• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Android izinleri

morpinyo

Üye
Üye
Merhaba Arkadaşlar Android studio da uygulamamı sdk sürümünü yükseltiyorum ve uygulama birnevi işlevsiz hale geliyor mesela uygulama sdk sürümü 28 ben 30 yapıyorum sorunsuz build alıyorum sorun yok ama uygulamaya girdiğimde istediği izinlerde sorun oluyor mesela konum izni ve depolama izni verdiğimde depo fotoğraflar çıkmıyor örnek konum izni sdk 28 de çıktı aldığımda 1. Resimde HERZAMAN İZİN VER butonu var sdk 30 da çıktı aldığımda yok
Hazır uygulama kullanıyorum maalesef kod bilgim yok sorunuma yardımcı olurmusunuz

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Co Admin
Cihaz
GM 5 Plus / E-tab 4
Merhaba, androidmanifest içine bu tür izinleri belirterek yerleştirmeniz gerek.
Ne kullanıyorsunuz?

morpinyo

Üye
Üye
Merhaba, androidmanifest içine bu tür izinleri belirterek yerleştirmeniz gerek.
Ne kullanıyorsunuz?
Cevap için teşekkürler ustam tüm izinleri verdim manifest te şöyle birşey Android 9 için build alıyorum sorunsuz izinler çalışıyor ama Android 10 için build aldığımda Android 10 telefonlarda bu sorun oluşuyor izinler tam çalışmıyor uygulama kullanılmıyor görüntülü sohbet uygulaması bu geliştirici mesajlara cevap vermiyor aldık birkere kendi çapımda düzenlemeye öğrenmeye çalışıyorum kurcalıyorum Google arattım bir sonuç bulamadım

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Co Admin
Cihaz
GM 5 Plus / E-tab 4
Cevap için teşekkürler ustam tüm izinleri verdim manifest te şöyle birşey Android 9 için build alıyorum sorunsuz izinler çalışıyor ama Android 10 için build aldığımda Android 10 telefonlarda bu sorun oluşuyor izinler tam çalışmıyor uygulama kullanılmıyor görüntülü sohbet uygulaması bu geliştirici mesajlara cevap vermiyor aldık birkere kendi çapımda düzenlemeye öğrenmeye çalışıyorum kurcalıyorum Google arattım bir sonuç bulamadım
Kullandığın uygulamanın android 10 desteği var mı ki? Ya da halen beta olmasın çünkü android studio ile herhangi bir derleme aldığımda telefonda rahatlıkla çalışıyor.

Üst Alt