Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

Bazı uygulamalarda ses gelmiyor

temp542

Eclair
Eclair
Kernel:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Rom:

Sistem sesleri gayet normal bir şekilde geliyor. Fakat bazı uygulamlarda (örn Youtube, Tarayıcı) ses gelmiyor. Yazımsal ama sorun nerde pek göremedim. Kernali ve romu tekrar flashladım fakat durum aynı. Çözüm sunabilecek olan var mı?

Teşekkürler

KiNGHaZe

Katılımsız Program Uzmanı
Genel Yönetici
Kernel kaynaklı bir durum olmadığını düşünüyorum. Aynı kerneli ben kullanıyorum çünkü. Başka bir rom indirip deneyin.

temp542

Eclair
Eclair
Kernel kaynaklı bir durum olmadığını düşünüyorum. Aynı kerneli ben kullanıyorum çünkü. Başka bir rom indirip deneyin.
LATrom yükledim cihazı sıfırlayıp. Fakat sorun hala devam etmekte.
Sorunu daha açmak gerekirse örn. Ayarlar>Ses>Bildirim sesi menüsünden bildirim seslerini oynattığımda sorunsuz haporlörden ses geliyor. Fakat diğer yerlerde ses gelmiyor, Kulaklık taksam sadece Right kısmından ses geliyor.

temp542

Eclair
Eclair
Sanırsam kulaklık takılı sanıyor cihaz. Normalde bildirim sesi değiştirirken kulaklık ile beraber haporlörden de ses geliyordu. Şimdi takılı olmasa bile durum aynı, takılı olsa da aynı tepkileri veriyor. böyle bir sorunu nasıl çözebiliriz acaba?

KiNGHaZe

Katılımsız Program Uzmanı
Genel Yönetici
Sanırsam kulaklık takılı sanıyor cihaz. Normalde bildirim sesi değiştirirken kulaklık ile beraber haporlörden de ses geliyordu. Şimdi takılı olmasa bile durum aynı, takılı olsa da aynı tepkileri veriyor. böyle bir sorunu nasıl çözebiliriz acaba?
Yeni yazılım atmışsın. Eğer stock romdada böyleyse olay donanımsal oluyor.

Bildirim sesleri ile müzik sesleri farklı hoparlörden geliyor sanıyorum.

temp542

Eclair
Eclair
Yeni yazılım atmışsın. Eğer stock romdada böyleyse olay donanımsal oluyor.

Bildirim sesleri ile müzik sesleri farklı hoparlörden geliyor sanıyorum.
Yok her zaman kullandığım yazılımdı üstüne herhangi bir ekleme yapmadım. Uzun süredir de tableti kullanmıyordum zaten.
Aslında kulaklık girişinde sorun olduğunu düşünüyorum.

Çünkü şu şekilde çözdüm:

Uygulaması arkaplanda bir servis çalıştırıyor ve ayarlardan tercih olarak medya seslerini speaker olarak seçtim. Böylece ses hoparlöre gidiyor artık. Kulaklık ile kullanmak istesem headphone seçeneğini seçeceğim.
Bu şekilde geçici bir çözüm buldum.