Asus Zenfone Z00AD TRWP Recovery EFS/IMEI Sorunu

xenox1

Üye
Selamlar Asus zenfone 2 cihazıma Twrp Bootloader yükledikten sonra custom rom yüklemeden önce BACKUP bölümünden kayıt tutmak istedim.Fakat hiç bir şekilde EFS dosyasını bulamadım bu sebepten dolayıda custom rom yüklemedim.Asus zenfone cihazlarda EFS dosyası nerededir. Custom rom Yüklenemezmi. Ekranda yazan bütün dosyalar;
System,Cache,configi,Data,Boot ve Splash dosyaları.

forumlab45

Cupcake
Üye
Asus cihazına uyumlu rom yükleyebilirsin fakat bootloader yükseltmen gerekli.
Mesela 5.0 romu rahatlıkla yükleyebilirsin.
Durum 6.0 veya 7.1 sürümlerine çıktıkça bootloader flashlaman gerekli.
Backup bölümünden de saydığın dosyaları yedeklemen gerekli.
Brick durumlarında falan bazen orası işe yarayabiliyor.
EFS almayı hiç denemedim bilen arkadaşlar mutlaka sana yardımcı olurlar.

xenox1

Üye
Teşekkür ederim bilgileriniz için inanır mısınız cihazı bootloader kilidi açmak için 5 kez denemem oldu en son anladım ki her cihazdan ziyade her android sürümü için bu işlemler farklı imiş daha sonra backup aşamasına gelince bir baktım EFS IMEI yok bizim cihazlar intel atom işlemcili EFS gözükmüyor fakat illaki bahsettiğim dosyalar arasında mevcut olabilir yoksa zaten kimse custom rom kurmaz. Zenfone'lara normal ADB android driver de yetersiz İntel android driver kurmak ta gerekiyor.Bu arada Flashlamak derken neyi kastettiniz?
Bir kez kurukduktan sonra TWRP Recovery silinmez yüklemek meşakatli zaten.

forumlab45

Cupcake
Üye
Flashlamak yani yüklemek demek.
Size söylediğim gibi bootloader için farklı farklı programlar var herhangi birini deneyip kolayca yapabilirdiniz.
Post automatically merged:

EFS için ise, bilen arkadaşlarımız size yardımcı olur.

xenox1

Üye
Çok şükür hallettim o kısmı root işlemi gerçekleşti daha sonra TRWP Bootloader kuruldu yalnız bir parantez ve önemli kafamda deli sorular :)
Cihazımı ilk önce Asus resmi internet sitesindeki Bootloader Unlock kilidi aç uygulamasını indirdim,kurdum hiç bir şekilde bu işlemi gerçekleştiremedim sebebi 2015 yılından kalan ve 5.0 için geliştirilen uygulama olduğu için.En son cihazıma baktığımda Root Checker Basic uygulamasını kurduğumda cihaz rootsuz olarak gözüküyor ben bu işlemi intel android driver ile android 6.0 yeni mevcut sistemimde gerçekleştirdim. Yani eğer benim cihaz rootlu değil ise TRWP recovery'de nasıl Backup Restore ve diğer işlemleri yapabiliyorum anlamış değilim.