine ekleyiniz.

Bazen belirtilen klasörler Program Files x86 (x64) de bulunur.
Belirtilen klasöre adım adım giriniz.
Kopyala yapıştır her PC de işe yaramıyor.
Common klasörünü bulamazsanız dosya gezgininde bulunduğunuz klasör yolunun devamına common ekleyiniz.
1-Cihazınızı download moduna alınız.(Cihaz kapalı iken sadece ses kısma tuşunu basılı tutarak ara kablo ile bilgisayara bağlayınız. Download modunu görene kadar ses kısma tuşunu basılı tutunuz.)
2-LG UP'a giriniz.
3-Uygulamanın aşağı kısmında bulunan Bin file yazan kısıma .KDZ veya .TOT dosyasını seçiniz.(Cihazınıza uygun olanını aşağıda verdiğim siteden veya internetten indiriniz. Cihazınızın modelini bilmiyorsanız telefon hakkında kısmında bulabilirsiniz. Ya da cihazın bataryasını çıkarın orada yazıyor.)
4-Sadece sürüm güncellemek istiyorsanız process yazan kısımda upgrade seçeneğini seçiniz. Sıfır rom yüklemek isterseniz refurbish seçeneğini seçiniz. Refurbish seçeneğinde hata alıyorsanız telefonu sıfırlayıp upgradeyi seçiniz. Sürüm güncelledikten sonra uygulamalardan durdu hatası alırsanız format çekin düzelir.
5-Herşey tamamsa Start'a basınız.
Eğer bu yöntem ile yazılımı yüklemeyi başarırsanız lütfen yorum kısmında belirtiniz.

Beyler kusura bakmayın bilgisayarım olmadığı için ekran görüntüsü ekleyemedim.

Bu yöntemi LG Stylus 2 (lg-k520dy) de bizzat denedim. Sorun çıkmadı.
Windows XP de başarılı bir şekilde çalışıyor.(Denedim.)
Bir hatayla karşılaşırsanız yorum kısmında belirtiniz.

Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz. Beğendikten sonra sayfayı yenileyiniz.

Son düzenleme: