• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Yardım Android Studio İf Else kullanımı ile ilgili yardım

İlk önce merhaba arkadaşlar
android studio da yeniyim ve bir fikir çıktı aklımdan ve bunu yapmak istiyorum her neyse.

Kırmızı renkle çizdiğim kızımdan anlaşıldığı üzere bir İF kullandım ve Mavi ile çizdiğim kısımda da rastgele oluşan sayılarla toplama işlemi yapıyorum amacım cevap.getText(); e yazılan değer ile rastgele oluşan sayıların toplamı eşit ise zaten ekranda görüldü gübü Doğru cevap yazıyor ama hata olarak uygulamadan atıyor sebebi nedir .
Nasıl bir if kullanmalıyım

iyi günler..

Maxibir

Eclair
Üye
android studio kullanmadım ama bildiğim kadarıyla yazayım
kırmızı yerde convert.toint32(cevap.gettext()).equals(top)
veya int parse(cevap.gettext()).equals(top)

İşe yaramadı ama ilginiz için teşekkür ederim.
Post automatically merged:

equals kısmında sıkıntı çıkarıyor.

Terabilis

Cupcake
Üye
Studio bilmesemde programlama bilirim. Bir diagramınız yok. String aralığı tanımlanmamış. Basitçe overflow oluyor programınız. İf-then-else yeterince tanimlanmadan kullanıldığında sonsuz döngü ve taşma hep olur.

Dediğim gibi studio kullanmayı bilmiyorum. Derleme esnasında bir debug aşaması varmı. Var ise hata mesajında daha kolay anlaşılır mesele.
Post automatically merged:

Diagramınız çok anlamsız değimi. Bir sayı giriyorsunuz sonra bilgisayardan rastgele iki sayı üretmesini bunları toplamasını ve girilen değere eşit olup olmadığı kontrol ediliyor. Doğru olma ihtimalini ben hesaplayamadım. :) Sonsuz gibi.

Son düzenleme: