Android Cihaza Taşınabilir HDD Bağlamak | Forum Android - Android Topluluk Forumu

Android Cihaza Taşınabilir HDD Bağlamak

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Size daha iyi hizmet vermek adına web sitemiz üzerinde reklam gösterimi yapılmaktadır.
Daha az reklam görmek için üye olabilirsiniz.

Kayıt Ol
16 Haziran 2016
59
32
18
Dönüştürücü bir kablo ile bağlayabileceğimi biliyorum. Daha önce dediğimi deneyen oldu mu ya da bilgisi olan var mı ? Usb belleğin boyutu hdd'ye göre küçük olduğundan sıkıntı olmuyor ama HDD 1 TB. Cihaz ya da HDD bir zarar görsün istemiyorum. Bilgisi olan biri yardım ederse sevinirim. Önceden pc vardı, orada kullanıyordum sonra pc hurda oldu. HDD'de filmler vs. var. YKS bitince hâliyle film izleme, kitap okuma şeklinde geçireceğim vaktimi. O yüzden buna ihtiyacım var. Cihaz e Tab 5.

Şehzade

Özel Üye
Üye
Aktif Üye
8 Nisan 2017
428
401
63
Dönüştürücü bir kablo ile bağlayabileceğimi biliyorum. Daha önce dediğimi deneyen oldu mu ya da bilgisi olan var mı ? Usb belleğin boyutu hdd'ye göre küçük olduğundan sıkıntı olmuyor ama HDD 1 TB. Cihaz ya da HDD bir zarar görsün istemiyorum. Bilgisi olan biri yardım ederse sevinirim. Önceden pc vardı, orada kullanıyordum sonra pc hurda oldu. HDD'de filmler vs. var. YKS bitince hâliyle film izleme, kitap okuma şeklinde geçireceğim vaktimi. O yüzden buna ihtiyacım var. Cihaz e Tab 5.
Cihazda otg desteği mevcutsa hdd yi usbye dönüştüren aletler var onu kullanabilirsin ancak cihazın hddyi okuyabileceğini düşünmüyorum çünkü 1 tb diyorsun pcden aşina olduğumuz gibi hdd nin bir güç girişi var dışarıdan ekstra bir güç gerekebilir , gerekmeyedebilir :)

Grinch

Yaşasın Xiaomi !
Emekli Yönetici
14 Şubat 2016
2,698
8,016
113
onelabs.net
Bir cihazda OTG desteğinin olması tüm bağlantıları okuyacağı manasına gelmez. Bazı cihazların okuyacağı boyut belirlidir. E-Tab4 cihazda OTG desteği ile 32 GB kapasiteli bir depolama aracını okuyabilirken 64 GB'ı hiç tanımıyor bile.

16 Haziran 2016
59
32
18
Cihazda otg desteği mevcutsa hdd yi usbye dönüştüren aletler var onu kullanabilirsin ancak cihazın hddyi okuyabileceğini düşünmüyorum çünkü 1 tb diyorsun pcden aşina olduğumuz gibi hdd nin bir güç girişi var d
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Cihaz bu hocam. Biraz araştırma yaptım, mikro bm diye geçiyor girişi. Yanlışım varsa düzeltin. Bir ucu mikro bm diğer ucu ikiye ayrılan usb kablosu + otg adaptör işimi görür diye düşünüyorum. Usb'nin bir ucunu otg adaptöre, diğer ucunu da şarj adaptörüne takarım. Oradan güç alır. E Tab 5'in orijinal adaptörü yeterli olur mu sizce ? Araştırmalarım sonucunda 2.5" diskler için 5V yeterli olduğunu gördüm. E Tab 5'in şarj adaptöründe de 2.1A == 5V yazmakta.

16 Haziran 2016
59
32
18
Bir cihazda OTG desteğinin olması tüm bağlantıları okuyacağı manasına gelmez. Bazı cihazların okuyacağı boyut belirlidir. E-Tab4 cihazda OTG desteği ile 32 GB kapasiteli bir depolama aracını okuyabilirken 64 GB'ı hiç tanımıyor bile.
Okuyup okumayacağını nasıl anlayabiliriz hocam ? Deneyerek mi anlayabiliriz sadece ?

Grinch

Yaşasın Xiaomi !
Emekli Yönetici
14 Şubat 2016
2,698
8,016
113
onelabs.net
Okuyup okumayacağını nasıl anlayabiliriz hocam ? Deneyerek mi anlayabiliriz sadece ?
Taşınabilir HDD kablosunu HDD'ye bağla ve PC'ye takılan ucu OTG kablosuna bağla. Daha sonra OTG kablo ucunu Tablet'e bağlayıp dene. Çalışmıyorsa zaten o kapasitedeki bir depolama aracını desteklemiyor demektir. Ayrıca depolama aracının hangi dosya biçiminde olduğu da önemli.

16 Haziran 2016
59
32
18
Taşınabilir HDD kablosunu HDD'ye bağla ve PC'ye takılan ucu OTG kablosuna bağla. Daha sonra OTG kablo ucunu Tablet'e bağlayıp dene. Çalışmıyorsa zaten o kapasitedeki bir depolama aracını desteklemiyor demektir. Ayrıca depolama aracının hangi dosya biçiminde olduğu da önemli.
Biliyorum fakat güç yetmezse harddiske zarar gelme ihtimali de var. O yüzden y kablo kullanıp adaptöre bağlayayım demiştim. Elimde y kablo yok şu an. Sipariş edip deneyebilirim ancak. Ama desteklemiyorsa da boşa para vermek istemiyorum. Denemekten başka çare yok gibi. Teşekkürler hocam.

Grinch

Yaşasın Xiaomi !
Emekli Yönetici
14 Şubat 2016
2,698
8,016
113
onelabs.net
Biliyorum fakat güç yetmezse harddiske zarar gelme ihtimali de var. O yüzden y kablo kullanıp adaptöre bağlayayım demiştim. Elimde y kablo yok şu an. Sipariş edip deneyebilirim ancak. Ama desteklemiyorsa da boşa para vermek istemiyorum. Denemekten başka çare yok gibi. Teşekkürler hocam.
Rica ederim. ;)

26 Ağustos 2017
111
109
43
16
İstanbul/Bakırköy
Ben otg ile samsungun 256 gb lik ssd bağladım hatta uygulaması bile var Samsung Portable SSD tabi telefona gore deisir :D