Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

Android İşletim Sistemi İcat Edilmeseydi Ne Olurdu? - Haftalık Geek #2

OneDroid

Gingerbread
Genel Direktör
Selamlar arkadaşlar,

İyidir hoştur kullanıyoruz falan da yahu bu android ya hiç ortaya çıkmasaydı ya o kafası kırık arkadaşın aklına o fikir hiç gelmeseydi de şuanda hala android reisten önceki dönemin devamını yaşıyor olsaydık neler olurdu?

Şöyle düşünün bir kere google play yok öyle oyunları bir yerden indiremiyorsunuz, ya da uygulamaları, bedawap hala revaçta ve ceb.im den bir oyun sitesi de siz kurarak bir şeyler yapmayı planlıyorsunuz öyle bir dünya devam ediyor. Bu arada sadece android işletim sistemi ya da bu seviyede bir işletim sistemi yok diğer her şeyi geliştiriyoruz bu hayali dünyada, yani kameralar yine binbeşyüz megapiksel ve snapdragon 3690 falan çıkmaya devam ediyor. E madem android yok abi tabii ki ios ve windows phone vs de icat olmadı symbian reyiz her zaman vardı yine var.

Şimdi siz de bu hayale ortak olduğunuza göre bu yeni dünyada neler olurdu birer ikişer cümle ile geek'e dahil olun. Yazım kuralı ve forum kuralları geek'e dahil olmasa da toplumsal üslubu bozmadan geyiğinizi yapabilirsiniz.

symbian-telefon-7650-nokia.png

OneDroid'in cevabı: Abi androidle mi doğduk! Benim fıstık gibi antenli mantenli bir ave telefonum vardı tot cebime koyup üstüne oturdum diye lise sıramda kamera camı kırılsa da güzel telefondu yani sanki çok televizyon izliyormuşum gibi neden o telefonu aldım bilmesem de bence hayatımı sürdürürdüm. Tek üzüldüğüm yanı o kasıntı telefonlarla kanser olmaya devam ediyor oluşum olurdu. Hayat her şeye rağmen devam etse de varlığını tatmadığımız bir şeyin yokluğu koymazdı galiba... Ama şimdi olmadığını düşününce üzüldüm ve android iyi ki varsın [<3]

trkzmn

Nougat
Gingerbread
Android olmasa da elbette mobil yazılım sistemleri gelişecekti. Yani android bir isim. Android'e ön ayak olan başka bir işletim sistemi vardı (ismini hatırlamıyorum). Ayrıca Android'in bu kadar tutmasının nedeni çıktığı dönemde ona rakip olacak firmaların az olması ve ios işletim sisteminden gelen bir bıkkınlıktı. İos işletim sisteminden bıkan o dönemdeki firmalar bir alternatife yani android'e destek verdiler.
Ayrıca bence Android'in tutmasının nedeni ios.

Peki şimdi Android'i bırakabilir miyim? O bir muamma

drason

Pie
Genel Direktör
Eski Lumia 525 kullanıcısı olarak söylüyorum.Nokia'nın Android'den daha stabil ve uzun ömürlü olacağım Windows Phone arayüzü kesinlikle ön planda olacaktı.Sanırım bunu farkeden Android yöneticileri de buna dur demek istedi.Uygulamlar destek kesti ve Nokia hiç birşey olmamış gibi Android'e geri döndü.Umarım Windows Phone adı değişerek yeniden aramızda olur.

Kn0ax

Donut
Cupcake
Aslında bir bakıma android'in varlığı maalesef diğer os'lara zarar veriyor UbuntuOS tutunamadı vs. Yani aslında bir kaç yıl geçte olsa daha güzel seyler'e sahip olabilirdik. :?