• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.Android Oreo İlgili Her Şey

drason

Cezalı Üye
 Yaptı bir eşeklik ;/
Üye
Katılım
3 Mar 2016
Mesajlar
1,382

Merhaba ;
General Mobile 5 Plus ve 6 ailesininde güncelleme alacağı Android'in en yeni versiyonu 8 Oreo ilgili akıllarıda soru kalmayacak şekilde paylaşmak istiyorum.Makale bana aittir, alıntı adresi olarak forum linki verilmesi halinde paylaşılabilir.

Öncelikle kısa bir şekilde kendi düşüncemi açıklamak isterim.
Kitkat'tan Lollipop'a dizayn ve tema olarak büyük sıçrayış gösteren Google Nougat 7.1.2 'de dahil olmak üzere kullanıcıların istediği bir devrim yakalayamdı.
2-3 tane hatrı sayılır yeniliklerde göze çarpan Çift ekran özelliği oldu.
Android 8 Oreo ile şu anda renklerde değişim göstermesi kullanıcıları sevindirecek cinsten.

Android 6 veya 7 cihazların 8 gelmemesi için üzülmemesi gerek diye düşünüyom,çünkü devrim niteliğinde adımlar olmadığından kullanıcıları artık güncellemelerden heyecanlanmıyor.

Lafı fazla uzatmadan yeniliklere geçelim.

Android 8 Oreo ile Gelecek Özellikler Listesi

-Google, Arka Planda çalışan uygulamaların Ram Kullanımındaki etkisini en aza indirmek için 8 Oreo'da önemli adımlar attı.
-Açılış Süresi bu versiyonda 'Pixel' cihazında ölçümlere göre 2 kat daha hızlı olduğu söyleniyor (Güvenemiyorum yani
)
-Otamatik Doldurma özelliği ile Masaüstü Chrome versiyonundaki gibi Leb demeden Leblebi anlama yolunda ilerlediğini anlatıyor

-Resim içerisinde Resim özelliğini sanırım OGYoutube kullanan Android severler bilecektir. Sağ alt köşede Canlı Konuşma yaparken önde takvim uygulamasını açabileceksiniz.
-Bildirimlerde daha çok ayara sahip olabileceksiniz.
-Google Anında Uygulama ile cihazınıza uygulama yüklemeden (bazı kısıtlı uygulamalar) tarayıcı üzerinden çalıştırabileceksiniz.
Ve çeşitli güvenlik güncellemeleri ..


Android O güncellemesi alacak cihazlar

Bu anlamda Zuk Z2 için sitelerde güncellemenin geleceğini hatta Şubat 2018 için tarih verirken kimileride ZUK firmasının telefon üretmeyeceği düşüncesi ile 7.0 güncellemesinin son güncelleme olduğunu 2.5.412 den başka güncelleme gelmeyeceği kanısında.

Tıkla bana


Teşekkürler
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Yönetici
Co Admin
Katılım
12 Şub 2016
Mesajlar
9,773
Eline sağlık.Umarım dedikleri gibi batarya konusunda güzel çalışma yapmışlardır.
 

BerkayDGN

Gingerbread
Android Üye
Üye
Katılım
27 Ara 2016
Mesajlar
271
Bu arada Xda geliştiricileri Android O içinde gömülü OMS desteğinden faydalanarak substratum tema çalıştırmışlar Google destek verirse stock yazılımın içine dahil edilecekmiş.
 

Üst Alt