• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Android 9 Rom Yükleme

Janisseri

Donut
Üye
Herhangi bir pie rom u yüklemeye çalıştığımda;
Oem kilidini açıp twrp yi yüklüyorum ve sistem silinmiş oluyor.
Sistemi(8.0) yüklüyorum recovery moduna geçtiğimde komut yok hatası oluyor yani silinmiş oluyor.Birde oem kilidini ilk açtığımda encyripting yazıyor ve stock u açıyor.Bu neden biri benim telefonuma erişim mi sağlıyor.Hiçbir girişimimimde başarılı olamadım,Yardımcı olursanız sevinirim...

Janisseri

Donut
Üye
Oem kilidini actiginda zaten verilerin silinir.
Anladım tekrardan bakacağım adımlara peki encrypting dedi bunun hakkında ne dersininiz benim pie romları yüklememe engel teşkil ediyor olabilirmi acaba?
Post automatically merged:

Ve partition resizeri nasıl flashlıcam yardımcı olur musunuz?

Pc den flashlanabiliyor mu bide ?

Ayrıca sistem silinmiş iken nasıl dosya atıcam telefona anlamadığım bu nasıl yapıcam?

Son düzenleme:

Janisseri

Donut
Üye
@Edward kardeşim çok sağol.Tekrar başladım adımlara ve kurulumu yaptım. [O:)] şükür...
Sana soracağım soru bu pie romlar arası geçiş yapmam için ne yapmam gerekiyor kardeşim...

Edward

Zemheri...
Moderatör  
@Edward kardeşim çok sağol.Tekrar başladım adımlara ve kurulumu yaptım. [O:)] şükür...
Sana soracağım soru bu pie romlar arası geçiş yapmam için ne yapmam gerekiyor kardeşim...
Wipe kısmından system, dalvik cache, cache ve data kısımlarını işaretleyip alttaki butonu sürükleyin ve romu flashlayın.

Eğer dahili hafıza boş gözüküyor ise yine wipe kısmından 'format data' bölümüne girip gelen ekranda 'yes' yazarak formatlayın ve yukarıda ki anlatılanları tekrar edin.

Janisseri

Donut
Üye
Eyvallah sağol kardeşim deneyeyim...

Birde dot os da şöyle bir uyarı vardı kardeşim içindeki compability dosyasını silin diye bunu diğerlerindede yapmam lazımmı

İndirdiğiniz rom dosyası içinde ''compatibility.zip'' dosyası bulunmaktadır. O dosyayı mutlaka siliniz, aksi takdirde OrangeFox veya başka bir recovery ''Zip treble check error'' hatası verecektir ve yükleme yapılmayacaktır.

Edward

Zemheri...
Moderatör  
Eyvallah sağol kardeşim deneyeyim...

Birde dot os da şöyle bir uyarı vardı kardeşim içindeki compability dosyasını silin diye bunu diğerlerindede yapmam lazımmı
Rica ederim [O:)]
Konuda belirtilir varsa silin.

Janisseri

Donut
Üye
Bunu Rom geçiş konusuna eklerseniz iyi olur pie rom geçişi nasıl olur diye.

Sağolasın bu arada tüm sorunlarım çözüldü ve tüm sorularıma cevap aldım teşekkürler...

Janisseri

Donut
Üye
Kraken için hızlı diyorlardı ama bende bazı uygulamaları yavaş açıyor eksik bişey mi yaptım acaba?
@Edward

Janisseri

Donut
Üye
Anladım.
Birde bazı romların indirme linkleri çalışmıyor mesela lineage...

Üst Alt